Духа от стара дограма

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
pegasus
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 10, 2009 3:46 pm

Духа от стара дограма

Мнение от pegasus » ср юни 10, 2009 3:57 pm

Здравейте,

необходим ми е съвет. Живея под наем и естествено дограмата е стара дървена с прозорци, които са от две части (която се завинтва). През зимата и въобще когато е студено вънка, през прозорците духа ужасно. Аз седя 2-3 метра далеч от прозореца и много често се случва да ми изстине тази страна на тялото която е към прозореца. Слагах едни изолационни ленти на Теза там където се отварят прозорците, но няма ефект, както мога да направя, да спря това течение да минава през дограмата?

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » чет юни 11, 2009 10:12 am

Здрасти! Най-простото решение е с маргарин, грес, мас или нещо от сорта и намазваш ръбовете на прозореца - затваряш и нямаш ядове. По-сложно като изпълнение е вече следното: на крилото ИЛИ на касата ръбовете ги намазваш с мазнина и то доста, а на противоположното слагаш силикон, т.е. ако сложиш мазнина на касата на крилото слагаш силикон. Затваряш и чакаш да стегне силикона - после отваряй затваряй колкото искаш. Друго решение е да се облепят с вестници или тиксо като са затворени, но после ще трябва да се пребоядиса. Най-сложно вече като изпълнение е да вземеш тънки летви да дялаш, да лепиш, да ковеш, да минаваш с кит и накрая боя. Пробвай първите два начина няма да съжаляваш. В судентски град бях така, а после и в квартирата. Тъщата и тя се кефи на простото решение с маста, но при нея го имаше и конденза. Вратата е дървена и кондензира което пък води до замръзване и ни навън ни навътре. Сложих мас и стана всичко ок - хем се отваря хем уплътнява.

Потребителски аватар
pegasus
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 10, 2009 3:46 pm

Мнение от pegasus » чет юни 11, 2009 11:12 am

Супер. Да наистина виждам логика в предложения ти ;-)
При първа възможност, ще опитам някой от първите двата вариянта.
Ще пиша за резултата ;-)

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » чет юни 11, 2009 4:24 pm

pegasus, защо не говориш с хазяите, да смениш дограмите за твоя сметка, като цената бъде приспадната от наемите ти?

Потребителски аватар
pegasus
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 10, 2009 3:46 pm

Мнение от pegasus » пет юни 12, 2009 9:02 am

Не мисля, че той ще бъде готов да инвестира. За по дребни работи не желаеше да направим по този начин. Освен ако нямаш съвет, как да му "представя" този проблем? ;-)

Потребителски аватар
daley
начинаещ
Мнения: 30
Регистриран: ср окт 29, 2008 11:02 am

Мнение от daley » пет юни 12, 2009 7:36 pm

Ами тогава му кажи, че от прозорците духа толкова много, че все едно е отворена вратата. Поради тази преичина наема ти трябва да бъде намален с някакъв процент, понеже не те е предупредил за това. Невярвам да ти е казал че дограмите зеят и духа от там. Търси варианти, все пак ти живееш там. Според мен най-добрият начин е подмяната на дограмата и ти трябва да го убедиш в това. Представи му че ремонта ще струва 25-30% от нова дограма, като ефекта от ремонта ще е за 1-2 години максимум. А с нова дограма проблема ще е решен с години напред. Не на последно място, след като той е хазяин, освен да ти взима парите, той има задължения да подържа жилището в нормално състояние за живеене.

Отговори