Защо няма създадени почистващи системи за дома?

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
emilio
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 09, 2011 2:57 pm

Защо няма създадени почистващи системи за дома?

Мнение от emilio » нед яну 09, 2011 4:01 pm

Защо няма създадени почистващи системи за дома? Този въпрос ме интересува живо защото чистият дом и чистият въздух са гаранция за здраве и дълголетие, а и какво по-хубаво от това да си дойдеш в къщи вечер след работа, а домът ти да ухае на чисто и свежо. Аз имам идея как да стане това и при това никак не е скъпо. Идеята е да се използва подподовото пространство за полагане на канали от центъра на помещението към стените, като на около 20 см от стените тези канали да се разширяват конусообразно и докато стигнат стената да са с ширина около 3 см. Така изграждаме една подподова огромна звезда, която да бъде свързана с един по-голям канал, а той от своя страна да отвежда въздуха, респективно боклука, към един свързан с обратните води воден филтър, а въздухът да се изсмуква с централен смукател, който може да бъде направен от малко по-мощна центрофуга за прахосмукачка. Первазите по стените трябва да отстоят на около 2-3 см. от пода, за да може през процепите да се отвежда боклука и прахоляка. Към всичко това ако се добави и една тръбна инсталация за свеж въздух идващ извън дома и от колкото се може по-високо, то ще имаме една чудесна почистваща и освежаваща система, която ще има и едно съществено предимство - колкото повече вилнеят децата из къщи толкова повече боклуци и прах се изсмукват, а не обратното - постоянно да се караме на децата си да не вдигат прахоляк из къщи. Имам и примерни калкулации какви и колко материали трябва да се вложат за да се направи такава инсталация. Хубавото е, че тя може да се направи централизирана за кооперацията и тогава ще струва значително по-евтино за всеки съжител. Който иска подробности нека пише, ще ги обсъдим.

Отговори