Как да си направя двойно окачен таван

Приложение, разновидности, монтаж

Потребителски аватар
acho_87
начинаещ
Регистриран: пет яну 23, 2009 6:49 pm

Мнение от acho_87 » пет яну 23, 2009 6:57 pm

Имам я идеята но незнам как да закрепя полскостите за тавана,също и как да бъде изградена от профилите решетката!!!.Искам да имам висящ таван и от него да виси друг.ако някои има мнение ще му бъда благодарен
Изображение
:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Потребителски аватар
Lookout2
начинаещ
Регистриран: пон яну 26, 2009 4:46 pm

Мнение от Lookout2 » пон яну 26, 2009 4:52 pm

:D Много е просто ако искаш това на картинката,но трябва да имаш някакви познания все пак.Подобре си викни хора да ти го направят а аз съм един от тях

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » ср яну 28, 2009 12:26 pm

Наистина е просто /това на снимката/. Трябват известни познания за ГК. Виж сайта на Кнауф /проспектите/. След това прежали 50тина лева за профили и самообучение, на снимката ясно личи каква трябва да е конструкцията, и накрая действай. Ако го закъсаш - не се плаши, щото вече имаш предложение от колегата да помогне. :D

Потребителски аватар
resolv
начинаещ
Регистриран: съб май 22, 2010 10:35 pm

ре

Мнение от resolv » вт май 25, 2010 8:54 am

ако не си се занимавал с гипсокартон ваобще не се хващай, повикай си майстор за това

Потребителски аватар
valeri_petrov
начинаещ
Регистриран: пон юни 14, 2010 12:05 pm

Мнение от valeri_petrov » пон юни 14, 2010 12:49 pm

Може за някой хора, които са работили с гипсо картон да изглежда елементарна направата на този окачен таван, но си е играчка и трябва да знаеш някой тънкости и не става така лесно за начинаещи. Както другите казаха си повикай майстор - няма да ти вземе много пари :)
<премахнат линк>

Потребителски аватар
ogi100
начинаещ
Регистриран: чет ное 17, 2011 12:08 am

Мнение от ogi100 » пон ное 28, 2011 1:05 pm

И аз имам същия въпрос. Явно никой не иска да каже, така че някой да каже поне колко пари иска за да начертае един разрез на тоя таван?
за предложения - на лично съобщение
Поздрави

Потребителски аватар
ogi100
начинаещ
Регистриран: чет ное 17, 2011 12:08 am

Мнение от ogi100 » чет дек 01, 2011 10:45 am

Някой?

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет апр 05, 2012 9:03 pm

ogi100 написа:И аз имам същия въпрос. Явно никой не иска да каже, така че някой да каже поне колко пари иска за да начертае един разрез на тоя таван?
за предложения - на лично съобщение
Поздрави
Привет,
В какъв формат държиш да се изчертае детайла или ти е все едно.
Защото с Уин Пейнта надали е най-практично/аз поне мразя да "драскам"когато става въпрос за чертежи и скици.Работя с CAD/CAM програми.Това означава първо да изчертая детайла,след това да го запазя като PDF и да го конвертирам накрая в JPG формат за да мога да го кача тук.Така,че не се "сърди",че никой не е качил до сега въпросната "скица",разбира се има и "колеги" които крият "тънкостите на занаята" или просто не им се занимава да чертаят.Не всичко опира до пари,говорим за време и желание също.
Качвам снимка на основния таван/който може да намерите в каталога на Кнауф-БГ ако не Ви мързи.В момента чертая и детайла и след като мине през горе упоменатите процедури ще го кача и него.
Изображение
Детайла за индиректното осветление / в напречен разрез,надявам се да е разбираем/.

Изображение
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет мар 28, 2013 11:22 pm

kocett написа:Благодаря за схемата!

Моля,радвам се ако съм бил полезен.
Успех в начинанията.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
BeJimmiecek
начинаещ
Регистриран: ср авг 21, 2019 3:49 am

Мнение от BeJimmiecek » пон сеп 23, 2019 4:16 pm

Tedi написа:Колега , аз си направих , но при мен е много просто със 100 черно фолио за затъмняване. Не е лошо , но си личи леко

Отговори