Баш-майстор

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Калитко
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб юли 12, 2008 11:59 pm

Баш-майстор

Мнение от Калитко » нед юли 13, 2008 12:12 am

ВНИМАНИЕ!!! ИЗМАМА!!!

В сезона на ремонтите в град Русе се подвизава гастрольорче от Варна – Цветан Ангелов – който “работи” по следната схема за безочлива измама:

“По препоръка” започва да работи в голям жилищен блок, където предлага много “изгодна” цена за ремонтни услуги – саниране, фасадни ремонти и др. – при условие, че го похвалите на друг Ваш съсед. На първия, хванал се на въдицата, предлага отстъпка до смешната цена от 33 лв./м2 за външна изолация, ако му осигури други съседи-клиенти. На следващите просто взема авансово пари за материали (минимум 60% и то спешно, защото “от утре цените в “Жирафа” - голям магазин за строителни материали в Русе - скачат”), разхвърля няколко нивелира из домовете им, за да са с мисълта, че утре-вдругиден ще се появи, за да довърши започнатия ремонт, и изчезва.

Ето как изглежда “добрата” му работа, след като положения от него фибрант изпада, докато го чаках да довърши започнатото:
Изображение

Цветан Ангелов изглежда възпитано момче. Има прилична визитка, на която има единствено телефон за връзка с него. Ако се обадите на 0897767762, ще ви попита откъде имате този номер и кой го е препоръчал (за да се сети къде и какво е лъгал). Като се срещнете, ще говори плахо и на “вие”, ще ви разкаже, че работи само по препоръка и единствено с “най-добрия ми помощник – жена ми” и е пуснал само две реклами във вестник във Варна преди четири години, а оттогава славата му се носи от уста на уста. Взема спешно аванс за материали, после започва с някоя от следните истории: “жената е сама с двете деца – няма кой да ми помага”, “местя се в нова квартира”, “брат ми се обади, че майка ми е зле – пътувам за Варна”. Охотно разказва подробности за семейството си, от които човек може да се трогне дотам, че да даде и повече от 60% авансово за материали на това работното момче, което гледа две дребни дечица сам-самин в чужд град. И после продължавате да чакате. Седмица, месец, втори…докато не чуете, че “собствената ми майка не ми дава пари за апартамент, щото ще ги изиграя на комар” – както сам е казал за себе си Цветан Ангелов пред един от многото ужилени съседи. А в Русе казина – бол!

Аз изгорях с много пари. Не правете моята грешка! И късмет с пишман-майсторите в сезона на ремонтите!


Изображение
Последна промяна от Калитко на пон юли 14, 2008 11:59 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед юли 13, 2008 11:55 am

Ако беше и го снимал защото така ще си смени телефона и пак ще продължи да лъже хората.

Потребителски аватар
Калитко
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб юли 12, 2008 11:59 pm

Мнение от Калитко » нед юли 13, 2008 3:08 pm

rumen_iankov написа:Ако беше и го снимал защото така ще си смени телефона и пак ще продължи да лъже хората.
е, аз ако знаех, че ще ме направи на маймуна още докато ми беше пред очите, цяла фотосесия в полицията щях да му организирам...

сега чувам, че преди седмица пак са го видяли недалеч от Русенския университет да виси от някакъв блок

наглостта му няма край - телефонът му не е изключен. просто не ми вдига на мен, ама ти ако пробваш, може и да ти предложи услугите си

няма да се набутва нови визитки да си прави - колкото кожи одере това лято, берекет версим, за другото - друга визитка
Калитко

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон юли 14, 2008 9:44 am

Здравейте !Според мен е по добре да намериш някой приятел и да му се обади от друг тел. все едно го търси за работа и го снимай !пусни му фотото в интернет зада се пазят хората!!!!така ще стане по ИЗВЕСТЕН!!!

Потребителски аватар
Калитко
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб юли 12, 2008 11:59 pm

Мнение от Калитко » пон юли 14, 2008 11:58 pm

biri4kata1967 написа:Здравейте !Според мен е по добре да намериш някой приятел и да му се обади от друг тел. все едно го търси за работа и го снимай !пусни му фотото в интернет зада се пазят хората!!!!така ще стане по ИЗВЕСТЕН!!!
Закъснял съм!
Днес разбрах от един ужилен съсед, че майсторчето Цецко се бил преселил в София с двете дечица.

Тача че, софиянци, баш-майсторът е тръгнал на да плячкосва нови територии. Пазете се!
Калитко

Отговори