Покривни конструкции

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
abelar
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 31, 2008 1:31 am

Покривни конструкции

Мнение от abelar » пон мар 31, 2008 1:38 am

Здравейте!

Собственик съм на 2 нови апартамента находящи се в гр.София,ж.к.Младост 1 ,май 2008г. сградата където се намират посочените жилища ,ще вземе акт 16.Апартаментите ми се намират на последния етаж на блока и са с много големи тераси около 27-35 кв.м. които бих искал да покрия и преобразувам в стаи. Бих искал и други подобрения но тъй като познанията ми в областа на сроителството са ограничени , бих искал да ви попитам дали бих могъл да се ползвам от вашите услуги за осъществяване на исканите от мен преустроики.

Въху едната тераса е изградена циментова решетка /незнам точното и наименование/ а върху другата ,частина такава.И двете тераси са изградени върху закрита жилищна площ.

Благодаря ви предварително, Ники

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед апр 06, 2008 12:39 am

Вероятно,тази циментова решетка,дето споменаваш е т.нар. "Пергола".Този архитектурен елемент незнам за какво служи,освен да пречи при евентуалното покриване на терасата,но това е една друга тема! :wink: Иначе едно "покривче"тип "ETHRIO" ще ти легне добре!Но при тази квадратура май ще е доста скъпичко! ::-k:

Потребителски аватар
abelar
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 31, 2008 1:31 am

Zdravei

Мнение от abelar » пон апр 07, 2008 6:05 pm

Благодаря за отговора! Бихте ли ми дали малко повече информация за това "ETHRIO" има ли сайт в който ще намеря повече информация?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » вт апр 08, 2008 12:11 am

"ETHRIO" е система за покривни конструкции от алуминиев профил,характеризираща се с висока здравина и товароносимост!Тя може да бъде остъклена без проблем с различна дебелина стъклопакети,като при това дебелината на стъклата може да бъде от 6 или 8 мм.За предпочитане е,когато покривът е от стъклопакет вътрешното стъкло да е триплекс.При евентуално счупване то запазва целостта си.(Като челните стъкла на колите).
Последна промяна от gencho-gealan на нед апр 20, 2008 2:16 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » вт апр 08, 2008 12:16 am

Ето и някои снимки за такова остъкляване:
Изображение

Изображение
За повече снимки и инфо http://www.gradevi.net

Потребителски аватар
iramira
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет авг 21, 2008 12:27 pm

Мнение от iramira » чет авг 21, 2008 12:33 pm

Здравейте! Възползвам се от вече пуснатата тема, за да помоля за помощ. И на нас ни предстои приобщаване на тераса 50кв.м, но искаме да не е тип зимна градина, а нормален покрив, защото помещенията ще се ползват за спални. За сега сме се спрели на варианта с покривните термопанели като най-изгоден може би. Ще съм ви благодарна за мнения и препоръки на фирми, които предлагат такъв тип покривни панели.

Потребителски аватар
abelar
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 31, 2008 1:31 am

Здравейте Ира

Мнение от abelar » пет авг 22, 2008 9:59 am

Видях изпълнението на няколко вида покривни конструкции и прецених като най надежден варианта с метални профили и метални ферми. Аз си направих такава, и съм много доволен от устойчивоста й . Върху нея можете да монтирате ОСБ плоскости,битумен грунд,хидроизолационна настилка и битумен воалит с минерална посипка с цвят по избор. За металната конструкция ползвах услугите на една фирма които работят бързо и качествено. Емейла ми е abelar@abv.bg>
Аз покрих тераса 24 кв.м. и я пригодих на спалня.

Потребителски аватар
mimshat
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт сеп 23, 2008 5:40 pm

Мнение от mimshat » вт сеп 23, 2008 6:13 pm

Видях изпълнението на няколко вида покривни конструкции и прецених като най надежден варианта с метални профили и метални ферми. Аз си направих такава, и съм много доволен от устойчивоста й . Върху нея можете да монтирате ОСБ плоскости,битумен грунд,хидроизолационна настилка и битумен воалит с минерална посипка с цвят по избор. За металната конструкция ползвах услугите на една фирма които работят бързо и качествено. Емейла ми е abelar@abv.bg>
Аз покрих тераса 24 кв.м. и я пригодих на спалня.

Ще може ли да качиш някакви снимки на тази метална конструкция, ако не те затруднява, защото и на мен ми предстои приобщаване на тераса, а не съм много на ясно какво точно да правя

Потребителски аватар
тео
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед май 08, 2011 2:54 pm

покрив

Мнение от тео » нед май 08, 2011 3:22 pm

Привет !
Моят апартамент е с две тераси, едната от които е около 150м2. Много ми си иска да покрия част от нея -45 м2,но без да се лишавам от светлината. Допитах се до няколко фирми и сами се сещате, че всеки си хвали стоката/ без да ми дават писмена гаранция/ и плюе по конкуренцията, а конкретни отговори на въпросите ми няма.
Не съм сигурен дали да е стъкло или поликарбонат .
Моля, споделете опита си и ми дайте съвет

Потребителски аватар
ATNSTN
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 24, 2021 10:43 am

Re: Покривни конструкции

Мнение от ATNSTN » пон май 24, 2021 10:44 am

Поликарбонат ли избра? Приложи снимки, моля те и аз също имам голяма тераса и се чудя какво да я правя.

Отговори