Хидроизолация на теч от съседи

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
temp1e
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: съб яну 19, 2013 11:26 am

Хидроизолация на теч от съседи

Мнение от temp1e » ср мар 05, 2014 12:27 pm

Имам течове от съседските бани. Единият ми е в хола от банята на гарсониерата, другият е от вана в банята над моята баня. По принцип съседите си ги оправиха, но си говорих с майстора, че не е лошо да вземем някакви мерки. По принцип мислим да мажем тавана с еднокомпонентна хидроизолация на церезит. Казаха ни също, че има някаква химия, която се прилага като се разкъртва около теча и се замазва, като идеята е да се изпълнят фугите (мисля, че се споменаваха марките сика и вебер, но не знам какъв точно препарат). Моята цел е да се предпазя от бъдещи течове, като ги изпратя към съседите от моя етаж и да разчитам, че съседите отгоре ще бъдат така добри пак да си ги оправят в случай на повторна поява. Особено се притеснявам от ваната.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » чет мар 06, 2014 1:43 pm

Няма как да спреш теча отдолу. Тя водата ще си намери място откъдето да мине, ако не на тавана - по стените и пак ще избие.
Явно съседите са попаднали на "добър майстор". Трябва отгоре да се оправи - иначе няма спасение!
И въобще каква е тази баня над твоя хол?

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед мар 16, 2014 12:27 am

Явно банята е в съседство с хола и от горната баня през фугата и отива към хола.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 17, 2014 8:10 pm

Да, сигурно си прав. Като се замисля, колко нерви и пари могат да се спестят ако всички си вършеха работата както трябва. Но не, трябва да спестим, говоря и за собствениците и за майсторите, пък може и да не протече. Е да, ама НЕ!

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » вт мар 18, 2014 10:26 pm

Prodi написа:Да, сигурно си прав. Като се замисля, колко нерви и пари могат да се спестят ако всички си вършеха работата както трябва. Но не, трябва да спестим, говоря и за собствениците и за майсторите, пък може и да не протече. Е да, ама НЕ!
А дано , ама на дали.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Отговори