ремонт на баня

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
teodora.georgiewa
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср апр 19, 2017 1:14 pm

ремонт на баня

Мнение от teodora.georgiewa » ср апр 19, 2017 1:21 pm

Здравейте. Предстои ни цялостен ремонт на баня. Майстора с който говорихме ни предложи след като я разкъртим , направо да сложи импрегниран гипскартон и върху него да лепи плочките. Въпроса ми е какво мислите вие, някой с повече опит моля да сподели. Надеждно ли е това лепене с гипскартон навсякъде? :help: :help:

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Строителни услуги боя, шпакловка и др.

Мнение от ANGELI » пет апр 21, 2017 3:01 pm

да става по-бързо изправят се стените, няма да има проблем с залепването в/у картона.
Единственият ( - ) е че се стеснява банята,но ако е на лепене не е проблем, конструкция само дето е казанчето и тръбите.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
SilviaA
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 12, 2018 9:40 pm

Мнение от SilviaA » пет яну 12, 2018 9:48 pm

Препоръчвам ти да се довериш на http://formabania.bg Formabania.bg :help:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » чет яну 18, 2018 12:18 pm

В бяната се препоръчва гипскартонът да е двуслоен и да се прави навсякъде на конструкция, а не с лепене.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re: Цени

Мнение от ANGELI » чет яну 18, 2018 3:53 pm

Luna написа:В бяната се препоръчва гипскартонът да е двуслоен и да се прави навсякъде на конструкция, а не с лепене.
Темата е доста стара сигурно е направил 20 бани за този период, но аз само да попитам защо на лепене не какъв, ще е проблема ако се залепи картона и после се лепнат плочките.
Никъде не съм виждал да се слагат два слоя картон в баня какъв ефект има вторият пласт
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Цени

Мнение от tmilanov » чет яну 18, 2018 7:59 pm

ANGELI написа:
Luna написа:В бяната се препоръчва гипскартонът да е двуслоен и да се прави навсякъде на конструкция, а не с лепене.
Темата е доста стара сигурно е направил 20 бани за този период, но аз само да попитам защо на лепене не какъв, ще е проблема ако се залепи картона и после се лепнат плочките.
Никъде не съм виждал да се слагат два слоя картон в баня какъв ефект има вторият пласт
Да, Луна е прав. В банята гипс картона се монтира ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на конструкция и да е на два пласта с разминаване на фугите.Наистина темата е стара, но аз съм имал случаи да развалям стени от гипс картон в много бани поради факта, че дали от влагата, дали от обливането им с вода, е отлепен от стените и кънти (тропа, "хлопа") на кухо.
Не напразно я има тази поговорка: "Не питай стар(ил)о, питай патило. Трябва да Ви се случи за да се убедите, че има истина в приказките на Луна. А се монтира на два пласта, за да има якост, плътност (да не кънти на кухо) и т.н.
И понеже често хората използват услугите на Интернет-а, добре е да се опитват да четат и между редовете. Откровено казано, по-често има разни фантастични идеи и съвсем малко реални мнения, които наистина биха помогнали на интересуващите се.
Не бих искал някой да се сърди на мненията ми, но поне проверявайте достоверността на тези, които си дават мнението с желанието да помогнат, а не да вредят.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 19, 2018 12:10 pm

И за двата пласта бих допълнил, че има и по-голяма стабилност. Ако случайно се подпреш на стената, да не поддаде и да се напукат фугите или, недай си Боже, плочките.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 19, 2018 12:13 pm

И за двата пласта бих допълнил, че има и по-голяма стабилност. Ако случайно се подпреш на стената, да не поддаде и да се напукат фугите или, недай си Боже, плочките.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Мнение от ANGELI » пет яну 19, 2018 6:43 pm

Luna написа:И за двата пласта бих допълнил, че има и по-голяма стабилност. Ако случайно се подпреш на стената, да не поддаде и да се напукат фугите или, недай си Боже, плочките.

по-тая логика нека да са четири пласта да може да си се подпираме в банята, и аз искам да сложа 10 пласта но няма кой да ги плати.
Вече клиента иска да му направиш ремонта за своя сметка, но и в банката да му преведеш някои лев.

Колега tmilanov, аз на лепене съм правил бани и след като стегне го дюбелирам,няма начин да отлепи, много от вас, не го правят това и за туй после има проблем и повярвай като не се жали материала на лепене няма как да кънти, ако е залепен с пет топки нормално да кънти а и нали знаеш,че на лепене е максимално плътно,ако е нужно мн. изправяне се прави една лека хастарна мазилка,не всички бани позволяват на конструкция замислете се малко.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб яну 20, 2018 8:57 pm

ANGELI написа:
Luna написа:И за двата пласта бих допълнил, че има и по-голяма стабилност. Ако случайно се подпреш на стената, да не поддаде и да се напукат фугите или, недай си Боже, плочките.

по-тая логика нека да са четири пласта да може да си се подпираме в банята, и аз искам да сложа 10 пласта но няма кой да ги плати.
Вече клиента иска да му направиш ремонта за своя сметка, но и в банката да му преведеш някои лев.

Колега tmilanov, аз на лепене съм правил бани и след като стегне го дюбелирам,няма начин да отлепи, много от вас, не го правят това и за туй после има проблем и повярвай като не се жали материала на лепене няма как да кънти, ако е залепен с пет топки нормално да кънти а и нали знаеш,че на лепене е максимално плътно,ако е нужно мн. изправяне се прави една лека хастарна мазилка,не всички бани позволяват на конструкция замислете се малко.
Така като гледам, ми става съвсем ясно, че говорим на чужди езици, нищо че и двамата говорим на български.
Развалял съм такива бани защото влагата съсипва лепилото, макар, че хората освен лепене са прилагали и укрепване с дюбели, но в кухи тухли, тип четворки.
Като я залепите колега АНГЕЛИ, и после като и "сложите и малко хастар", не става ли пак доста скъпичък ремонта?
Хайде стига с тези идеи, които са не на място!
Няма ли да е по-евтино и по-лесно само да се измаже една такава баня, без да се слага картон, че и няма да се смали банята, и ще бъде изправена, и ще е готова за лепене с плочки.
Виждам, че тук има много майстори, но нека да не се правим на по-велики от екипите инженери, дизайнери, архитекти, проектанти и много други.
След като е казано, а това го пише в някои книги, ние нека да не се правим на велики. То, затова от толкова много "рационализатори" сме на такъв хал. Отворете някоя и друга книжка, прочетете, пък тогава спорете... с издателите и им обяснете колко е по-лесно на лепене и дюбелиране, което пък е ЗАБРАНЕНО за мокри помещения. Ако някой "некадърен германец" види как работите, ще се хване за главата и ще Ви покаже вратата по най-бързият начин.
Казах ги в предишното мнение, казвам го и сега: Не питай старило, питай патило. Мен са ме викали да преправям точно такива "яко направени" бани. Как да обясня на човек,който не иска да ме разбере, че от влагата след време картона се отлепва?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re:

Мнение от ANGELI » нед яну 21, 2018 8:28 pm

tmilanov написа:
ANGELI написа:
Luna написа:И за двата пласта бих допълнил, че има и по-голяма стабилност. Ако случайно се подпреш на стената, да не поддаде и да се напукат фугите или, недай си Боже, плочките.

по-тая логика нека да са четири пласта да може да си се подпираме в банята, и аз искам да сложа 10 пласта но няма кой да ги плати.
Вече клиента иска да му направиш ремонта за своя сметка, но и в банката да му преведеш някои лев.

Колега tmilanov, аз на лепене съм правил бани и след като стегне го дюбелирам,няма начин да отлепи, много от вас, не го правят това и за туй после има проблем и повярвай като не се жали материала на лепене няма как да кънти, ако е залепен с пет топки нормално да кънти а и нали знаеш,че на лепене е максимално плътно,ако е нужно мн. изправяне се прави една лека хастарна мазилка,не всички бани позволяват на конструкция замислете се малко.
Така като гледам, ми става съвсем ясно, че говорим на чужди езици, нищо че и двамата говорим на български.
Развалял съм такива бани защото влагата съсипва лепилото, макар, че хората освен лепене са прилагали и укрепване с дюбели, но в кухи тухли, тип четворки.
Като я залепите колега АНГЕЛИ, и после като и "сложите и малко хастар", не става ли пак доста скъпичък ремонта?
Хайде стига с тези идеи, които са не на място!
Няма ли да е по-евтино и по-лесно само да се измаже една такава баня, без да се слага картон, че и няма да се смали банята, и ще бъде изправена, и ще е готова за лепене с плочки.
Виждам, че тук има много майстори, но нека да не се правим на по-велики от екипите инженери, дизайнери, архитекти, проектанти и много други.
След като е казано, а това го пише в някои книги, ние нека да не се правим на велики. То, затова от толкова много "рационализатори" сме на такъв хал. Отворете някоя и друга книжка, прочетете, пък тогава спорете... с издателите и им обяснете колко е по-лесно на лепене и дюбелиране, което пък е ЗАБРАНЕНО за мокри помещения. Ако някой "некадърен германец" види как работите, ще се хване за главата и ще Ви покаже вратата по най-бързият начин.
Казах ги в предишното мнение, казвам го и сега: Не питай старило, питай патило. Мен са ме викали да преправям точно такива "яко направени" бани. Как да обясня на човек,който не иска да ме разбере, че от влагата след време картона се отлепва?
Първо.

Работи си как си искаш не говорим на Български език а си пишем,защото тук няма как да се разговаря.
Второ.

Не сме в Германия, и тук си се работи различни, обяснил съм го в горният ми пост, ще ти напиша и на теб. Българина иска качество на 200% за два лева. няма как да стане хубавото струва пари.

Трето.

(Като я залепите колега АНГЕЛИ, и после като и "сложите и малко хастар", не става ли пак доста скъпичък ремонта? )

къде съм писал, че лепиме с картон и после хастарна мазилка, писал съм друго - ако е нужно мн.( минимално) изправяне се прави една лека хастарна мазилка.
което струва на една стена от 6кв. кум 60лв. и ще стане права после не е нужно картон директно плочки. с тия 60 лв. ако са ти малки ти си искай повече по този начин се улеснява работата не един майстор и като разход за терекол е малко, и се маже точно с 7 до 10 чувалчета хоросан, който струва 2лв за чувал от 25кг. другите 40лв. са си една доба надница за час да речем.

(Как да обясня на човек,който не иска да ме разбере, че от влагата след време картона се отлепва?) и като е дюбелиран в самите топки с дюбел за топлоизолация - прикачам ти и сайт с дюбели http://sbmaks.com/mrezha-profili-i-aksesoari-za-toploizolaciya.html
които седят много плътно до картона,че не пречи когато после се лепи на гребен.
Само,ще кажа,че по твоята логика една направена топло изолация на 6-ти етаж след време и там може да се отлепи от стенопора, поради проникнала влага в терекола, ще падне.
Точно за това е и този дюбел той не е за украса.
В ЕДНА ДОБРЕ НАПРАВЕНА БАНЯ КОЯТО Е И ИЗОЛИРАНА И ИМА ДОБРА ВЕНТИЛАЦИЯ НЯМА КАК ДА ИМА ТАКАВА ВЛАГА
Това да не е плувен басейн, вече се отделя и помещението за къпане
с душ кабини или стъклен параван, не знам дали в книгите го има.

Не всички бани са с тухли или там дето живеете няма блокове, в панелна баня се измества и вк. как ще вкопаеш тръбите в панел от 12см или в книгите го пише, питам защото аз не им вярвам и не ги чета, може и за това да бъркам постоянно с грешни решения.

Аз спирам с тази тема,че доста я у....... ме бъдете здрави и продължавайте на пред.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон яну 22, 2018 8:06 pm

"Наборе", добре правиш, че спираш. Бих бил удовлетворен, ако можем да се видим, за да си поговорим на четири очи с желанието да открием истината в спора ни. Но освен в тухлени жилища съм работил и в панелни, и в ЕПК. и в какви ли не?
За толкова много години работа съм съвсем наясно какво иска българина, но и виждам колко могат или не могат някои майстори.
Има си правила, има си и закони, които трябва да се спазват независимо от желанието на българина.
Все още къща се строи от основите към покрива, а не първо да се направи покрива и после - основите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт яну 23, 2018 11:43 am

Подкрепям tmilanov в стремежа му да налага правилен начин на работа. Всички уважаващи себе си компании имат подробни инструкции за работа с продуктите им. Те не са измислени, само за да вземат парите на българина. Защото после е късно да си бием главата в стената :](*,):

Потребителски аватар
krasen_i
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет апр 13, 2018 12:56 pm

Re: ремонт на баня

Мнение от krasen_i » вт юли 11, 2023 1:08 pm

Здравейте .
Може ли да направя лек ремонт на баня без плочки, като махна слоя ,който е излющен и да положа грунд и търкана мазилка за изолация или блажна боя като за евтин вариант ?
Хидроизолацията може ли да я направя с водно стъкло?

Отговори