Топлоизолация на бетонна плоча

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
deni
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед ное 02, 2008 5:43 pm

Топлоизолация на бетонна плоча

Мнение от deni » нед ное 02, 2008 6:18 pm

Здравейте!!Реших да си направя изолация . Живея на втория етаж на двуетажна къща.Реших изолацията да е на тавана(от горната страна).Почистих тавана(нечистен от 35 години :D ).Купих Фибран GF дебел 2 см.И сега искам ПОМОЩ!!! :help: .Мисля да залепя плоскостите( КАЖЕТЕ С КАКВО ЛЕПИЛО ДА ГИ ЗАЛЕПЯ)върху стоманобетонната плоча и да направя замазка 7см с метална мрежа(арматура) в нея.Въпроса ми е какво !!!точно!!! да е лепилото (точен артикул) и дали да слагам лепило между плоскостите (крайщата им са с такава | | форма ) Какво мислите за решението ми . Благодаря предварително. :lol:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » нед ное 02, 2008 8:01 pm

Здравейте ! Ще започна с последния въпрос за решението да си сложите изолация - добре но 2 см е малко тънка във вашия случай а и фибрана запечатва на 100% !!! Но на въпроса: Лепи се със лепило за топло изолация примерно марка "ТЕРМОФЛЕКС" !Между плоскостите не се слага лепило а се редят плътно без фуги за да не се получава термомост !!! Според мен замазка от 7 см на 2см изолация е твърде много !! Ако сложите арматура 4-5 см ще са достатъчни ! Колкото и добре да сте почистили основата за лепене ще трябва да я грундирате или да си направите по водно лепило зада обеспрашите основата - успех

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон ное 03, 2008 11:00 am

а защо не си направиш тавана с гипсо картон отдоло слагаш каменна вата и готово. няма да прайш замаски. а и по-лесно ще ти е. това е моят съвет. и ще имаш пак изолация. :wink:
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
deni
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед ное 02, 2008 5:43 pm

Мнение от deni » нед ное 09, 2008 4:54 pm

дайте още предложения моля!!!

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Re: Топлоизолация на бетонна плоча

Мнение от maistor-Razturko » вт ное 11, 2008 4:32 pm

[quote="deni"]Купих Фибран GF дебел 2 см.:[/quote]
2 см са твърде малко, по добре ги сложи на два пласта. Не е необходимо да се лепят ако се прави армирана замазка върху топлоизолацията. Вариант без замазка е сух под на тавана.

Отговори