Wireless Router

Препоръки и коментари
Потребителски аватар
Sasho0o_1914
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед яну 06, 2008 1:23 am

Wireless Router

Мнение от Sasho0o_1914 » нед яну 06, 2008 1:29 am

Може ли да покажете как се вкарва интернет ? Там имаше едно предаване по тази тема ама съм я изпуснал :cry: и се вкарваше нета със някаква кутия малка която стоеше на бюрото :)

Потребителски аватар
moderator
мисия моят дом
Мнения: 57
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:30 pm

Мнение от moderator » нед яну 06, 2008 5:28 pm

Здравейте,

Предполагам имате в предвид Wireless Router-а на Netgear, който показахме в 23-то предаване.
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_23
Изображение

Повече информация ще намерите в сайта на разпорстранителите на Netgear -> http://www.solytron.bg

P.S. Моля използвайте подходящи заглавия на темите си и прочетете правилата.
Лесно е, когато знаеш ...

Потребителски аватар
sagi78
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб апр 26, 2008 6:32 pm

Рутер NetGear

Мнение от sagi78 » съб апр 26, 2008 6:47 pm

Този вид рутер е подходящ предимно за безжичен интернет , ако имате десктоп компютри е по добре връзката по между им или към интернет да е по кабел защото скоростите на трансфер са по големи ( поне за сега ) !
Което ме води до мисълта че на водещия му трябват няколо урока по безжични мрежи :-) изкарва нещата толкова лесни че всеки ще си каже - "аре към Solitron да си купя един и да си го пусна" , но не става толкова лесно трябва да се направят един куп настроики ( като например че трябва да си заключите безжичната мрежа за да неможе съседа ви да ви телги от трафика и да ви се рови из PC-то )преди да стане това за което той говори.
Но поне за едно са прави, Net Gear са едни от най-добрите мрежови техники, но не ви препоръчвам да ги взимате от Soliton както ви казва ефтината реклама по горе ( не ги взимаите и от разни маркити и молове ) , най добре е да си го купите от доказана компютърна фирма . Така че ако още не сте си шпакловали стените си прекараите канали за UTP кабелите за домашната ви мрежа ( това изглежда малко гадно каот се има предвид че може да се наложи да си изкопаете стените но ако искате големи скорсоти на трансфер между две или повече PC-та или към нета си заслужава, понеже скоростите на модерните мрежови карти може да достига до 1000мб/с ( иска ми се водещия да ми покаже бежична техника която дори да доближи тази скорост както той казва ) .



P.S. Безжичния интернет може да се използва и от десктоп компютри но трябва допълнително да си сложите безжична мрежова карта !
P.P.S. Този рутер може да се използва и за жична връзка , в него се включват кабелите, така може да иамте два вида мрежи ( жична подходяща за домашни PC-та и безжична , подходяща за мобилни компютри ( LapTop ) )

Отговори