баня

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
ив
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт апр 08, 2008 7:00 pm

баня

Мнение от ив » вт апр 08, 2008 7:05 pm

странното е че банята ми е най-вътрешната стая
без прозорци,а е едно от най-студените места в апартамента

с какво мога да изолирам стените пода тавана

а ако може и да не лепя отгоре фаянсови плочки ще е идеално (не знам защо но много ме дразнят особено фугите :) )

... благодаря за съветите предварително :)

Потребителски аватар
gipsador
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: нед мар 16, 2008 3:22 pm

Мнение от gipsador » ср апр 09, 2008 8:06 pm

здравеи мисля че проблемати е решен с влагоустоичив гипскартон ако имаш достатачно пространство а за пода аз незнам
ссс

Потребителски аватар
ив
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт апр 08, 2008 7:00 pm

Мнение от ив » чет апр 10, 2008 7:41 pm

може и гипскартон ... ама над него .... боя? тапети за баня?

аз мислех за някакви плоскости от типа "депрон"...

или по-точно изолационен тапет "Shafer" ... от Бриколаж :) ... ама над него се чудя какво ... с обикновена блажна боя или някаква специална

Потребителски аватар
gipsador
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: нед мар 16, 2008 3:22 pm

Мнение от gipsador » нед апр 13, 2008 12:12 pm

ясно е 4еси затруднен но неправи компромиси с цената и качеството на материалите . Ако ползваш гипскартон незабравяи за минерална вата под картона а за боята незабравяи за грунд . А бои за бани има / влагоустоичиви /
ПС. за материалите за които говориш неги познавам понеже живея и работя в Гърция но за което ти говоря е изпитано така 4е успех :\:D/:
ссс

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед апр 13, 2008 2:04 pm

Моята баня е по следния начин. Стените и тавана са измазани с хоросан(по традиционния стар начин). По пода съм налепил теракот, а по стените файанс до самия таван (колекциата е от една серия в зелено). На тавана директно на варовата мазилка залепих стереопорени плоскости с лепило (тези тънките с шарките). До сега не съм забелязал и капка конденз от парите. Може би това се дължи на варовата мазилка.

Отговори