прав таван,основа кара таван

Приложение, разновидности, монтаж

Потребителски аватар
yaneff82
начинаещ
Мнения: 40
Регистриран: пет дек 11, 2009 10:57 pm

прав таван,основа кара таван

Мнение от yaneff82 » нед дек 13, 2009 8:45 am

колеги аз се занимавам със картон вече 4 г. правил съм около 10 къщи с кара таван и тъй като съм самоук искам да попитам какъв е правелният монтаж на такава основа като кара тавана.моя метод е следния търся каде са гредите и на тях монтирам директния окачвач или телта със няколко рапиди 55мм и т.н.естествено преди това се подсигорявам като проверя гредите да не са изгнили.питането ми е следното:трябва ли да се свали основния таван който се състои от камъш,рабеца и варова мазилка естествено ако не е много провиснал де.или се монтира по моя метод.или има други чалъми.МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.Тавана на снимката по доло е правен по гореспоменатия начин
Изображение
снимки на мои обекти http://yaneff82.snimka.bg/

0898829146 Николай Георгиев

Потребителски аватар
resolv
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб май 22, 2010 10:35 pm

никога

Мнение от resolv » съб май 22, 2010 10:50 pm

Здравй ...никога не слагай на греди, кара тавани и т.н таван от гипсокартон след като мърда дървото мърда и тавана..пукат се фугите неизбежно е..аз слагам ока4ени растерни тавани 60/60 с питите сещаш се и те не са лоши...виждал съм такива тавани много зле напукани след време ии ся и да ме викат да слагам на греди гипсокартон отказвам даже е опасно според мен.

Потребителски аватар
Ade
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: чет мар 04, 2010 2:47 am

Мнение от Ade » нед май 23, 2010 1:57 am

кажи каква хидроизплация да се направи на картавана

Потребителски аватар
yaneff82
начинаещ
Мнения: 40
Регистриран: пет дек 11, 2009 10:57 pm

Мнение от yaneff82 » нед май 23, 2010 7:58 pm

Аз на греди картон съм правил много ,но само защото клиента така е повелал и след изрично предопреждение ,че това нещо ще се напука.А на кара таван е друго нещо,има една лента дето се лепи на уд-то и улавя вибрациите,проблеми няма


А за колегата по доло хидроизолация за таван няма ако ти капе от тавана проблема ти е в покрива.

Потребителски аватар
resolv
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб май 22, 2010 10:35 pm

re

Мнение от resolv » вт май 25, 2010 8:49 am

обикновено хората гледат и искат всичко, но ако човек който се занимава професионално с монтаж на гипсокартон и ако уважава себе си , няма да сложи гипсокартон на греди..проблема не идва от UD-профила, той служи само за да изневелира скарата за CD профилите, понякога може и без UD..тавана се държи от окачвачи, шишове и др. крепежи, и когато те са завинтени в някакви греди, може и прогнили, може и не добре сухи, така или иначе дървото не е бетон и не е редно там въобще да говорим за гипсокартон, най малкото дори е и опасно освен хабене на материала, знам и случаи на отпорени тавани , жалко че не снимам по обектите...слагаите само олекотени таванчета на гредите, растерни, хънтърче и т.н. ...лесно е когато знаем :wink:

Потребителски аватар
yaneff82
начинаещ
Мнения: 40
Регистриран: пет дек 11, 2009 10:57 pm

Мнение от yaneff82 » вт май 25, 2010 5:38 pm

Аз не съм съгласен ,че не е правилно да се монтира картона на гредите с или без конструкция.Американците не ползват профили>А и кнауф си имат метод за такъв монтаж

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » нед авг 08, 2010 1:08 pm

Здравейте колеги
Чета Вашите мнения и много Ви са радвам.
На базата на моя скромен опит/от 1998г 2-ве от които в BRD/
искам да попитам следното,как тогава е възможно да се използва система за сухо строителство дори и в плевня.
Колеги не се излагайте.
Та моето мнение-отговор на въпроса на колегата.
Ако кара-тавана/кара идва от турски и означава черен/като основа е здрав,не е необходимо да се отстранява хастара/рабицата,рогоските и варовея разтвор с чоп/нито пък дървените летвички.
Използвай обаче рапиден винт със "стъпка"за дърво или такъв за гипсофазерни плоскости/сам ще си отговориш защо/.

Успех в начинанията.


Преди да късате "майсторските" си тапии,първо ги заслужете.



:lol:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори