Пробиване на трегер

Тук може да обсъждате всичко, извън темата на останалите секции, стига то да не противоречи на правилата на форума
Потребителски аватар
DDT
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб фев 20, 2016 2:55 am

Пробиване на трегер

Мнение от DDT » съб мар 19, 2016 2:29 am

Здравейте,
Въпросът ми е каква е стандартната дебелина (ако има такава) на стоманата при трегерите в жилищните кооперации? Опасно ли е ако се пробие дупка около 2 см. дълбока и широка 10мм. в трегер? Предполагам въпросът е глупав, но не съм наясно.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср апр 06, 2016 8:26 pm

Въпрос с повишена трудност. Всяко едно нарушаване на целостта на трегера, води до неговото отслабване, а от там следва за отслабване на цялата конструкция. Буквалният превод на самата дума "трегер" означава НОСАЧ - в превод от немски език. Или както ние си знаем, това е НОСЕЩА ГРЕДА. Според функционалността му, дебелината на арматурното желязо може да бъде от 8 мм и се увеличава нагоре, като може да стигне 20 мм и повече. В жилищна сграда, обикновено дебелината на арматурата е около 8 - 10 мм. Не Ви препоръчвам да пробивате тази част на конструкцията, нищо че отвора е плитък - 2 см, но пък е с диаметър 10 см. Вероятно искате да сложите там разклонителна кутия за електричество?!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср апр 06, 2016 8:30 pm

Оо, извинявайте, грешката е моя. Прочел съм неправилно размера на "дупката" При дълбочина 20 мм и ширина 10 мм, не би трябвало да имате проблем. Въпросът е да не попаднете на арматура, за да не си счупите "бургията".
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори