комин - моля зя съвет

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
ivairena
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон ное 16, 2009 6:25 pm

комин - моля зя съвет

Мнение от ivairena » пон ное 16, 2009 6:42 pm

здравейте, преди месец монтирах камина в апартамета си - 9 ет. от 13. всеки ден я палех и всичко беше наред. но миналата седмица в големия вятър върна пушек. от моят дим е влязло и при съседи 2 етажа по-нагоре също с камина и при един който е вързал абсорбатора си в комина.
качих се на покрива да видя и се оказа че до комина ми има високо иззидано тяло с метална конструкция- вентилационна шахта някаква. след няколко консултации ми казаха да набуча в комина стоманени нераждавеики тръби, които да са високи 3 метра. сега въпросът ми е изолирани ли да са или и обикновени ще свършат работа. решавайки проблема с вятъра, който прави тапа сега, да не създам друг проблем.
един каза - слагай неизолирана тръба, друг каза - изолирана защото няма да има тяга. кое е вярно
благодаря предварително на всички отзовали се.

Потребителски аватар
kdravia
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: съб ное 14, 2009 7:57 pm

Мнение от kdravia » вт ное 17, 2009 10:22 pm

Здравей,искам да те попитам какво ще каже това изолирана и какво общо има това с тягата? :?: Аз също съм на камина с водна риза.Имам я от три години и при мен също сее получавало подобно нещо при вятър,но и при ниско атмосферно налягане.А,забравих да кажа,че съм на първия етаж от седем-етажна сграда.Мисля,че никога няма да избягаш от този проблем.УСПЕХ. :thumbup:

Потребителски аватар
ivairena
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон ное 16, 2009 6:25 pm

Мнение от ivairena » ср ное 18, 2009 11:20 am

до коминът ми има по високо вентилационно тяло, а е ясно че коминът трябва да стърчи над билото поне 45-50 см. затова се налага удължаването му. изолирана тръба е тръба с каменна вата, а неизолирано си е просто тръба като кюнец. и понеже всеки с който съм говорила казва различни неща, си позволих да разпитам и в този форум

Отговори