Ремонт - Помощ!

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
kasokoska
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон яну 26, 2009 10:41 pm

Ремонт - Помощ!

Мнение от kasokoska » пон мар 02, 2009 1:58 pm

Здравейте! Тук съм, за да помоля специалистите за съвет относно проблемите в дома ми. Нека да започна с точно описание на жилището: панелен блок, на 7ми последен етаж съм, изложението е югоизточно.Причината поради, която имаме нужда от ремонт е много силния кондез и влагата и мухъла в едната спалня. Преди около 5 години сменихме старата дървена дограма с алуминиева в тази същата спалня и в кухнята и всъщност от тогава започнаха проблемите. Освен това, когато вали срещу прозорците те пропускат и вкъщи става наводнение(имаме съмнение, че первазите не са сложени правилно и са прекалено къси, а и може би самия панел е спукан някъде). Това допринася за още повече влага в стаята. От другата страна на жилището нямаме такъв проблем, но пък и там дограмата е още дървена. За външна изолация не може да се говори, заради ужасно твърдоглавите ни и упорити съседи. Евентуално мислихме за вътрешна изолация, която да правим сами. Моля за предложени как от къде и с какво да започнем? Благодаря предварително! :help:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон мар 02, 2009 8:29 pm

Най-напред сменете дограмата с Пвц.Отстранете теча и после си направете вътрешна изолация.

Потребителски аватар
топло
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср мар 11, 2009 1:36 pm

Мнение от топло » ср мар 11, 2009 1:45 pm

Определено е нужно да си смените дограмата. Не Ви съветвам да правите вътрешна изолация. Ефектът от вътрешната изолация е слаб, а понякога и негативен. Относно проблемът със съседите, никой не може да Ви забрани да изолирате апартамента си отвън. Това, че останалите не желаят си е техен проблем. Ако смените дограмата с качествена така и изолирате апартамента си отвън би трябвало да решите проблемите си. Успех!

Отговори