Топлоизолация по фасади

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
femaleanimator
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон авг 11, 2008 10:15 pm

Мнение от femaleanimator » пон авг 11, 2008 10:31 pm

[/quote]

Здравейте :D
За материали ви препоръчвам следната система:

Топлоизолационна система „WEBER”

ОФЕРТА
Топлоизолационни плоскости от ЕPS 18-20кг./м3 - 6 см. (+ 7% фира) Термофлекс на "Марисан" - Русе
Топлоизолационни плоскости от XPS 5 см. за бетонни участъци и цокъл на фасада (+ 7% фира) Dow Chemical
WEBER 460Р лепилно-шпакловъчна смес (+ 7% фира)
Стъклотекстилна ПВЦ мрежа (1.1%)
ПВЦ лайсна с мрежа
Водооткапи
Дюбели
WEBER грунд
Силикатна мазилка - влачена,драскана (+ 5% фира)


Това са и разходните норми на материалите:

КОМПОНЕНТИ НА СИСТЕМАТА.......................РАЗХОД НА МАТЕРИЛА ЗА М2

ЛЕПИЛО “WEBER” 450Р..........................................5.0 кг/м2
ШПАКЛОВКА “WEBER” 460Р...................................3.0 кг/м2
EPS F - 5 см 15-16кг...............................................2 бр./м2
ДЮБЕЛ 110мм тухла...............................................5 бр./м2
“WEBER” МРЕЖА 145 гр..........................................1.1 м2
ГРУНД “WEBER”......................................................0.200 кг/м2

Пускам три вида мазилки за по-голям избор.

СИЛИКОНОВА МАЗИЛКА „WEBER”
Разход на материал за м2 – 2.5 кг.
Опаковка – бака 30 кг.

СИЛИКАТНА МАЗИЛКА „WEBER”
Разходна норма за м2 – 2,5 кг.
Опаковка – бака 30 кг

ПОЛИМЕРНА МАЗИЛКА „WEBER”
Разход на материал за м2 – 2,5 кг.
Опаковка – бака 30 кг.


здр, не искам да подлагам качествата ВИ под съмнение така като и аз не искам да подлагам моите. работя в сферата на топлоизолациите вече 7-ма година и по-нека4ествени материяли от WEBER съм виждал само 2 вида . на ДЕНЕЛ и ЕВРОБИЛД. не искам да ВИ обиждам и не такава ми е целта но ВИЕ като юриди4еско лице и представител на съ6тата фирма не се ли притеснявате да препоръчвате толкова некачествени материали. то дори на CERESIT са по добри.
извинявам се ако съм ВИ обидил, още веднъж.


а на всички които търсят качество препоръчвам материалите на BASF или BAUMIT като на второто цената е по-приемлива докато при първото само с 1 поглед дори най предирчивите клиенти ще оценят качествата по достойнство а цената напълно приемлива

Потребителски аватар
SHL
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон фев 04, 2008 11:33 pm

Мнение от SHL » пон авг 11, 2008 11:18 pm

femaleanimator написа:
здр, не искам да подлагам качествата ВИ под съмнение така като и аз не искам да подлагам моите. работя в сферата на топлоизолациите вече 7-ма година и по-нека4ествени материяли от WEBER съм виждал само 2 вида . на ДЕНЕЛ и ЕВРОБИЛД. не искам да ВИ обиждам и не такава ми е целта но ВИЕ като юриди4еско лице и представител на съ6тата фирма не се ли притеснявате да препоръчвате толкова некачествени материали. то дори на CERESIT са по добри.
извинявам се ако съм ВИ обидил, още веднъж.


а на всички които търсят качество препоръчвам материалите на BASF или BAUMIT като на второто цената е по-приемлива докато при първото само с 1 поглед дори най предирчивите клиенти ще оценят качествата по достойнство а цената напълно приемлива
Здравейте,
казвал съм го и друг път - не мисля, че водещите фирми на нашия пазар предлагат продукти от един клас с различно качество. Разликата в цените определено е нищожна за един и същи вид силикатна мазилка да кажем. Въпроса е в количеството реклама на даден продукт, както и броят лобисти за самата фирма. Добрите мазилки се правят в Германия, Дания, Австрия и така нататък. Нито една от тези страни не произвежда ниско качествени продукти и конкуренцията между тях е голяма. Говоря обективно. За това да се говори, че BASF и BAUMIT са по-добри от WEBER и CERESIT е малко пресилено. Качествата на продуктите и на четирите фирми са на много високо ниво.
Що се отнася до ДЕНЕЛ не съм сигурен, че са толкова зле. В последните години направиха сериозна инвестиция в завода си. Цените са им по високи и от тези на БОРО. Когато дойде техен представител при мен с номенклатурата на продуктите им, просто ме изненада! И аз съм работил преди десетина години с продукти на ДЕНЕЛ и от тогава знам, че материалите им не са добри. Сега обаче се съмнявам - предполагам, че са вдигнали драстично качеството си щом цените им са скочили двойно и тройно. Така или иначе, аз лично не съм работил от години с тях и не съм запознат подробно с техните продукти сега. Мнението ми за тях е еднолично и базирано само на един разговор с техен търговски представител. Ако някой има по-пряки отношения с техните хора или материали, нека спомене за това. Ще ми бъде интересно да разбера как започнаха с лепило за плочки от 6 лева и стигнаха до флексово лепило за 22 лева?!
Е, това е от мен за сега :D
SHL - Строителство и Ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Потребителски аватар
femaleanimator
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон авг 11, 2008 10:15 pm

Мнение от femaleanimator » пет авг 15, 2008 10:09 pm

здр, веднага ви казвам че качеството им не се е подобрило никак даже. братът на баща ми работи във фирмата представител за СИ България и това е още 1 при4ина да знам.
А по думите ти относно "неопора" на BASF судя 4е дори не сте го виждал дори , защото той няма аналог на БГ-пазара. потурсете го поне в нета за малко инфо и щте видите неслучайно че BASF е съвместим на 90% само с BAUMIT.

WEBER е по-зле дори и от СОТОХРОМА която се произвежда в Добрич.

Потребителски аватар
isb
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб авг 16, 2008 4:15 pm

Мнение от isb » съб авг 16, 2008 4:30 pm

Здравейте ще ви бъда благодарен ако ми дадете съвет смятам тази есен да правя топлоизолация на къщата ми тя е измазана като мазилката не е много едра смятам аз да си правя изолацията сам дайте ми съвет как да полагам лепилото на гребен или на топки необходимо ли е преди да започна да лепя изолацията да правя нещо върху мазилката да я обработвам с нещо да я мия или нещо подобно.Старата мазилка е доста здрава и няма пукнатини и наранявания.Освен това къщата до средана на първият етаж е градена от камък и отам нагоре тръгва тухла кажете ми как да процедирам в този участък с дюбелите защото смятам че няма да мога да ги поставя до това ниво.При лепенето и шпакловката по добре ли е ако лепилото и шпакловъчната смес имат фибри в тях.С какъв гребен да се нанася шпакловката чел съм че е добре да се нанесе с 0,8 да се постави отгоре мрежата и след сова да се шпаклова и заглади.Решил съм че гребена с който ще нанасям лепилото ще е 1 см .Отговарят ли реално нормите за нанасяне на лепило и шпакловка който се дават от производителя 3-5кг.на квадрат за лепене и 5кг на квадрот за шпакловка за да си направя правилно сметката къщата грубо е 200 кв.м

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пон авг 18, 2008 5:17 pm

SHL написа:
femaleanimator написа:
здр, не искам да подлагам качествата ВИ под съмнение така като и аз не искам да подлагам моите. работя в сферата на топлоизолациите вече 7-ма година и по-нека4ествени материяли от WEBER съм виждал само 2 вида . на ДЕНЕЛ и ЕВРОБИЛД. не искам да ВИ обиждам и не такава ми е целта но ВИЕ като юриди4еско лице и представител на съ6тата фирма не се ли притеснявате да препоръчвате толкова некачествени материали. то дори на CERESIT са по добри.
извинявам се ако съм ВИ обидил, още веднъж.


а на всички които търсят качество препоръчвам материалите на BASF или BAUMIT като на второто цената е по-приемлива докато при първото само с 1 поглед дори най предирчивите клиенти ще оценят качествата по достойнство а цената напълно приемлива
Здравейте,
казвал съм го и друг път - не мисля, че водещите фирми на нашия пазар предлагат продукти от един клас с различно качество. Разликата в цените определено е нищожна за един и същи вид силикатна мазилка да кажем. Въпроса е в количеството реклама на даден продукт, както и броят лобисти за самата фирма. Добрите мазилки се правят в Германия, Дания, Австрия и така нататък. Нито една от тези страни не произвежда ниско качествени продукти и конкуренцията между тях е голяма. Говоря обективно. За това да се говори, че BASF и BAUMIT са по-добри от WEBER и CERESIT е малко пресилено. Качествата на продуктите и на четирите фирми са на много високо ниво.
Що се отнася до ДЕНЕЛ не съм сигурен, че са толкова зле. В последните години направиха сериозна инвестиция в завода си. Цените са им по високи и от тези на БОРО. Когато дойде техен представител при мен с номенклатурата на продуктите им, просто ме изненада! И аз съм работил преди десетина години с продукти на ДЕНЕЛ и от тогава знам, че материалите им не са добри. Сега обаче се съмнявам - предполагам, че са вдигнали драстично качеството си щом цените им са скочили двойно и тройно. Така или иначе, аз лично не съм работил от години с тях и не съм запознат подробно с техните продукти сега. Мнението ми за тях е еднолично и базирано само на един разговор с техен търговски представител. Ако някой има по-пряки отношения с техните хора или материали, нека спомене за това. Ще ми бъде интересно да разбера как започнаха с лепило за плочки от 6 лева и стигнаха до флексово лепило за 22 лева?!
Е, това е от мен за сега :D
Не съм поклонник на мнението,че в спора се ражда истината/по български това си е "надприказване/мерене на пишките/Включвам се в темата за продуктите на WEBER/SAINT-GOBAIN само по 1-на причина.Както всеки специалист занимаващ се професионално със строителна дейност,така и аз се интересувам от нови продукти на различни компании и търся оптималния вариант:цена-качество.Вида на професията ми е такъв,че се налага да ползвам широка продуктова гама./Професионален монтажник сухо строителство,квалифициран монтажник на структорни и вентилирани фасади.Фирмата на която съм собственик и управител изпълнява и екстериорни и интериорни топлоизолации!!!/От полагането на екструдирани и експандирани полистирени съм се "отказал" отдавна.Най добрата екстериорна топлоизолация си остава Каменната вата!Но по темата.Продуктовата гама на WEBER включва много и качествени продукти,но отварям веднага една скоба:Запознатите с продуктовата гама,а и с историята на фирма WEBER/SAINT-GOBAIN /компанията е френска SAINT-GOBAIN с "изнесено" седалище в Германия/знаят,че тя е холдинг в чийто редици за наша гордост влизат вече и български производители на строителна химия.До скоро в по-голямата си част продуктите за региона се произвеждаха в Румъния!!!Никой от Вас колеги не е работил с немски такива в България гарантирам.Това е нормална търговска политика с оглед оскъпяването на внос от далечна дестинация каквато е заводите на Weber в Германия или Австрия.До тук нищо лошо ще кажете.Проблема идва от това,че от гипс до гипс и цимент до цимент има съществена разлика.Всеки от колегите го знае и намирам за излешно да се словоизлиява по темата.Надявам се,че с приемането и на Български производители с доказани през годините качества,условията на нашия пазар ще се подобрят.Защото всички знаем какво се случи със завода в Русе след като беше закупен от Румънска компания от семейството на SAINT-GOBAIN.Така,че моето мнение е:Нека да има повече и качествени както продукти така и професионални монтажници!!!Това е добре както за клиента така и за самата професия.Личното ми мнение за продуктите на WEBER/SAINT-GOBAIN на нашия пазар е по-скоро скептично.Лично аз използвам само немски продукти за екстериорна топло изолация,има ги и на нашия пазар/подържат се на склад/и са в добро съотношение качество/цена.както подчертах не ползвам екструдирани и експандирани полистирени. :D Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пон авг 18, 2008 5:23 pm

isb написа:Здравейте ще ви бъда благодарен ако ми дадете съвет смятам тази есен да правя топлоизолация на къщата ми тя е измазана като мазилката не е много едра смятам аз да си правя изолацията сам дайте ми съвет как да полагам лепилото на гребен или на топки необходимо ли е преди да започна да лепя изолацията да правя нещо върху мазилката да я обработвам с нещо да я мия или нещо подобно.Старата мазилка е доста здрава и няма пукнатини и наранявания.Освен това къщата до средана на първият етаж е градена от камък и отам нагоре тръгва тухла кажете ми как да процедирам в този участък с дюбелите защото смятам че няма да мога да ги поставя до това ниво.При лепенето и шпакловката по добре ли е ако лепилото и шпакловъчната смес имат фибри в тях.С какъв гребен да се нанася шпакловката чел съм че е добре да се нанесе с 0,8 да се постави отгоре мрежата и след сова да се шпаклова и заглади.Решил съм че гребена с който ще нанасям лепилото ще е 1 см .Отговарят ли реално нормите за нанасяне на лепило и шпакловка който се дават от производителя 3-5кг.на квадрат за лепене и 5кг на квадрот за шпакловка за да си направя правилно сметката къщата грубо е 200 кв.м
На въпроса за предварителната обработка отговора е да:Има дълбокопронИкващи грундове/Да не се бърка със Бетонконтакт или Боро контакт те са със съвсем друго приложение макар,че масово се ползват за какво ли не. :( /В какво се състои същноста на дълбокопроникващия груд:Заздравява и уеднаквява повърхноста върху която ще поставяте топлоизолацията!И аз лично бИх Ви препоръчал не,използваните от колегите по-горе продукти на водещите марки BASF,WEBER,CERESIT и прочие,а 1-ин чисто български продукт:АРТЕФИКС!!!Произвежда се от 1-на малка БГ фирма в района на "Красно село",има го в търговската мрежа и е с добро съотношение качество/цена.Цената е около 4.80лв/литър като съотношението на разреждане е до 1-4 с чиста чешмяна вода.Аз лично препоръчвам съотношение 1-3.По въпроса за поставянето на самата топлоизолация:Ако след проверка с либела и мастар установите,че стените и мазилката са задоволително "прави" за самия Вас,то няма по-добър вариант от това да положите лепителната смес с маламашкаVТака сместа ще бъде положена равномерно по цялата плоскост.
1-ин съвет за "дюбелирането":Освен,че се извършва 24-ри часа след монтажа на топлоизолацията за да може адхезията да приключи изцяло и лепилото да добие якоста си,поставянето на самите дюбели си има монтажна схема която повечето колеги от незнание/немърливост не спазват-Винаги дюбелите се поставят по 3бр в дългата част така,че да захапват и съседната проскосткато в ъглите се получава 1-ин дюбел на 4-те съседни плоскости и 2-ва дюбела в средата.Дори когато лепилото не може да бъде поставено на "гребен"не се поставя на топки,"кюфтета"и др.съществителни,на плътни ивици по цЯлата периферия на листа и 2-ве мистрии материал разпределени в средата.Колегите по-горе веднага ще репликирет и за това бързам да отговоря и на тях:Скъпи "колеги" "топки" на няколко места слагате от икономия за да се включим в някаква цена,а всички знаем,че това е майка на мизерията.Въпросния човек желае да свърши всичко сам,на собствения си дом така,че нека го направи както трябва :wink: Относно разходните норми:Всяка уважаваща себе си фирма описва на опаковките си приблизителната разходна норма,като подчертава,че тя е достигната при средно оптимални условия и е приблизителна!Това означава,че:От стена до стена,но и от ръка до ръка разлика има.Не зная колко добре боравите с маламашката и мистрията :wink: Не се презапаСявайте с огромни количества.Винаги може да довземете торба или бака допълнително.Относно едрината на гребена:Дори в предаването чиито форум посещаваме показа преди време правилната технология и по тази тема/за което го следя и уважавам/шпакловката се нанася с "гребен" добре е да е 10мм и мрежата се пОлага като с маламашката се притиска за да "потъне",/а не както е масовата практика шпаклова се "гладко" и 2-ма се "борят" с армиращата мрижа,после се "тегли още 1-на ръка и готово,другото ще го "оправи" мазилката"/заглаждатЕ добре е със широка 400мм маламашка,изчаквате да дръпне и полагате 2-ия слой вече "фина" шпакловка.След като окончателно изсъхне/няколко дни взависимост от времето/полагате грунд/според това дали покритието ще е някаква мазилка или фасадна боя/грундовете се продават в същите магазини които продават и покритията и продавач-консултанта ще Ви упъти,а и на повечето опаковки пише какъв да бъде той.Относно дюбелите не разбрах какъв е проблема за поставянето/достигането им.Ако съм разбрал правилно имате предвид,че е височина 2-ри етаж.Тогава можете да наемете монтажно скеле или гюрюстЕ/това е алуминиево разглобяемо скеле/цените не са космически и включват и доставка на място и сглобяване.За такива височини като Вашата препоръчвам 2-ия вид скеле,защото можете да си го сглобите сам и да спестите средства както и,че е лесно преносимо.Спазвайте технологиите и регламента за монтаж и ще получите 1-ин чудесен и дълготраен ефект.Надявам се да съм Ви бил полезен.
Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете :D
Последна промяна от Trockenbauer на чет авг 21, 2008 10:11 pm, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
isb
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб авг 16, 2008 4:15 pm

Мнение от isb » пон авг 18, 2008 8:31 pm

Благодаря за съветите Trockenbauer по въпроса за скелето съм си купил тръбно с жабки което ще хване едната страна на къщата и после ще го местя последователно.Въпроса за дюбелите ми бе следният къщата е строена през 1960-1962год. но до средата на първият етаж зидарията е с камък и тук-там тухла след това от средата на първият етаж нагоре е строена с тухли.Та въпроса ми до нивото на 1 етаж където има камани и там трябва да поставям дюбели да ме посъветвате нещо защото не знам дали ще мога да пробия камъка за да сложа дюбелите и се претиснавам дали само лепенето ще свърши работа иначе на всякъде другаде ще дюбелирам.Иначе за останалите съвети много ти благодаря.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » вт авг 19, 2008 9:43 pm

isb написа:Благодаря за съветите Trockenbauer по въпроса за скелето съм си купил тръбно с жабки което ще хване едната страна на къщата и после ще го местя последователно.Въпроса за дюбелите ми бе следният къщата е строена през 1960-1962год. но до средата на първият етаж зидарията е с камък и тук-там тухла след това от средата на първият етаж нагоре е строена с тухли.Та въпроса ми до нивото на 1 етаж където има камани и там трябва да поставям дюбели да ме посъветвате нещо защото не знам дали ще мога да пробия камъка за да сложа дюбелите и се претиснавам дали само лепенето ще свърши работа иначе на всякъде другаде ще дюбелирам.Иначе за останалите съвети много ти благодаря.
Ясно,там където е камък използваи грунд с това предназначение има ги на пазара и самия продавач-консултант ще те опъти какъв точно за слуЧая/лепене на топлоизолация върху камък/ти е необходим.Относно свредлото/"видия"/за перфоратор има такива на "Хилти","Бош" и няма камък или импрегниран,напрегнат бетон който да им се опре.Просто малко по-бавно и с повече почивки ще стане ако камъка е гранит например.Но никакъв пробелм да дюбелираш.Надявам се да съм бил полезен.Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете. :D :wink:
Последна промяна от Trockenbauer на чет авг 21, 2008 10:05 pm, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » вт авг 19, 2008 10:00 pm

lion написа:
KIBRIT написа:И моят проблем е сходен с този на LadyBird.
Аз все още не съм започнал балкона на панелката,но много ми допада идеята от http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_3,на предаването "Мисия моят дом".
Питам се,колко ли ще ми струва,при положение,че балкона ми е 3,30/2,60,а самата дограма-2,10/1,50 ?
Живея на 2етаж,ако има значение.
Ще съм доволен на конкретна оферта за работа/без дограмата/ !
Дали,SHL ще се наеме с това ?
Здравейте занимавам се с това прословуто саниране от 4 год.Съветвам всички който имат подобни проблеми да се консултират с няколко фирми и тогава да взимат решение коя бригада или фирма да се заеме с тяхното саниране.Относно тераската кято е около 8.25м2 би трябвало да ви струва от 313лв. до 400 в зависимост от системата изолация.Дали тя е Weber,Baumit, Austroterm и т.н. ::-k: за това внимавайте не вярвайте на всеки който изказва компетентно мнение. :evil: Лично ние вече половин година се занимаваме с апартаменти с така наречената падаща,мухлясваща изолация направена от наши компетентни колеги. Желая ви успех. :D
Извинете,а какво означава термина САНИРАНЕ и какви операции включва :roll: :?:

Изображение

Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете :D :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

WEBER-дали или може би:)))

Мнение от Trockenbauer » вт авг 19, 2008 10:05 pm

Изображение
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете :D :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
isb
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб авг 16, 2008 4:15 pm

Мнение от isb » вт авг 19, 2008 11:01 pm

Благодаря за полезните съвети Trockenbauer
ще са ми от полза

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет авг 21, 2008 10:03 pm

isb написа:Благодаря за полезните съвети Trockenbauer
ще са ми от полза
Моля :wink: Радвам се да съм бил полезен.
И 1-ин съвет,живеем във 21век и инфо на достъпен език се намира даже и в повече.Преди да запретнете ръкави или да наемете "майстори" направете си труда да се "поровите" нормалните фирми имат и онлайн проспекти на достъпен език и не е нужно да отивате до офиса или магазина им.После всеки уважаващ себе си професионалист ги има у себе си и при "огледа" или при представянето на офертата показва и обяснява на "говорим" Бг какво изпълнение предлага,с какви материали и ефекта от крайния продукт.Референтни снимки или показване на изпълнени от тях обекти също е от полза.Заслужава си предварителните усилия,защото после става така:Зидаря зида "криво"-Кой ще го изправя ей-Ааа мазача,Мазача "маже" по зидарията-Кой ще го изправи бре ей-Ааа бояджията,Бояджията "маца" с мечето по "мазилката"-Кой ще го изправи а?!-Накрая го "изправя"-"чорбаджията" :D :wink:
Преди да си късате "мейсторските" тапии,1-во ги заслужете :D :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори