декорация с камък

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
striker_bg
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет апр 11, 2014 2:18 pm

декорация с камък

Мнение от striker_bg » пет апр 11, 2014 2:21 pm

Какво лепило ще ми препоръчате да използвам за лепене на камък на тераса

Потребителски аватар
momchilm
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юли 31, 2016 6:24 pm

Мнение от momchilm » нед юли 31, 2016 6:31 pm

Брей... Никой не е отговорил....

Аз имам същия въпрос. Чудя се дали става с прост теракол или се използва някакво специално лепило или силикон?

Аз имам да лепя перваз от варовик на прозорец.

Потребителски аватар
weber
специалист
Мнения: 8
Регистриран: пет май 28, 2010 11:04 am

Мнение от weber » ср авг 03, 2016 5:45 pm

За правилното полагане на естествен камък, е необходимо използването на лепила и фугиращи смеси със специални цименти, с ниско съотношение вода - цимент и подходящи водозадържащи свойства.

Като общ принцип, излишната вода в разтвора трябва да се избягва, а полагането се препоръчва да се извършва при температури от +15 до +25° C. Това намалява излагането на плочите на свободна и алкална вода, което може да има вреден ефект. Като резултат от тези мерки, се избягват деформации, кухини, изцветяване, петна и ефлоресценция.

Има няколко основни проблема, които трябва да бъдат решени, когато се лепят естествени камъни. На първо място, е необходимо да се гарантира добра адхезия.

На второ място, трябва да се избягва изцветяване и ефлоресценция и не на последно място някои типове камъни са склонни да се деформират по време на монтажа. Водата от лепилният разтвор може да доведе до огъване на плочите.

Ето защо за надеждното им полагане трябва да се използват бързовтвърдяващи лепила, а понякога, поради високата степен на деформация се изисква употребата и на епоксидни лепила, където свързването е без вода.

При полагане на технически камък, трябва да се обърне специално внимание при избора на подходящо лепило. Добра адхезия обикновено се постига с помощта на полимер-модифицирани лепила. Ефлоресценция и промяната в цвета могат да бъдат предотвратени чрез осигуряване на ниско съотношение вода-цимент и бърза абсорбция на вода от разтвора.

През последните няколко години флуидните лепила, като weber.xerm 860 BC, се използват все по-широко за подови настилки. Това ефективно предотвратява кухините в лепилното леглото в достатъчна степен. В случай на тънкослойно и среднослойно лепене, това изискване може да бъде изпълнено само чрез двустранно нанасяне на лепилото.

Изображение


В случай на полупрозрачни естествени камъни, трябва също да се използват специални разтвори на базата на бял цимент.
Аз имам да лепя перваз от варовик на прозорец.

Едно добро решение е weber.col Трас - специално разработено трасово лепило за полагане на калибрирани и некалибрирани плочи от естествен камък. Съдържанието на трас дава по-голяма сигурност срещу ефлоресценция при вътрешни и външни условия. Лепилната смес съчетава в себе си характеристиките на тънко-, средно- и дебелослойно лепило. Продуктът може да се използва за изравняване на малки участъци с дебелина на слоя до 20 mm.

Изображение



Друг подходящ продукт е webertec smart protect, смесен с кварцов пясък в съотношение на смесване 2:1 – макс. 1:1 теглови части.

Изображение
Сен Гобен Констракшън Продъктс България ЕООД

http://www.weber.bg

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » чет авг 04, 2016 10:27 pm

cerezid cm 16 флексово лепило или даже по високия им клас ,но това е марката.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
dakata2003
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт сеп 26, 2017 1:00 pm

Мнение от dakata2003 » вт сеп 26, 2017 1:17 pm

Добро решение weber предлагат много качествени материали.
Строителни ремонти София

Потребителски аватар
Izi74
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет сеп 08, 2023 11:12 am

Re: декорация с камък

Мнение от Izi74 » чет яну 04, 2024 2:35 pm

Всички висок клас флексови лепила, които са подходящи за клинкерни плочки ще свършат работа и за камъкhttps://stroitelnimateriali.bg/bg-bg/catalogue/%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE_3167/

Отговори