Капандура

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
nedkov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет авг 21, 2008 12:53 am

Капандура

Мнение от nedkov » чет авг 21, 2008 12:56 am

Здравейте, имам едно таванско помещение скусено годно за стая но пробема е че нямя прозорец.Виждал съм на много места издигнати капандурки бих желал да ми разясните какъв е механизма на цялата история?.?.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » нед дек 14, 2008 9:08 pm

Това твойто таванско помещение в каква сграда са? Защото може да се окаже, че преди да започнеш с преустройството трябва да получиш разрешение от ОБЩИНАТА.

Потребителски аватар
nedkov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет авг 21, 2008 12:53 am

Мнение от nedkov » пон дек 15, 2008 1:00 am

Ами в семейна къща на 4 етажа. Разрешение до колкото знам трябва да искам от родата но това е друг въпрос. Интересува ме какъв е механизма на изграждане на капандурата. За повече яснота по проблема ще кажа в горната част, помещението е високо около 2,10м а в долната част 0,5 м. широко е около 2,50м и посредата на помещението минава хоризонтална носеща греда....

Потребителски аватар
Best
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:17 am

Мнение от Best » пон дек 15, 2008 9:50 am

Аз ще споделя личен опит по въпроса за преустройство на таванско помещение. Ние правихме такова миналото лято. Първо разкрихме покрива над помещението. След това доизградихме стената, където на теб ти е 0.5 см до желаната или разрешената височина. Оставихме място за прозорец, за да влиза светлината.
За съжаление височината на твоя таван и в най-високата част не е много, така че ако е възможно и там да се вдигне зида ще е супер.
След това се изгражда отново покрива със съответните изисквания, за да издържи тежестта на керемидите.
Не знам ако тази хоризонтална носеща греда е за целия покрив... ::-k:
Така както го написах изглежда лесно, но не е никак просто :lol:

Потребителски аватар
mitaka086
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт фев 18, 2014 10:44 am

Прозорец с излаз към покрива

Мнение от mitaka086 » вт фев 18, 2014 10:54 am

Здравейте!
Искам да попитам да ми дадете съвет за прозорец с излаз към покрива за под-покривно пространство, с алуминиева дограма ми казаха, че ще тече?
Та въпроса ми е ако може да ме насочите към някаква по-евтина марка, защото гледах на VELUX, но са много скъпи.
Прозореца трябва да е с размери 68 на 75 см. Наклона е 30 градуса.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт фев 18, 2014 8:35 pm

Брамак има прозорци за покрив, но не за обитаеми помещения а само за светлина. Можеш да провериш и техните колко струват, ако ти трябва само светлина, защото от поста ти не става ясно.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Ремонт на покриви в цялата страна

Мнение от ANGELI » чет фев 20, 2014 12:36 am

здравейте,ако искате да се направи като това..

Изображение

Първо се разкрива покрива,след това се изрязва с отвора,който желаете и след това се изгражда с нова дървена конструкция,ако не сте правили
подобно нещо по-добре не се захващайте сами.Инсталиране на капандура Велукс-----http://www.youtube.com/watch?list=UUySRxF5Q3vr_ceKH2224PqA&feature=player_embedded&v=t9uSjdxKpyE
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт сеп 23, 2014 10:38 pm

Има разлика между "капандура" и "табакера". Това, което ANGELI е показал на снимката е капандура, а когато прозореца е на нивото на покрива (наравно с керемидите) е табакера. Има фирми, които предлагат и монтират готови табакери. Но Вие трябва да уточните за себе си какво точно искате.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори