Топлоизолация по фасади

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
radi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб май 24, 2008 4:44 pm

Мнение от radi » съб май 24, 2008 4:52 pm

Здравей! Може ли да си кажеш мнението за тази къща от снимката.
Ние сме започнали с изолациата 5см. направо върху тухлите. Каква минерална мазилка ще ми прпоръчаш? И какви дюбели зада хванат в тухлата. И евентуално нещо друго ако се сетиш.
Изображение

Потребителски аватар
SHL
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон фев 04, 2008 11:33 pm

Мнение от SHL » нед май 25, 2008 10:06 am

radi написа:Здравей! Може ли да си кажеш мнението за тази къща от снимката.
Ние сме започнали с изолациата 5см. направо върху тухлите. Каква минерална мазилка ще ми прпоръчаш? И какви дюбели зада хванат в тухлата. И евентуално нещо друго ако се сетиш.
Това, което веднага прави впечатление е, че колоните на къщата не продължават на третия етаж - има колони, само до втория. А колоната, която е на втория етаж е изнесена с около 5см извън колоната от първия етаж. Също и самата зидария е изнесена по този начин. Защо е направено така? Да не би третия етаж да е пристрояван по-късно или къщата е правена на етапи? Предполагам, че първия етаж ще се отдели с ръб и вторият ще настърча над него.
Щом сте започнали с 5см изолация, значи продължавате с нея. Аз иначе бих ви посъветвал с дебелина 6см и по-дебела, като EPS ( стиропора ) е с плътност 18-20кг/м3.
Дюбелите си ги поръчвате за тухла. При вашата дебелина на платното ви съветвам да са 10 см дълги.
SHL - Строителство и Ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон май 26, 2008 7:18 pm

А моето скромно мнение е че при тези неравни стени и при лепенето на топки със 5 см изолация 10 см дюбели са малки! Повечето дюбели е твърде вероятно да останат ялови така че сложи си по големи или поне ги комбинирай.А и още нещо ако ще слагаш вътре гипскартон - добре но ако е мазилка при запечатана къща отвън със изолация на топки след като сложиш дограмата може от влага да не се отъвеш доста време - успех

Потребителски аватар
radi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб май 24, 2008 4:44 pm

Мнение от radi » вт май 27, 2008 1:49 am

Вътре е с мазика и вече има дограма на всякаде, от около 6 месеца.
Мисля че влагата е дръпнала. Това се притеснявам че дюбелите няма да даржът в тухлите. Колебая се дали има смисъл да се измазва преди изулациата, или не си струва да се хвърля на вятъра време и пари.[/quote]

Потребителски аватар
KIBRIT
начинаещ
Мнения: 32
Регистриран: пет дек 14, 2007 11:11 am

Мнение от KIBRIT » вт май 27, 2008 9:56 am

И моят проблем е сходен с този на LadyBird.
Аз все още не съм започнал балкона на панелката,но много ми допада идеята от http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_3,на предаването "Мисия моят дом".
Питам се,колко ли ще ми струва,при положение,че балкона ми е 3,30/2,60,а самата дограма-2,10/1,50 ?
Живея на 2етаж,ако има значение.
Ще съм доволен на конкретна оферта за работа/без дограмата/ !
Дали,SHL ще се наеме с това ?
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Εγώ είμαι αστυνομικός !

Потребителски аватар
SHL
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон фев 04, 2008 11:33 pm

Мнение от SHL » вт юни 17, 2008 12:29 pm

KIBRIT написа: Ще съм доволен на конкретна оферта за работа/без дограмата/ !
Дали,SHL ще се наеме с това ?
Мале, мале KIBRIT, току що ти виждам поста! По някакъв начин съм го пропуснал преди.
Така или иначе ще ти отговоря, че няма да успея да се заема с ремонта поради липса на достатъчно хора и плътната заетост на бригадите ми до края на Ноември месец. Предполагам, че вече си свършил ремонта, но все пак реших да ти отговоря, както казват хората "След дъжд, качулка" :D Заел съм се с топлоизолацията и довършителните ремонти на две къщи до София и естествено съм в криза с персонала :help: Чакам Виетнамците да дойдат на пазара :mhihi:
SHL - Строителство и Ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Потребителски аватар
lion
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 17, 2008 12:54 pm

Мнение от lion » вт юни 17, 2008 1:03 pm

SHL написа:
LadyBird написа:Може ли още една консултация? Според вас колко
е нормално да струва изолацията на балкона на снимката (с климатиците).
Цялата квадратура е около 15-20кв.м. без да вадя прозорците, които
са грубо около 7кв.м.? Говоря за 6см.EPS и силикатна мазилка.
Отчаяна съм, днес дойде един майстор на оглед и каза цена, която е
4 пъти по-висока от тази, която аз предполагах.
Цената за 15м2 с материали на Вебер и добра работа ще струва 975лв.
:applause: браво колега така се изкарват пари цели 65 лв. за квадрат.То май с Baumit ще излезе по ефтино?

Потребителски аватар
lion
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 17, 2008 12:54 pm

Мнение от lion » вт юни 17, 2008 1:31 pm

KIBRIT написа:И моят проблем е сходен с този на LadyBird.
Аз все още не съм започнал балкона на панелката,но много ми допада идеята от http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_3,на предаването "Мисия моят дом".
Питам се,колко ли ще ми струва,при положение,че балкона ми е 3,30/2,60,а самата дограма-2,10/1,50 ?
Живея на 2етаж,ако има значение.
Ще съм доволен на конкретна оферта за работа/без дограмата/ !
Дали,SHL ще се наеме с това ?
Здравейте занимавам се с това прословуто саниране от 4 год.Съветвам всички който имат подобни проблеми да се консултират с няколко фирми и тогава да взимат решение коя бригада или фирма да се заеме с тяхното саниране.Относно тераската кято е около 8.25м2 би трябвало да ви струва от 313лв. до 400 в зависимост от системата изолация.Дали тя е Weber,Baumit, Austroterm и т.н. ::-k: за това внимавайте не вярвайте на всеки който изказва компетентно мнение. :evil: Лично ние вече половин година се занимаваме с апартаменти с така наречената падаща,мухлясваща изолация направена от наши компетентни колеги. Желая ви успех. :D

Потребителски аватар
OTK
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 18, 2008 7:27 pm

Мнение от OTK » ср юни 18, 2008 7:46 pm

lion написа:
SHL написа:
LadyBird написа:Може ли още една консултация? Според вас колко
е нормално да струва изолацията на балкона на снимката (с климатиците).
Цялата квадратура е около 15-20кв.м. без да вадя прозорците, които
са грубо около 7кв.м.? Говоря за 6см.EPS и силикатна мазилка.
Отчаяна съм, днес дойде един майстор на оглед и каза цена, която е
4 пъти по-висока от тази, която аз предполагах.
Цената за 15м2 с материали на Вебер и добра работа ще струва 975лв.
:applause: браво колега така се изкарват пари цели 65 лв. за квадрат.То май с Baumit ще излезе по ефтино?
Ако ще и от "Мерцедес" да са материалите, зависи кой ги поставя. Дали се спазват процедурите по слагането на топло изолацията.
Виждал съм полагани топло изолации с материали на Баумит не отговарящи на никакви норми и стандарти.
Цената за топло изолиране се базира на две основни функции: от качеството на труда + качеството на материала.
Когато се дават гаранции, се дават за тези две. Когато се следва всяка процедура по слагането, се увеличава времето на полагане, откъдето идва и по-скъпото офериране за труд. При избора на материал е същото. Водещите фирмите производители на мазилки си имат стандарти на които базират цената си. Мнения като по долните изказани за по евтино на квадрат имат за цел да заблуждават клиентите.както казах, ценообразуването на една цена зависи от 2 та фактора труд + материали и ако цената е отбита отнякъде това може да дойде единствено от цената за труд. Ако е смалена от труда това само по себе си говори, че неизменно ще бъде пропуснат процес в полагането, а от тук и до некачествено изпълнение. Водещите фирми издават гаранции за материалите си за дълъг срок, би трябвало и фирмите които полагат топло изолационните материали да дават същата такава, независимо от експертите на материалите. Ако не дават, имайте едно на ум или по-добре не се хващайте на това хоро да ви го правят, особено на така наречените "по-евтини оферти"

Потребителски аватар
OTK
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 18, 2008 7:27 pm

Мнение от OTK » ср юни 18, 2008 7:52 pm

lion написа:
KIBRIT написа:И моят проблем е сходен с този на LadyBird.
Аз все още не съм започнал балкона на панелката,но много ми допада идеята от http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_3,на предаването "Мисия моят дом".
Питам се,колко ли ще ми струва,при положение,че балкона ми е 3,30/2,60,а самата дограма-2,10/1,50 ?
Живея на 2етаж,ако има значение.
Ще съм доволен на конкретна оферта за работа/без дограмата/ !
Дали,SHL ще се наеме с това ?
Здравейте занимавам се с това прословуто саниране от 4 год.Съветвам всички който имат подобни проблеми да се консултират с няколко фирми и тогава да взимат решение коя бригада или фирма да се заеме с тяхното саниране.Относно тераската кято е около 8.25м2 би трябвало да ви струва от 313лв. до 400 в зависимост от системата изолация.Дали тя е Weber,Baumit, Austroterm и т.н. ::-k: за това внимавайте не вярвайте на всеки който изказва компетентно мнение. :evil: Лично ние вече половин година се занимаваме с апартаменти с така наречената падаща,мухлясваща изолация направена от наши компетентни колеги. Желая ви успех. :D
Малко са ти тези 4 ри години, ако твърдиш, че за 313 лв. ще и струва терасата. Може и до 250лв. да я докара цената, но именно това което ти пишеш ще се получи падаща, мухлясваща изолация. Моля те, не се причислявай към тези наши колеги. :[-X:

Потребителски аватар
pecata79
начинаещ
Мнения: 18
Регистриран: пон май 05, 2008 10:10 pm

Re: Топлоизолация по фасади

Мнение от pecata79 » чет юни 19, 2008 11:51 pm

здр. както казва SHL питайте съседите/под вас/ да си сложите изолация/на тяхният таван на терасата/ а ако не се съгласят 6мм депрон или 2см стиропор със плътност 30 ще ве свърши работа но отгоре трябва да налепите нещо, теракот, паркет и.т.н. на комшийте ми им правиха изолация на същият модел тераса и им взеха по 36лв. на квадрат но не със мазилки а само със лепилна шпакловка и латекс за външно боядисване.
Забит винт със чук държи по здраво от завинтен пирон със отверка :)

Потребителски аватар
lion
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 17, 2008 12:54 pm

Мнение от lion » пет юли 04, 2008 4:48 pm

ето и нещо от нас.Не сме за подценяване въпреки че работим на нормални цени от около 40лв за м2.А относно ценообразуването да това са факторите,но да не бъдем алчни :wink: все пак! Иначе кои не иска повече пари :D
Изображение

Потребителски аватар
lion
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юни 17, 2008 12:54 pm

Мнение от lion » пет юли 04, 2008 5:04 pm

Реставрация на Варненския затвор.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
inviktus
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср фев 13, 2008 11:16 pm

Полагане на топлоизолация

Мнение от inviktus » чет юли 24, 2008 1:37 am

Лепенето на топки е абсолютно недопустимо.Нито една фирма производител не дава гаранция на положена система по този начин.Лепенето трябва да е рамково или на гребен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Потребителски аватар
femaleanimator
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон авг 11, 2008 10:15 pm

Мнение от femaleanimator » пон авг 11, 2008 10:31 pm

[/quote]

Здравейте :D
За материали ви препоръчвам следната система:

Топлоизолационна система „WEBER”

ОФЕРТА
Топлоизолационни плоскости от ЕPS 18-20кг./м3 - 6 см. (+ 7% фира) Термофлекс на "Марисан" - Русе
Топлоизолационни плоскости от XPS 5 см. за бетонни участъци и цокъл на фасада (+ 7% фира) Dow Chemical
WEBER 460Р лепилно-шпакловъчна смес (+ 7% фира)
Стъклотекстилна ПВЦ мрежа (1.1%)
ПВЦ лайсна с мрежа
Водооткапи
Дюбели
WEBER грунд
Силикатна мазилка - влачена,драскана (+ 5% фира)


Това са и разходните норми на материалите:

КОМПОНЕНТИ НА СИСТЕМАТА.......................РАЗХОД НА МАТЕРИЛА ЗА М2

ЛЕПИЛО “WEBER” 450Р..........................................5.0 кг/м2
ШПАКЛОВКА “WEBER” 460Р...................................3.0 кг/м2
EPS F - 5 см 15-16кг...............................................2 бр./м2
ДЮБЕЛ 110мм тухла...............................................5 бр./м2
“WEBER” МРЕЖА 145 гр..........................................1.1 м2
ГРУНД “WEBER”......................................................0.200 кг/м2

Пускам три вида мазилки за по-голям избор.

СИЛИКОНОВА МАЗИЛКА „WEBER”
Разход на материал за м2 – 2.5 кг.
Опаковка – бака 30 кг.

СИЛИКАТНА МАЗИЛКА „WEBER”
Разходна норма за м2 – 2,5 кг.
Опаковка – бака 30 кг

ПОЛИМЕРНА МАЗИЛКА „WEBER”
Разход на материал за м2 – 2,5 кг.
Опаковка – бака 30 кг.


здр, не искам да подлагам качествата ВИ под съмнение така като и аз не искам да подлагам моите. работя в сферата на топлоизолациите вече 7-ма година и по-нека4ествени материяли от WEBER съм виждал само 2 вида . на ДЕНЕЛ и ЕВРОБИЛД. не искам да ВИ обиждам и не такава ми е целта но ВИЕ като юриди4еско лице и представител на съ6тата фирма не се ли притеснявате да препоръчвате толкова некачествени материали. то дори на CERESIT са по добри.
извинявам се ако съм ВИ обидил, още веднъж.


а на всички които търсят качество препоръчвам материалите на BASF или BAUMIT като на второто цената е по-приемлива докато при първото само с 1 поглед дори най предирчивите клиенти ще оценят качествата по достойнство а цената напълно приемлива

Отговори