Ремонт на стени

Препоръки и коментари
Потребителски аватар
Виктория Петрова
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон сеп 05, 2016 2:02 pm

Ремонт на стени

Мнение от Виктория Петрова » чет яну 19, 2017 3:14 pm

Здравейте, стените в апартамента ми са с няколко слоя боя. Искаме да шпакловаме стените. Бих искала да попитам трябва ли да се премахне боята от стените и ако да, как? На някои от стените пробвах с шпатула, но боята не пада!Моля Ви ако някои знае метод за премахване да сподели. Благодаря, предварително!

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » чет яну 19, 2017 5:32 pm

С шкурка по едра 80 даже с виброшлаиф по лесно, ще стане после контактен грунд и шпакловате.Ако няма подпухнало направо грундирате и шпакловате.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
Виктория Петрова
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон сеп 05, 2016 2:02 pm

Мнение от Виктория Петрова » ср фев 08, 2017 2:22 pm

В едната стая не знам каква боя е, но не става с нищо, не мърда боята.Пробвах с всичко. Ние искаме да шпакловаме стените и не знам ако не махнем боята дали после няма да се напукат стените?Гипсова шпакловка ще прави майстора.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср фев 08, 2017 10:06 pm

Едно време, когато купихме апартамента, банята ни беше боядисана с блажна боя. Изчуквахме я с тесла, чук, секач направен във формата на чук с двойно "острие". Вероятно и при Вас ще трябва да се изчуква боята по този начин. Работата е много мръсна, прашна и трудна като изпълнение. През деня ходех на работа, а вечер преди да си полея един душ, изчуквах малко боя - около половин квадратен метър, къпех се и лягах. Имаше и препарати - единият мисля, че беше смивка "Дунав", а другият беше "Терминатор". Дали ги има в днешно време на пазара, не зная, но попитайте в строителните магазини за препарати за премахване на боя.
Дано да съм Ви бил полезен!
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори