Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Приложение, разновидности, монтаж

Потребителски аватар
marinelo
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 25, 2018 1:30 pm

Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Мнение от marinelo » нед фев 25, 2018 1:43 pm

Здравейте. Доста почетох тези дни във вашия форум. В панелен апартамент съм на последен етаж. По под покривното пространство има сложена за изолация стъклена вата. Интересувам се от поставянето на таванни пана / не тези тънките декоративните/ и се чудя дали ще стане добре. Искам под тях да има изолация от вата. Също така гледах и ПВЦ ламперия която също се слага на тавани. Питането ми е какво да предпочета /става въпрос за хол и спалня/. В тези пана ще вградя и лед осветителни тела. Не ми се слага гипсокартон тъй като е много мърсотия и хамалогия. Има ли други таванни пана освен тези стандартните. Също искам да сложа и лед лента отстрани по-цялата дължината на тавана. Гледах че има такива корнизи със място за лед лента, ще стане ли с тях. Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re: Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Мнение от ANGELI » нед фев 25, 2018 2:34 pm

marinelo написа:Здравейте. Доста почетох тези дни във вашия форум. В панелен апартамент съм на последен етаж. По под покривното пространство има сложена за изолация стъклена вата. Интересувам се от поставянето на таванни пана / не тези тънките декоративните/ и се чудя дали ще стане добре. Искам под тях да има изолация от вата. Също така гледах и ПВЦ ламперия която също се слага на тавани. Питането ми е какво да предпочета /става въпрос за хол и спалня/. В тези пана ще вградя и лед осветителни тела. Не ми се слага гипсокартон тъй като е много мърсотия и хамалогия. Има ли други таванни пана освен тези стандартните. Също искам да сложа и лед лента отстрани по-цялата дължината на тавана. Гледах че има такива корнизи със място за лед лента, ще стане ли с тях. Благодаря ви предварително.
Здравей, не е ли смешно в хола и спалнята да сложиш на тавана нещо, което е за офис. Ако се притесняваш от мръсното не прави нищо защото,които и вариант да избереш все тр. да има някаква скара на тавана,която да носи.
Има вариант с опънат таван, може и скрито преди платното, с тоя вариант не се цапа и ефекта е мн. добър
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
marinelo
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 25, 2018 1:30 pm

Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Мнение от marinelo » нед фев 25, 2018 2:45 pm

Дай повече инфо за тези опънати тавани, не съм ги виждал.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Мнение от tmilanov » нед фев 25, 2018 4:54 pm

marinelo написа:Здравейте. Доста почетох тези дни във вашия форум. В панелен апартамент съм на последен етаж. По под покривното пространство има сложена за изолация стъклена вата. Интересувам се от поставянето на таванни пана / не тези тънките декоративните/ и се чудя дали ще стане добре. Искам под тях да има изолация от вата. Също така гледах и ПВЦ ламперия която също се слага на тавани. Питането ми е какво да предпочета /става въпрос за хол и спалня/. В тези пана ще вградя и лед осветителни тела. Не ми се слага гипсокартон тъй като е много мърсотия и хамалогия. Има ли други таванни пана освен тези стандартните. Също искам да сложа и лед лента отстрани по-цялата дължината на тавана. Гледах че има такива корнизи със място за лед лента, ще стане ли с тях. Благодаря ви предварително.
Ще започна отзад напред:
Каквото и да решите да сложите винаги ще е хамалогия и мръсотия. Относно поставянето на лед лентата,, ако искате да се вижда, може да я поставите направо в ъгъла и да Ви свети, ако искате да е скрито осветление, ще трябва да имате така наречения корниз, който ще скрие лентата, но ще свети с отразяване на светлината. Дали има таванни пана освен стандартните най-добре могат да Ви отговорят самите продавач-консултанти в съответните магазини. Най-разпространения начин за окачени тавани са тези, които споменавате в питането си: чрез монтиране на гипс картон, растерен таван (известен още с наименованието си Армстронг), или както Вие го наричате - "тънкия" и един вече позабравен - с перфорираните ламарини, известен повече като "Хънтър Дъглас". Пишете, че искате да сложите вата с цел да имате по-добра термоизолация. Не знам какво представляват тези "ПВЦ" плоскости, които са за таван но предполагам, че са някаква имитация на "сачак". Не мисля, че ако е така, както предполагам ще е най-удачното решение, защото тази изолация ще е за таван на апартамент, а няма да правите механа. Лично моето мнение, е, че щом искате да слагате и вата, и ЛЕД осветление, най-разумния начин ще е с гипс картон, независимо колко ще е мръсотията и хамалогията.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kokosf
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт фев 26, 2019 5:07 pm

Re: Таван от гипсови пана или ПВЦ ламперия- изолация

Мнение от kokosf » вт фев 26, 2019 6:32 pm

marinelo написа:Дай повече инфо за тези опънати тавани, не съм ги виждал.
И на мен би ми било интересно да разбера повече за тях.

Отговори