Външна топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
amatior
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 27, 2008 11:16 am

Външна топлоизолация

Мнение от amatior » нед апр 27, 2008 11:25 am

Правя външна топлоизолация на къщата си.Искам да попитам мога ли да използвам за полагане на мрежата и шпакловане Weber 450P,защото магазинерите ми препоръчаха да взема това.И въпрос относно мазилката
-мога ли използвам струтурна (суха)мазилка ,защото готовите за нанасяне са доста по-солени.Дайте съвет !

Потребителски аватар
bobo
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон фев 18, 2008 5:55 pm

Мнение от bobo » ср апр 30, 2008 12:05 pm

Здравей!
По принцип всяка фирма си препоръча лепила, материали, закрепващи елементи и т.н.
Технологично са ги разработили да си пасват и едното върви с другото. Важи най-вече за химическите продукти на лепила и бои.
Церезит имаха някяквя изолация за 10,00 лв/кв.м.
За мазилките важи същото. Пробвай.
Нищо не е вечно!
Истината е,
че няма истина!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пет май 02, 2008 7:52 am

Човека се е спрял на Вебер
И аз бих ти преполъчал да ползваш подукти на Церезит
Структурната мазилка която е суха се бърка в определени пропорции и се нанася по определени начини и при определена температура
Чети добре упътването и не прави компромиси независимо кой от продутките ще избереш

Потребителски аватар
amatior
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 27, 2008 11:16 am

Мнение от amatior » съб май 03, 2008 8:05 pm

Благодаря за отговорите .Все още се двуумя,какво да направя ,защото съм решил сам да нанасям,но като чета май с тези структорни мазилки няма да се справя без помощ.

Потребителски аватар
mitak67
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 02, 2008 4:30 pm

Мнение от mitak67 » ср юли 02, 2008 4:37 pm

Здравейте, спешно се нуждая от помощ :help: Поръчах външна топлоизолация, маййсторите дойдоха, направиха едната страна и се скриха :cry: Сега за 14-16 м2 не мога да намеря алпинисти които да дойдат скоро до ме довършат. Спрял съм се на неопор 5 см със силикатна мазилка ... помогнете с читави алпинисти които да приключат обекта

Отговори