не правете като мен

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
кирил
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед авг 21, 2011 7:10 am

не правете като мен

Мнение от кирил » нед авг 21, 2011 7:33 am

купих си акумулаторен винтоверт раидер от баумакс :( нов прекрасен боклук , от един месец го имам завил съм 4 видии в предварително пробити отвори. значи проблема му е , че след 3 часово зареждане на батерията може да завие само 2 винта 3,5 х 60 от сервиза ми казаха , че не поемат гаранция за акумулатора. Това означава, че докато изтече гаранцията тази машина просто няма да се развали. При следващите 3 часа зареждане ще завия 1 винт на секцията за да я окача там за да мога да я ползвам като картина тя за друго и без това не става. Така, че моето мнение е " РАИДЕР " - НИКОГА :!: :!:

Потребителски аватар
kossis
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет фев 28, 2013 5:20 pm

Мнение от kossis » вт мар 05, 2013 5:53 pm

Ако ги държиш постоянно в зарядното ще разцепиш батериите.

Решението на задачата е следното-

Моя райдер е с батерия 12 волта.
Отворих батерията и изхвърлих всичките гадни елементи от вътре-никел метални.
Купих си от геловите акумулаторчета - единия е 10 тина лева- влиза идеално в кутията с малки корекции. Ампеража му е 1.2 ампера ли, абе най малкия такъв акумулатор- за ЮПС ги ползват.

Запояват се две кабелчета и тнт.

Ефекта -егати моща, за много продължителен период от време. Пак ги зареждам в оргиналното зарядно.

С тия батерии- пробих дупка в планка от стомана- около 3 или 4 милиметра. Преди това мислех че само за дърво ще става. Е разбирасе с остра и хубава боргия.
Стана по тежък, но това е и плюс на моменти.

Батериите са му кофти, но винтоверта става, е от пласт-маса са му чарковете, но с добри батерии прави чудеса. И други неща на Раидер имам и съм доволен. До тука ми изгоря един заваръчен инвертор 200 ампера, но го оправиха гаранционно-платките му бяха на Кенде.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт апр 30, 2013 12:46 am

Здравейте Кирил, Напълно съм съгласен с Вас, че "Райдер" са "слаба ракия" и не напразно в магазини като Баумакс, Практикер или Мосю Бриколаж са изложени голям брой техники от различни марки и цени. Е, като се казва: по цените ще ги познаете. В такива строителни хипермаркети винаги има "промоции" с цел зарибяване и ако всички разбирахме като kossis щяхме сами да си оправяме проблемите. Но като си направим равносметката с допълнителните усложнения и ядове, които сме вложили в новата придобивка, излиза, че евтината техника е по-скъпа от скъпата, а като производителност е в пъти по-слаба от марковите машини. Изводът е, че не трябва да се връзваме на примамващите реклами, а да съберем необходимите финансови средства и да погледнем с ведър поглед към качествените изделия. И нека не забравяме, че както ние работещите с тази техника имаме нужда от почивка, така и самите машини трябва да ги спираме от време на време за да се охладят от продължителната работа.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kossis
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет фев 28, 2013 5:20 pm

Мнение от kossis » чет яну 29, 2015 4:27 pm

Вярно е че напоследък Райдъра стана голям боклук.

Но имам и машини от марката които са добри и евтини. Машината от 100 лева за водно рязане на плочки е супер и за сега не съм имал проблем с нея, а доста нарязах с нея.

Определено има неща които купувам само маркови- перфоратор на Спарки 450 кинта-Машината !!!
Просто в перфоратора има съединител, който във фалшивите аналози не става !
Имам и фалшив и отиде на вилата за зор-заман след няколко ремонтчета и донастройки от мене отново !

Действително за винтоверт е необходимо да е масивен с добри батерии- литиевойонни са ок !
На Райдърляка чарколяците са от полиамидни пластмаса и са жилави.
Е разбирасе металните елементи са по добрият избор.

Тези дни ми се наложи да го ползвам интензивно- сглобявам мебели в новият ми дом. И този уикенд ще трябва да поработя с него пак.
Ами доста добре се справя с моите батерии и за подобен клас инструмент.
Всъщност и фалшивият перфоратор и Райдъра са ми наследство от Бащата. Сега не бих купил нито единият от двата инструмента отново.

Отговори