Въпрос за изолации

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » вт мар 22, 2011 12:52 pm

doko написа:Изображение

Мисля да обединя ХОЛА и СПАЛНЯТА от горната снимка ( линията в момента която съм нарисувар там е секция, попринцип нява стена там ) и там да се помещават:

1. Кухня - в северната част на старата спалня ( срещу зелената елипса )
2. Трапезария - в южната част на снимката ( зелената елипса )
3. Хола се остава хол :D

Мисля в хола да направя окачен таван с вградена вентилация, в кухнята абсорбатор. Кой според Вас е най-добрият изолатар за таваните на помещението над окаченият таван - каменна вата 5 см, 2 см. фибран, 5 см стериопор ??? или нещо друго ??
Здравей,
Добре си го намислил,особено за вентилацията в хола.
Апропо мога да ти препоръчам от какъв материал да ти произведат въздуховодите/ако на това си се спрял разбира се/,не от поцинкована ламарина!!! Материала се казва "PIR" или така наречените плоскости от "полифоум"с алуминиева вложка.
http://www.sofclima.com/page.php?n=94975&SiteID=687
височината може да бъде 100-150мм което е идеално в твоя случай/помещенията ти са с височина 2900мм/
За изолация бих ти препоръчал каменна вата-50-80мм.
Паро-пропускливо фолио за таваните също.
Успех в начинанието.


Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете.
:wink:
Последна промяна от Trockenbauer на вт мар 22, 2011 9:52 pm, променено общо 4 пъти.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: наи добрия изолант

Мнение от Trockenbauer » вт мар 22, 2011 12:59 pm

pope89 написа:наи добрия изолант за жилищни помещения закрит в последствие с гипскартон е МИНЕРАЛНАТА ВАТА..
"аферим машала буйрон ус ефенди",можеше да отговориш и по-кратко на въпроса.
Аз самия не съм привърженик на масовото използване на екструдирани и експандирани полистирени за каквото Ви падне,но поне се обосновавам защо. :wink:

Преди да късате "майсторските"си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори