Идеи

Укрепване, хидроизолация, топлоизолация, шумоизолация

Потребителски аватар
diyan
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:50 pm

Идеи

Мнение от diyan » нед мар 02, 2008 10:26 pm

Здравейте!
Тъи като живея на последен етаж и над мен подпокривното пространство е с голяма височина мисля да го пригодя за ползване и за сега събирам идеи за това. Ако някой е правил нещо подобно ще се радвам ако сподели идеите си. :wink:

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон мар 03, 2008 8:36 am

Правени са доста такива неща
Ако пуснеш и скица или снимка,може направо идей като изпълнение да получиш
Ако скица напиши размерите
Говоря за нещо такова като изпълнение
Преди:
Изображение
След:



Изображение

Потребителски аватар
diyan
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:50 pm

Мнение от diyan » ср мар 05, 2008 10:06 pm

точно това имам в предвид, лошото е че на тези напречните греди има подпори и не знам как могат да се избегнат.
Изображение

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет мар 06, 2008 9:41 am

Дай снимка де
Ще изумуваме нещо заедно

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » чет мар 06, 2008 8:05 pm

Ако си решил да правиш нещо по-сериозно, защо не направиш капандура. Ще си стане направо помещение :roll: . А пък ако е точно над теб може и на мезонет да стане.

Потребителски аватар
diyan
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:50 pm

Мнение от diyan » чет мар 06, 2008 10:14 pm

точно това е идеята с вити стълби да се качва нагоре. :wink:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » чет мар 06, 2008 10:35 pm

Подпокривните помещения са ми любими!Толкова малки,а с повечко фантазия и сегашните строителни материали,могат да се превърнат в толкова различни и функционални стаи!И задължително,ако позволяват,с покривни прозорци на "VELUX"!Както казва Profistroi дай снимки и ще видиш за какви идеи иде реч!

Потребителски аватар
diyan
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:50 pm

Мнение от diyan » пет мар 07, 2008 12:32 pm

ето и снимки. разстоянието от стена до стена е 3,5 м.
Изображение

Изображение

Изображение
:wink: :wink: :wink:

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пет мар 07, 2008 4:49 pm

Вдигаш покрива и слагаш един голям прозорец. Ако има хубава гледка ще стане приказка. Но си е доста работа, за да го пригодиш за ползване. Пък и незнам как седи въпросът с разните му там разрешения. Май имаш право само няква част да вдигнеш.
Другото, което се сещам е, че покривът трябва да е добре направен, защото при по-малкия наклон може да пречи на водата да се оттича и да ти прокапе.

Потребителски аватар
JAGUAR
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юни 01, 2008 10:30 am

Мнение от JAGUAR » нед юни 01, 2008 10:43 am

profistroi, въпрос точно към теб и помещението, което си показал :wink:
С гибсокартон ли е направен тавана? ::-k: Ако да, то как е хванат той, с профили или директно за гредите?
В момента правя подобно помещение(но долната част на покрива съм я повдигнал малко, така че наклона става по-малък и има място за вертикален(нормален) прозерец.
Та идеята ми е да хвана гибсокартона директно за гредите(надлъжни) - 5 греди с междуребрие 60-70см. Дали ще имам проблеми, ще се захване ли здраво? Гредите в по-голямата част на покрива са нови(10х10 и 5х10).
За момента нямам снимки, но помещението много прилича на това от твоята снимка. Напречната(голямата) греда възнамерявам да я "облека" с гибсокартон и от другата страна продалжавам пак по гредите.
Може и други, които разбират да коментират ;)

Потребителски аватар
housedoktor
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт яну 15, 2008 12:04 pm

Мнение от housedoktor » чет юни 05, 2008 4:07 am

Изображение
Ето и моя работа в подобен случай
Намери си работа,която харесваш - така никога няма да ти се наложи да работиш

Потребителски аватар
PNG
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пет юни 13, 2008 10:39 pm

:)

Мнение от PNG » чет юни 19, 2008 9:25 pm

и аз ще правя нещо такова само че ме тревожи това да не протече покрива и да развали работата има ли някакакъв начин да се изолира гипсовия таван от покрива при евентуален теч да не се намокри?

Потребителски аватар
VRSgrupEOOD
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пет мар 13, 2009 10:56 am

Мнение от VRSgrupEOOD » съб мар 14, 2009 1:02 am

JAGUAR написа:profistroi, въпрос точно към теб и помещението, което си показал :wink:
С гибсокартон ли е направен тавана? ::-k: Ако да, то как е хванат той, с профили или директно за гредите?
В момента правя подобно помещение(но долната част на покрива съм я повдигнал малко, така че наклона става по-малък и има място за вертикален(нормален) прозерец.
Та идеята ми е да хвана гибсокартона директно за гредите(надлъжни) - 5 греди с междуребрие 60-70см. Дали ще имам проблеми, ще се захване ли здраво? Гредите в по-голямата част на покрива са нови(10х10 и 5х10).
За момента нямам снимки, но помещението много прилича на това от твоята снимка. Напречната(голямата) греда възнамерявам да я "облека" с гибсокартон и от другата страна продалжавам пак по гредите.
Може и други, които разбират да коментират ;)
абсолютно недопустимо
VRS GRUP EOOD фирмата специализирала своята дейност в областа на сухото строителство

Отговори