Плъзгащи врати - видове

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
tajni
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юни 11, 2009 4:46 pm

Плъзгащи врати - видове

Мнение от tajni » чет юни 11, 2009 5:47 pm

Здравейте имам конкретен въпрос и ще се радвам на предложения и отговори. Предстои ми доста голям ремонт с бутане на стени зазидване на врати и отваряне на нови. Тъй като мястото ми е ограничено предвиждам монтирането на плъзгаща врата между кухня и всекидневна. Проблемът е че съм от провинцията, а единственият вариянт който се предлага на плъзгащи врати е от вида на плъзгащи прозорци, само че с размера и вида на врата. Неудобството на този вариант е че се прави каса в която да се монтира вратата, а самата каса е от профил с височина и дебелина около 4-5 см. Мен това не ме устройва - първо защото не ми харесва и второ смятам че не е удачно за преход между две стаи толкова висок праг. И така какви са другите видове плъзгащи врати, и фирми които ги изработват или доставят.
Ще се радвам на конкретни отговори.

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Мнение от resco » чет юни 11, 2009 6:38 pm

Според мен това което търсите може да се намери тук:
http://www.rollplast.com/select.php?cCat=1_38
До колкото знам и до колкото съм пробвал тези хора са склонни да Ви изготвят проекта по ваши размери, за да се ориентирате ценово, освен това типа отваряне Фолксваген е доста шик и може би е вашият вариант. Аз също съм от провинцията и съм ровил доста по този въпрос, само в тази фирма ми изготвиха подробен проект, и ми казаха че могат да дойдат до моят град да го монтират, на съответната цена разбира се...
Надявам се да съм помогнал поне малко!
Успех!

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » пет юни 12, 2009 9:31 am

resco написа:Според мен това което търсите може да се намери тук:
http://www.rollplast.com/select.php?cCat=1_38
До колкото знам и до колкото съм пробвал тези хора са склонни да Ви изготвят проекта по ваши размери, за да се ориентирате ценово, освен това типа отваряне Фолксваген е доста шик и може би е вашият вариант. Аз също съм от провинцията и съм ровил доста по този въпрос, само в тази фирма ми изготвиха подробен проект, и ми казаха че могат да дойдат до моят град да го монтират, на съответната цена разбира се...
Надявам се да съм помогнал поне малко!
Успех!
Като правиш реклама защо не кажеш на човека каква ще е цената на този "фолксваген"? :[-X:
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
BJ-SYST
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 20, 2009 2:07 pm

Мнение от BJ-SYST » пет юни 12, 2009 12:27 pm

Плъзгане WOLGSVAGEN не е подходящо за вътрешно преграждане.Цената е доста висока .И при този вид затваряне също има праг отдолу(60-70мм) в зависимост от профила.
По -подходящо би било да се направи стандартното al плъзгане, като за да се намали височината на прага(релсата) отдолу може да с вкопае частично в пода и да се остави да надстърча около 1,5- 2 см

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет юни 12, 2009 1:24 pm

А защо трябва да е PVC вратата. Ето тук монтират нормална интериорна врата с плъзгане пред стената.
http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_15
Аз мисля, че това е по-подходящ вариант.

Потребителски аватар
tajni
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юни 11, 2009 4:46 pm

Мнение от tajni » пет юни 12, 2009 10:46 pm

[quote="Luna"]А защо трябва да е PVC вратата. Ето тук монтират нормална интериорна врата с плъзгане пред стената.
http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_15
Аз мисля, че това е по-подходящ вариант.[/quote]

Четеш ми мислите LUNA Благодаря и на всички останали за отговорите.
Точно такава врата се опитвам да намеря. Тук в околноста в магазините за интериорни врати не предлагат плъзгащи... :-( Предполагам че няма да е по-скъпа от нормалните, а колкото до поставянето смятам че ще се справя. И така остава да открия от къде да си я закупя... :applause:

Потребителски аватар
SKY LINE
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 23, 2009 6:20 pm

Мнение от SKY LINE » вт юни 23, 2009 6:25 pm

За този конкретен случай би могло да се предложи също плъзгаща се стъклена врата с горна релса, като допълнително стъклената врата да бъде декорирана в зависимост от желанията на клиента. При този вариант се избягва прага, който има при стандартното плъзгане, както и при реализация на конструкция с фолксвагенов механизъм. Ние сме реализирали такъв вариант.

Потребителски аватар
mitras
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет юли 24, 2009 10:26 am

Мнение от mitras » пет юли 24, 2009 10:33 am

Спешно се нуждая от съвет. Искам да сложа плъзгаща врата на вътрешната стена на балкона т.е. на прехода на терасата към стаята . Но ми казаха, че не е практично понеже в сиситемата на плъзгащата врата оставало място което се попълвало с "четки" и нямало да оплътнява. Има ли вариант на плъзгаща врата с добра топлоизолация?

Потребителски аватар
SKY LINE
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 23, 2009 6:20 pm

Мнение от SKY LINE » съб юли 25, 2009 11:17 am

mitras написа:Спешно се нуждая от съвет. Искам да сложа плъзгаща врата на вътрешната стена на балкона т.е. на прехода на терасата към стаята . Но ми казаха, че не е практично понеже в сиситемата на плъзгащата врата оставало място което се попълвало с "четки" и нямало да оплътнява. Има ли вариант на плъзгаща врата с добра топлоизолация?
Моля за няколко уточнения: Плъзгащата се врата на мястото на балконската врата ли замисляте да я поставите.... Съответно прозорецът към балконската врата ще го сменяте ли... и ако го сменяте в същата конфигурация ли ще е?

Ако оставите същата конфигурация балконска врата- прозорец до нея, е проблемно въобще реализирането на плъзгане, като отваряне.

Ако обаче сте замислили да направите преградна стена между стаята и балкона, тогава биха могли да се дадат поне два варианта за реализация на тази идея.

Вариант 1- с оригинална плъзгаща се система в тип комбинация две крила на две релси
Вариант 2- със стандартна отваряща се система с използване на фолксфагенов механизъм

И двата варианта са достатъчно надеждни по отношение на уплътняване.

Потребителски аватар
peps13
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт дек 01, 2009 11:49 am

Мнение от peps13 » вт дек 01, 2009 12:00 pm

Luna написа:А защо трябва да е PVC вратата. Ето тук монтират нормална интериорна врата с плъзгане пред стената.
http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_15
Аз мисля, че това е по-подходящ вариант.
Здравейте, някой може ли да ме насочи към фирма, която прави такива врати?

Потребителски аватар
peps13
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт дек 01, 2009 11:49 am

Мнение от peps13 » вт дек 08, 2009 11:07 am

Благодарско за отговора :)

Потребителски аватар
tihho
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед яну 03, 2010 12:31 am

Мнение от tihho » нед яну 03, 2010 3:46 pm


Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон яну 25, 2010 2:16 pm

Ей,хора,имате ли представа колко струва обкова на Фолцвагена?Най-евтиния вариант почва от 400лв,в зависимост от размера на крилото цената се повишава пропорционално.За ПВЦ дограма нормална,обков и то двуплоскосен е 50-80 лв.Този тип плъзгания (Фолцваген) се препоръчва само на заведения и магазини.Прекалено е груб за домашни условия.Колкото до АЛ плъзгане,добър вариант е.Другото,което е предимство,че може да се поръча в различни цветови нюанса,според обзавеждането и цвета на стаите.По горе някой писа,че може да се вкопае касата на плъзгането,да може до 1,5-2см. не повече.
Колкото до плъзгане на балкона,не го препоръчвам.Може да се сложи при условие ,че вътрешния вратопрозорец е със ПВЦ дограма.Плъзгането няма този изолиращ ефект,като ПВЦ-то.Той се слага,ако се цели да се спести място на терасата и не само там.Става и за прегради м/у стай,бани,става и за вграден гардероб.
Колкото до интериорните врати,бъдете сигурни,че излиза по скъпо от една АЛ врата.АЛ вратите варират от 250-350 и повече,всичко зависи от цвета на профила,пълнежа на вратата(ПДЧ,ПВЦ панел,хънтър,стъкло..)

Потребителски аватар
vivladi
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт яну 26, 2010 10:19 am

плъзгащи врати

Мнение от vivladi » вт яну 26, 2010 10:27 am

Смятам че трябва да опитате с механизмите SEVROLL.Аз си направих с такива механизми и съм много доволен качествени са и са с долно водене.Купих си механизмите от гара искър.
Изображение

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт яну 26, 2010 4:48 pm

А защо не снимаш твоята врата? Или това е поредната тъпа реклама.


Изображение
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Отговори