предстенна обшивка на стени и таван едновременно

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
dimitrov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон апр 06, 2009 10:46 pm

предстенна обшивка на стени и таван едновременно

Мнение от dimitrov » пон апр 06, 2009 11:02 pm

Има много написана информация как се прави предстенна обшивка на стена или на таван. Ако се прави на стена, първо се монтират UD профилите на пода, тавана и на съседните две стени, после се монтират CD профилите, монтира се гипсокартона и т.н. Ако се работи на тавана, на стените се монтират UD профилите, после CD и т.н.

Какво правим, обаче, ако трябва да правим предстенни обшивки да речем на две стени и на тавана. Ако започна от стените, UD профилите за тавана на картона на стените ли трябва да ги слагам? или пък ако започна от тавана, UD профилите за стените на картона на тавана ли трябва да ги захващам?

Или предварително всичко се прави на стените, слагат се всичките метални профили, за стени, за таван, а после се слага гипсокартона.

дано не прозвучи глупаво, но ми се струва малко несериозно UD профил да се захваща за гипсокартона. Доста летяща сглобка ми се вижда

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » чет апр 09, 2009 2:31 pm

UD профила не е носещ и може да си го монтираш в какъвто си искаш ред. UD профила нивелира скарата от CD-профили. Обикновено се почва от обшивката на стените и после се пуска върху тях нивото на окачения таван.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » пон апр 20, 2009 12:06 am

Това си е спорна тема,кое е по правилно стените или тавана.По лесния вариант за мен е първо тавана,защото дупките за UD-то се пробиват с по -малко усилие и е на стената,отколкото за UD-то за стените,което е на тавана.А ако направиш конструкцията предварително,ъглите към тавана ще ти останат без профил.

Отговори