изолациа тип двоина стена

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 04, 2011 3:53 pm

Доста сложна система за изолация:) Но тухли "четворки поротерм" не знам да има :[-X:

Потребителски аватар
kaktys
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 02, 2009 12:56 pm

Мнение от kaktys » ср фев 09, 2011 5:40 pm

това е единственният и правилен начин за направа на качествена изолация на къща,малко скъпо за нашите ширини,необходимото раст.м/у стените маx.6/8см.казвам го от личен опит.успех

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: изолациа тип двоина стена

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 4:39 am

дани написа:Здравейте на всички във форумът.Моля за съвет.Построих тухлена къща (четворки-поротерм), но сега трябва да се изолира.Смятам да направя нещо нестандартно.А то е: от вътрешната страна на външните стени да иззидам още една стена(единички,четворки или итонг -още не знам) с разтояние между двете 10-15см.А от външната страна на новата стена 5см.стериопор.Така от вън на вътре се получава:външна мазилка-тухла четворка-5–10см.въздух-5см.стериопор-новата стена.Смятам че така ,изолациата е добра и вечна(няма разпрашаване и механично нараняване).Какво мислите по въпроса?Ако имате и други идеи моля споделете ги с мен.Предварително ви благодария. :D
Здравей.
Преди години в Бояна построиха една кооперация по този метод/но с минерална вата между двата зида/.
Не зная какво се е случило в последствие като ефект.
Да попитам само,защо всички се хвърляте на стиропора/експандиран полистирен/.Обичате може би стените ви да "плачат" заедно с Вас./Най-сигурния начин за това е полистирен (без значение екструдиран или експандиран)от вътрешната страна на жилището,а може също да си отглеждате и гъби!
Предлагам вариант/къщата все пак си е твоя както и парите/.
За външна изолация използвай предназначената за това минерална вата/предполагам има представителство на Кнауф или търговска фирма която можеш да намериш имам предвид в региона където си/.
От вътре си направи предстенна обшивка но с профили за преградна стена,а не за предстенна обшивка/така ще имаш разстояние за по плътна и дебела минерална вата на плочи/сложи си и задължителното паропропускливо фолио/заболяваме езика да обяснявам за него/монтирай си 2-ва!!! слоя гипсокартонени плоскости /като единия може да е пожароустоичив/или понеже виждам,че държиш на механичната устойчивост по-добре си монтирай гипсофазерни плоскости/ще можеш да играеш бейзбол в стаите и при двата варианта,Кнауф предлагат система за сухо строителство за трезорни стени!!!-изпълнявал съм няколко такива за банки от типа стая в стаята както и помещения за ракове и сървъри!!!/По този начин ще си спестиш мъка и излишни усилия,да репликирам колегата с 3-ия пост,Да прав си колега така са сторяли замъци,а по нашите геогрофски ширини ни е останало като манталитет от робството-яки основи и дебели стени.Били ми посочил с факти в коя европейска/да не се бърка с европейския съюз/строят в момента по този метод.Та да се върнем на въпроса ти.За твое успкоение,вложи малко пари от многото за строежа и си направи една мостра на една от стените,след това вземи баскетболна топка или по-добре за тенис,защото не зная дали ще намериш бейзболна и хвърли с всичка сила срещу стената,когато успееш да я пробиеш ми се обади и ще дойда да ти чиракувам без пари :wink:
P.S.Какво имаш предвид под "разпрашаване"може би "разграждане"на минералната вата във вид на "дреп",повярвай ми няма такова животно.Описаната по-горе система съм изпълнил лично през 2007 в един малък комплекс/състои се от няколко еднофамилни къщи/ в кв.Иваняне на един баир насред "нищото"вятър духа целогодишно за радост на любителите!!!
Последна промяна от Trockenbauer на чет мар 03, 2011 3:42 am, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет мар 03, 2011 3:51 am

дани написа:Благодаря за съвета.Но така не се ли получава вътрешна топлоизолациа, а и между другото ако проветриш стаята изтива за секунди тъйкато гипскартона не акумолира топлина(е можеби малко).
Здравей,
доколкото виждам в 1-вия си пост говориш за вътрешната страна на външните стени,а това е вътрешна изолация нали!?!
Относно топло-отдаването би ли ми обяснил системата която описваш как топло-отдава ::-k:
Гипса е инертен материал,а относно топло-отдаването/както и поглъщането на топлина,влага и прочие има каталог и характеристики на български,но сега определено вече не ми се описва,можеш да намериш инфо в нета/.При калкулацията на това което си решил да правиш ще откриеш,че освен вътрешна топло и шумо изолация,а и добро интериорно оформление постижими с гипсокартонените плоскости са ти останали и пари за една ВЪНШНА изолация с каменна вата на "Knauf" GmbH и тогава ще постигнеш ефекта на 100-те % /не съм ироничен/.
Надявам се да съм бил полезен.

Успех в начинанието.

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет мар 04, 2011 2:29 am

дани написа:За каменната вата съм чувал ,че ако под външната замазка попадне вода което е възможно(например напукана замазка)ефекта на изолациата е почти нула.Извинявай но звучиш като дистрибутор на КНАУФ ,а аз изкам нешто изпитано идоказано че е добро.А за топлоотдаването ако от вътре имам втора стена от тухла то при проветряване тази стена ще отдава топлина и стаята няма да изтива бързо.Идеата ми е да направя изолациата веднъж за винаги,не след 5-10 години да я поправям.
Изображение
Изображение
http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=162

Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете. :wink:
Последна промяна от Trockenbauer на пет мар 04, 2011 2:36 am, променено общо 3 пъти.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет мар 04, 2011 2:29 am

дани написа:За каменната вата съм чувал ,че ако под външната замазка попадне вода което е възможно(например напукана замазка)ефекта на изолациата е почти нула.Извинявай но звучиш като дистрибутор на КНАУФ ,а аз изкам нешто изпитано идоказано че е добро.А за топлоотдаването ако от вътре имам втора стена от тухла то при проветряване тази стена ще отдава топлина и стаята няма да изтива бързо.Идеата ми е да направя изолациата веднъж за винаги,не след 5-10 години да я поправям.
Здравей пич,
1-во не съм дистрибутор на Кнауф,по същия начин мога да ти говоря за Rigips или Rockwool/между другото най-добрата вата я предлагат точно те,но не ти е по джоба!!! Rockwool Frontrock Max E/
".....Frontrock Max е продукт от базалтова минерална вата, идеален материал за фасадни изолации.

Създаден по технологията Rockwool “Dual Density” – твърди плочи от базалтова минерална вата в двоен интегриран слой, напълно хидрофобизирани. (не удържат водата).

Горният слой с дебелина до 20мм, има висока плътност, която му придава висока издържливост при механично въздействие и удари.

Долният слой има плътност, която му придава подобрен коефициент на топлообмен.

Плочите Frontrock MAX E са специално създадени за топлоизолациа, звукоизолация и огнезащита на фасадите от системи за външна топлоизолация (ETICS). Монтират се върху носещата повърност като се залепват с лепило и чрез закрепване с дюбели......Базалтовата минерална вата е естествен материал, който осигурява ефективна топлоизолация. Frontrock Max E, базалтова минерална вата с двойна плътност, които имат коефициент на топлинна проводимост само 0,036 W/ mK.........За разлика от други видове топлоизолации външните топлоизолационни системи с базалтова вата са паропропускливи, което позволява на стените да дишат, като по този начин се елиминира възможността за образуване на конденз и мухъл. Не само базалтовата вата, но и декоративните мазилки и хоросани, които се използват в тези системми са паропропускливи. По този начин се постига приятен и много уютен вътрешен климат......"
2-ро говорим за мазилка,а не за замазка/поради това,че втората се полага на пода/
3-то не мисля да си губя времето в излишни спорове.
Пуснал си мнение/просто да уведомиш участниците във форума каква гениална система си измислил-повярвай ми не си!/и не приемаш друго различно от твоето/аргументи някакви не прочетох освен някакви глупости че ако има втора стена тя топло-отдава при проветряване защото е от тухла нали?!?/.Това което аз написах е система създадена преди повече от 50-ет години и развиваща се и до днес!!!Не от домашни "майстори",а от инженери и технолози!Така,че хващай мистрията и почвай да зидаш/по наште географски ширини "умираме" да зидаме и градим "зандани"/
http://www.rockwool.bg/
Изображение
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » вт мар 08, 2011 3:11 am

дани написа:Rockwool Frontrock Max E ме заинтригува.Само не ми е ясно колко години ще издържи , и каква е оптималната дебелина за мен(от Варна съм) :help:
Здравей,
Бях се отказал да коментирам повече по темата.
Относно "издръжливоста"осланяики се на максимата-"Вечни неща в природата няма"със сигурност ще иска реиновиране след няколко десетилетия!Относно това колко точно,можеш да изпратиш конкретно запитване/не съм сигурен,че го имаше изрично упоменато в техническата им брошура/.Относно дебелините/пак в същата брошура е изнесена диаграма според изискванията към топло,шумо изолиране и паропроводимост.Написана е на достъпен език,също така в представителството на Rockwoll колегите са грамотни да обяснят/не са заучили само сложни рекламни фрази!/.Освен това относно износоустойчивоста е много важно покритието от горе,мазилката,"фасагена" или каквото там прочие ще ползваш.

За RockWool BG - http://www.rockwool.bg/distributori/prodazhbi+i+eksperti
Това са хората които могат да ти отговорят на всички технически въпроси,влючително от къде да закупиш материалите.Извършват и консултации на място за техниката на полагане и всички съпътсващи процеси.
Господата Чокан и Попеску са румънци и са сертифицирани за официални представители,инструктори и технически надзор.
Т.е. защитавайки реномето на компанията която представляват винаги могат да дадат сертифицирана експертна оценка за качеството и гаранция./Познавам ги лично поради изпълняването на редица важни обекти с техни материали-за пример,но не и за самореклама ще дам един от последните изпълнени от мен и екипа ми обекти:S.A.C.-CoVer-Sofia. http://sac.bg/ Вентилационните шахти и системите в тях са изолирани със специална вата/висок клас на пожароустойчивост-120минути директен огън!!!/И въпросните господа 3-ри пъти са инспектирали свършената от екипа ми работа,2-ва от които съм инициирал лично и последния път от страна на инвеститора за сертифициране на обекта като бизнес клас +А./ в раздела Висок клас пожаро-защита/

Понеже много може да се развива темата,само ще вметна,че съществуват естествено вентилируеми фасадни покрития/нямам изобщо предвид прословутия "сайдинг"-самата дума от английски означава "покритие"!/.Става въпрос за едни много красиви и интелегентни като решение плоскости предлагани от фирма "Ривагипс"/забележи,че съм рекламно лице и на тях :wink: /

http://xn----7sbebgc3ad7der.net/ppp.php?p=26
http://yalipan.com/ru/tmalzeme.aspx

"Ривагипс" за Варна

Варна 9009
Западна промишлена зона
"Варна консерв"
тел. 052 502389
GSM: 088 8566879
GSM: 087 8566879
e-mail: varna@rbg.bg>
Skype: rivagips.varna

Работно време:
Понеделник - Петък:8:30-17:00ч.
Събота:9:00 - 13:00ч.
Почивен ден: Неделя

Буквално имитира релефа на камък,монтира се по системата "сух монтаж" търпи нанасянето на всякакви покрития-бои,латекс и прочие.
Каменната вата е по-тънка.
Придава една чудесна визия.
И можем да говорим за "вечност"
Ватата не е задължително да е предлаганата от фирмата/все пак те рекламират продукти на фирми чийто представители са!/
Съотношението цена/качество е повече от добро.
За съжаление в момента не мога да намеря каталога за да видиш изпълнени проекти и да добиеш визуално впечатление.
В заключение мога да кажа,че и двете системи са добри като покаазтели,съотношението цена/качество е перфектно,като и при двете компромиси с качеството са изключени.
Изборът на системата и решението са твои.
Надявам се като N-ет ефект да съм бил полезен.

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори