Препоръка за майстор

Приложение, изграждане, декориране

Потребителски аватар
toshev89
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб юли 26, 2014 11:54 am

Препоръка за майстор

Мнение от toshev89 » съб юли 26, 2014 11:55 am

Здравейте!
Дайте препоръка за майстор за изграждане на преградна стена от гипсокартон. За София Област става въпрос. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
toshev89
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб юли 26, 2014 11:54 am

Мнение от toshev89 » пон юли 28, 2014 9:10 pm

Здравейте!
Не можах да намеря майстор, който да свърши работата в най-скоро време. Тъй като вкъщи сме монтирали доста неща с баща ми, смятам, че ще се справим и с тази задача, ако ще да падне стената! :lol:
В крайна сметка решихме сами да направим преградната стена. Поправете ме, ако някъде греша. Ето как смятам да започнем.

Стените ще бъдат с двупластов картон. От към банята ще бъдат с двоен влагоустойчив, а от към спалнята с двоен обикновен картон. Ясно ми е как да разпределя профилите - на 30-40 см. разстояние, за да е здраво. Ще използвам от подсилените профили за касата на вратата. Разбрах, че трябва да се ползва специална хартиена лента за ъглите между картонената стена и съответно тухлената стена, пода и тавана. Информацията ми е от клипчета от мисия моят дом и познат човек, който работи с гипсокартон. Все още не ми ясно с какви конкретно материали трябва да се фугира, съответно първи и втори пласт картон. Със сигурност знам, че трябва да ползвам лента за последния гипсокартон. Препоръчаха ми FugenFüller. Още не съм ходил до магазина да пазарувам... не ми стана ясно този FugenFüller има ли го като вариант влагоустойчив или това зеленото, с което фугират на клипчето е нещо друго?

П.П.: Моля като за човек, който за първи път ще работи с гипсокартон, да ми напишете точно какви материали трябва да се закупят. Стената на банята е около 10 кв.

Потребителски аватар
striker_bg
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет апр 11, 2014 2:18 pm

Мнение от striker_bg » пет окт 24, 2014 5:45 pm

Двупластовия влагоустоичив картон не е необходим. Отзад може да е и обикновен. Ще сложиш профилите на разстояние така че там където свършва листа да ти дойде на средата на профила за да може на другата половина да захванеш следващия лист. За фугирането ще ти трябва текстилна лента и фугопълнител за влажни помещения. За вътрешните ъгли може да използваш хартиена лента която се вгражда между 2 пласта фугопълнител. Това е за външния гипс картон. Този който е отзад може само да го фугираш без лента.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб апр 18, 2015 9:41 pm

Един вид, профилите трябва да са през 60 см, защото широчината на листа е 120 см. На височина са с различни размери - започват от 200, 250 и 300 см. На самия лист има белези за винтчетата (черните - самопробивни или самонарезни), т.е. през 25 см. От там ще си направите сметка колко и какво да си купите, но за да стигне - трябва да остане.
И един може би глупав въпрос: как само казвате, че можете да се справите с дадена задача, като не можете да си изчислите материалите?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб апр 18, 2015 9:43 pm

До г-н toshev89, за София област, добре но къде? И какво искате да се направи? Ако желаете, обадете ми се!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори