Един добър матерял

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Един добър матерял

Мнение от paveto » пон яну 21, 2008 5:51 pm

FIREX
Звукоизолационен материал с висока плътност, произведен от полиуретанова пяна. Материалът е трудно горим, не се топи и не променя структурата си. Не съдържа халоген и тежки метали и не образува плесен, когато е изложен на влага.

Технически характеристики:
Плътност 75 – 1 10 кг/м3
Клас 0 на негоримост съгласно BS 476
Не отделя опасни газове
Отлични акустични стойности при високи и средни честоти
Добри топлоизолационни стойности
Повърхност - пирамидална или гладка
Цвят – черен /по заявка повърхността може да се оцвети или да се ламинира с декоративно покритие /
Сфери на приложение:
Строителство
Корабостроене
Автомобилна индустрия
Климатични инсталации
Лека промишленост
Това мисля че си заслужава.

Потребителски аватар
Tafkata
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:33 pm

Мнение от Tafkata » нед мар 02, 2008 2:38 pm

Аз имам огромно желание да направя звукоизолация на тавана в апартамента ми. Съседите над мен са изключително шумни, което ме дразин. Имам поставен окачен таван- гипсокартон. Височината на помещенията е 230см. Ще мога ли да се възползвам от тази звукоизолация? :help:

Потребителски аватар
rumened
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон мар 17, 2008 4:33 pm

Мнение от rumened » пон мар 17, 2008 4:36 pm

Този материал "FIREX" ми харесва като спецификация. Дали ще може малко повече информация за него. Или по-точно от къде може да се закупи?

Потребителски аватар
didi
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 30, 2008 2:54 pm

Мнение от didi » нед мар 30, 2008 2:57 pm

Tafkata написа:Аз имам огромно желание да направя звукоизолация на тавана в апартамента ми. Съседите над мен са изключително шумни, което ме дразин. Имам поставен окачен таван- гипсокартон. Височината на помещенията е 230см. Ще мога ли да се възползвам от тази звукоизолация? :help:
Аз имам същият проблем със съседите над мен. Какъв материал за шумоизолация ще ми препоръчате?

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон мар 31, 2008 9:48 am

Имате л.с.

Потребителски аватар
galiu
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 31, 2008 3:00 pm

Мнение от galiu » пон мар 31, 2008 3:17 pm

Може ли материала да се използва за под ?И изолира ли ударен шум?

Потребителски аватар
Betty
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср окт 07, 2009 9:18 am

Шумоизолация на стена

Мнение от Betty » ср окт 07, 2009 9:24 am

Здравейте!Можете ли да ме насочите, кой е най-добрия материал за шумоизолиране на стена.Новите съседи са изключително шумни, а това е детска стая и е невъзможно положението.Непрекъснатото напомняне да намалят телевизора след 22.30ч. вече ме изнервя.Има ли някакво бързо решение по въпроса?

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср окт 07, 2009 9:29 am

Няма по-добър материал за звукоизолация от каменната вата. Е, разбира се трябва да е зад предстенна обшивка, което предполага, че трябва да се лишите от някой друг сантиметър от стаята.

Потребителски аватар
Betty
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср окт 07, 2009 9:18 am

Мнение от Betty » ср окт 07, 2009 10:23 am

Нещо повече за тази вата?Тя на парчета ли се продава, бързо ли се слага?Още малко по темата?

Потребителски аватар
kerana
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет апр 05, 2013 8:58 pm

шумоизолация

Мнение от kerana » пет апр 05, 2013 9:17 pm

Над нас се нанесе семейство с две деца и все едно чувахме табун галопиращи коне.Със съпругами решихме да поставим шумоизолация -(висящ таван с вата затваряйки го с гипсокартон ).Резултатът беше нулев- тропането си се чуваше.След много консултации и ровене ,се спряхме на фирма която ни предложи звукоизолация тип сандвич панел -който поема звуковите вибрации и ударния шум.Мога да ви помогна с линка - http://www.soundproofingbg.com/ Чисто работят сравнение с други майстори и нямаше никакви драми. Фирмата е ЕТ „Хами” Аз от сайта ги избрах.

Отговори