Как да направя жилището си практично, удобно и модерно

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
dessy.nik
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: пон мар 10, 2008 1:13 pm

Как да направя жилището си практично, удобно и модерно

Мнение от dessy.nik » пон мар 10, 2008 1:26 pm

Здравейте!
От днес съм във форума. Дали някои от вас може да ми даде съвет как най-удачно да си проектирам жилището? Ще бъда много благодарна на всички отзовали се на моя въпрос. Качвам и скицата на апартамента.
От една страна много се кефя, че трапезарията, кухнята и къта за хранене са едно цяло, но от друга се притеснявам, че нямаме детска стая?! Кое ще е най-удачното решение в случая? И относно отоплението - кое ще е най-практичното и икономично решение. Благодаря ви предварително.

Изображение

Потребителски аватар
rosita_pz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 10, 2008 4:29 pm

Мнение от rosita_pz » пон мар 10, 2008 5:24 pm

Здравей!
Според мен просто трябва да решиш какво точно искаш - голям дневен тракт или детска стая??? Според мен терасите са много.Искаше ми се да приложа чертеж но не успях да се справя със скенера. :D И така терасата на дневната може да я приобщите към дневната а другата тераса на стане детска стая със къта за хранене.Така ще имате една тераса на спалнята,детска стая и дневна.Размерите на стайте са ваше решение.Но може детската да е с шир 3м./имам в предвид да не следвате зидовете на спалнята а с около 80см по навътре /,така ще ви остане място за секция или тв шкаф.А до колкото отоплението решението е едно - климатизация. Но разбира се много е важно да има апартамента топлоизолация!!!!

Потребителски аватар
rosita_pz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 10, 2008 4:29 pm

Мнение от rosita_pz » пон мар 10, 2008 5:39 pm

Извини ме за кривото чертане
Изображение :oops:

Потребителски аватар
pers
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:29 pm

Мнение от pers » пон мар 10, 2008 6:49 pm

Според мен дългата тераса да си остане , големия простор е по добре от малкия . Дневната по стената на спалнята да стане детска щото децата може да са две , а може и второто да са близначета , така че нека има място за игра в стаята . А късата тераса да се преобщи към кухнята и трапезарията и като се сложи и телевизор на мястото на терасата става и всекидневна и хол . Поне аз бих го направил по следния начин .

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 10, 2008 6:54 pm

Тази стена на дългата тераса не е ли носеща?

Потребителски аватар
dessy.nik
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: пон мар 10, 2008 1:13 pm

Мнение от dessy.nik » вт мар 11, 2008 9:40 am

Здравейте!
Много благодаря на всички, които се отзоваха на молбата ми. Много ми хареса идеята на rosita_pz, но има малък проблем :help: . Prodi e прав - стената на терасата е носеща, а и в договора имаме клауза да не се правят никакви преустройство по отношение на терасите, т.е. да не се затварят. Какво мислите - дали ще е много кофти ако дневната е преградим и я направим на детска стая. Ще стане голяма кутишка... :(
По отношение на отоплението - не ми се искаше климатици. Приятели, какво ви е мнението за локалното парно - газ или на ток, предимства и недостатъци, разход и т.н. Ще ви бъда много благодарна. Най-искрено жела на всикчи ви успешен ден :D

Потребителски аватар
rosita_pz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 10, 2008 4:29 pm

Мнение от rosita_pz » чет мар 13, 2008 4:50 pm

Здравейте!
Първо ще отговоря на Проди - значи има два вида конструкции. Едната - носещите елементи са гредите и колоните.За това е напълно забранено тяхното премахване.В тази конструкция зидарията няма носеща функция.До като при втория вид зидарията е носеща заедно с вертикалните и хоризонталните бетонни елементи.А относно договора е много кофти.Провери пак дали не може да се направи нещо.
За отоплението - в апартамента на майка ми се отоплявах ме на парно с ток. Да ви кажа честно не беше много топло и сумите бяха от 500лв. нагоре/говоря за ап.100м2 и за години 1999/.После минахме на газ сметките са от порядъка на 300лв.В моята квартира се отоплявам на климатик /Клас Б и е 40м2/ сметката ми е 100лв/ общо/ и е много топло.За това ви препоръчах климатиците.

Потребителски аватар
Tafkata
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:33 pm

Мнение от Tafkata » нед мар 16, 2008 2:54 pm

Никак не ти препоръчвам парно на ток. Едни приятели имат такова в апартамента си, който е 150м2 и не са доволни изобщо. Да не говорим за сметките, които изобщо не отговарят на комфорта който ти дава парното. В детската градина в която работи леля ми направиха такова същото парно на ток. В момента освен с него се топлят и с доста маслени радиатори, за да постигнат някакво ниво на комфортна среда.
Алтернативата за парно на газ е добра. Ако при мен имаше газификация, бих се замислил да си направя и аз едно такова, но за сега нямаме подобна екстра в нашия квартал. Замисли се за два климатика клас А, които ще те топлят добре, няма да харчат толкова много ток и най- важното- пазят дома чист. Мисля, че инвестицията си струва, но трябва да се посъветваш със специалисти, кои марки в момента предлагат най- доброто, а не по-малко важна е гаранцията и кой точно я поддържа.
Успех :wink:

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 16, 2008 4:04 pm

Един мой познат сподели, че с газ му излизало доста скъпичко :cry:

Отговори