Черен списък на майстори и мошеници

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
user123321
начинаещ
Регистриран: пон мар 24, 2014 11:02 am

Мнение от user123321 » вт мар 25, 2014 1:19 pm

Надявам се да има свестни и съвестни майстори все още, защото един така си остави ръцете и избяга с капарото и ключа ми, че ще ми трябват нови и майстор и ключ.. В моя случай ако аз си го бях започнала щях да се старая повече. Не ползвайте Борислав Маринов от Дружба (София)!!! Може само да ви "претупа" на високи цени! Много е некадърен, лъже за материалите, които ще ползва и ако нямаш време да обикаляш с него просто ще ти сложи най-евтиното, мотае те със срока и накрая като се усетиш на къде отиват работите вече не вдига телефона. Нелоялен измамник!!!

Потребителски аватар
vedar
начинаещ
Регистриран: вт ное 11, 2014 7:39 pm

Мнение от vedar » ср ное 12, 2014 12:19 pm

И аз искам да споделя разочарованието си от един наричащ себе си майстор МИШО от кв.Лагера или от Смолян. Препоръча го фирмата от която купихме апартамента. В предварителния разговор ми каза, че всичко може да работи до ключ, а за цени да не говорим защото работел на ниски цени и аз му повярвах. В последствие се оказа, че освен не може да работи професионално и много лъже. Банята я измазва да я изправя, но накрая пак я направи крива, плочките са залепени нагоре надолу.Фугите са криви и неравни, изводите за казанчето ги оставил къси и нестегнати и на другия ден банята беше пълна с вода.Наложи се да къртим плочки и да оправяме връзките. Открадна гуменото уплътнение на седалото и сложи някакво старо и скъсано, което стърчеше.Каза, че банята била задигната и вратата трябва да се среже и я надяла вълнообразно. От крана на батерията почти не течеше вода и накрая извадихме топче калчища. Разбрахме се да направи фина шпакловка и да боядиса стените, но ме изненада като ги намаза направо върху грубата шпакловка от строителя и до последно твърдеше че е шпакловал и ме накара да му платя шпакловка, а то се вижда, че стените са грапави, има стичания от боята. На места грапавините са толкова големи, че само малко дете може да каже, че има фина шпакловка. Като слага лайсната на прага, проби тръбата на парното и вместо да разкачи ламината го сряза и сега се завръща.Така, че разсипа и него. Плочките в коридора и бокса и тях ги налепи криво с груби и неравни фуги. Като му казах, че не ми харесва, той ми отговори, че като се зацапат, нямало да ми прави впечатление. Почти всичката фуга в банята и коридора падна след 4-5месеца.За теча в банята ми каза, че казанчето се оросявало. Освен, че ми отмъкна много пари, нито едно от нещата не направи професионално, а все едно някой се е учил за първи път да работи. Бъдете внимателни когато наемате майстор с името МИШО!!!!! Аз вече имам фобия от майсори. :help: :[-X:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт ное 18, 2014 11:04 pm

Ами защо хората, които са чели доста много по форумите са ми се обаждали за работа и при нужда продължават да ме търсят? Защото виждйки мненията, които давам, придобиват представа с какъв човек контактуват, определяме си ден и час за оглед, договаряме се, стискаме си ръцете и работата е свършена.
Толкова ли е трудно да поразпитате тук - там, за прехвалените майстори, да се договорите за плащане при свършена работа и чак когато ви хареса да платите? Да, необходими са пари за материали, спор няма, но искайте документ за материалите. На касовата бележка пише кой е магазина, и ако се съмнявате в цените, да отидете в съответния магазин. Ако съмненията ви се окажат верни, приключвате с псевдо майстора и си търсите друг, или си правите ремонта сами.

Потребителски аватар
asdfqwe
начинаещ
Регистриран: съб юни 13, 2015 9:02 pm

Фирма ИНТЕР 2004 (ИЛХАН МУСТАФА ХЮСЕИН)

Мнение от asdfqwe » съб юни 13, 2015 9:24 pm

Бягайте далече и от фирма [b]Интер 2004 [/b]представлявана от [b]г-н Илхан МУСТАФА ХЮСЕИН 0889771666 и баща му Мустафа[/b]. Абсолютни мошенници, работата която "извършват" се прави само от цигани на които не им се плаща и се сменят през ден. Дава само големи обещания и иска постоянно пари, но си няма и идея от строителство. Взеха аванса и оставиха обекта недовършен и с нанесени допълнителни щети.

Потребителски аватар
asdfqwe
начинаещ

Мнение от asdfqwe » съб юни 13, 2015 9:29 pm

Бягайте далече и от фирма [b]Интер 2004 [/b]представлявана от [b]г-н Илхан МУСТАФА ХЮСЕИН 0889771666 и баща му Мустафа[/b]. Абсолютни мошенници, работата която "извършват" се прави само от цигани на които не им се плаща и се сменят през ден. Дава само големи обещания и иска постоянно пари, но си няма и идея от строителство. Взеха аванса и оставиха обекта недовършен и с нанесени допълнителни щети.

Потребителски аватар
asdfqwe
начинаещ

Мнение от asdfqwe » съб юни 13, 2015 9:30 pm

Бягайте далече и от фирма Интер 2004 представлявана от г-н Илхан МУСТАФА ХЮСЕИН 0889771666 и баща му Мустафа. Абсолютни мошенници, работата която "извършват" се прави само от цигани на които не им се плаща и се сменят през ден. Дава само големи обещания и иска постоянно пари, но си няма и идея от строителство. Взеха аванса и оставиха обекта недовършен и с нанесени допълнителни щети.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср юни 24, 2015 8:28 am

Че не можахте ли да ги усетите още в началото що за майстори са? На мен до сега ми се е случвало да работя2-3 пъти с хора,които отначало са съгласни на всякакви условия само и само да започнат работа, след което се опитват да ме "рекетират" за все повече и повече пари. От своя страна аз им напомням, че сме имали дадена уговорка и трябва да си я спазят, ако не им отърва, могат да си вървят. Няма да навлизам в подробности, но обикновено се стига до някакъв консенсус и в крайна сметка работата или си я довършват те самите, или си викам други хора с обяснението за причините и последствията от предходната бригада.

Потребителски аватар
Gery
начинаещ
Регистриран: пон фев 29, 2016 12:29 pm

Мнение от Gery » пон фев 29, 2016 12:40 pm

Здравейте! Да предупредя всички от един долен мошеник майстор Слави - 0888859172. Този човек не само ще ви излъже с цените, но и ако откажете да му заплатите несъществуващи части на ремонт ще ви заплаши.

Потребителски аватар
lpalazova
начинаещ
Регистриран: нед авг 21, 2016 9:43 am

Мнение от lpalazova » нед авг 21, 2016 9:49 am

Измамник !!!! Това е ВиК специалиста който се изживява и като предприемач Даниел Бързашки. Запомнете го добре защото който има работа с него ще изгори жестоко както мен и както момчетата на които не плати. Когато го наех подписах договор с фирмата му ИНСТАЛ КОРЕКТ ЕООД и всичко стартира добре, точно както се бяхме разбрали. Доведе момчета които работят за него, донесе част от необходимите материали, взе ми парите и ИЗЧЕЗНА. Майсторите работиха каквото работиха и в един прекрасен момент спряха защото човека който трябва да им плати го няма. Започна едно издирване едно чудо оказа се, че тези момчета за първи път работят с него както и аз. С две думи аз съм платила доста пари и съм на средата на ремонта, а момчета които разбраха това доста късно без пари , защото аз съм платила цялата сума за ремонта на него, а той на тях не е дал и лев. Бъдете внимателни всички и никога не се захващайте с този мошенник. Телефона му е +359 87 9444588

Потребителски аватар
Prorok
начинаещ
Регистриран: пет фев 17, 2017 3:39 pm

Мнение от Prorok » пет фев 17, 2017 3:44 pm

lpalazova написа:Измамник !!!! Това е ВиК специалиста който се изживява и като предприемач Даниел Бързашки. Запомнете го добре защото който има работа с него ще изгори жестоко както мен и както момчетата на които не плати. Когато го наех подписах договор с фирмата му ИНСТАЛ КОРЕКТ ЕООД и всичко стартира добре, точно както се бяхме разбрали. Доведе момчета които работят за него, донесе част от необходимите материали, взе ми парите и ИЗЧЕЗНА. Майсторите работиха каквото работиха и в един прекрасен момент спряха защото човека който трябва да им плати го няма. Започна едно издирване едно чудо оказа се, че тези момчета за първи път работят с него както и аз. С две думи аз съм платила доста пари и съм на средата на ремонта, а момчета които разбраха това доста късно без пари , защото аз съм платила цялата сума за ремонта на него, а той на тях не е дал и лев. Бъдете внимателни всички и никога не се захващайте с този мошенник. Телефона му е +359 87 9444588
Имал съм си работа с този човек. През 2015 го наех да изгради инсталация, защото нямах време да се занимавам и да я правя аз с приятели, нищо сложно. По некадърно изпълнение не бях виждал, в ден днешен инсталацията не работи дори трябва да се махне и да се направи нова. Подписахме договор и трябваше всичко да се направи за 10 дена ... ами два месеца се мота и най-накрая ми остана да гледам кабели по двора, разбити стени и тн ... Гаранция ако го наемете да си скъсате нервите и да изгорите с парите си!

Потребителски аватар
Аксиния Генчева
начинаещ
Регистриран: вт фев 21, 2017 1:29 pm

Строителни кошмари

Мнение от Аксиния Генчева » вт фев 21, 2017 1:50 pm

“Майстор” Миро - Мирослав Пеев от Овча купел в София заслужи кавичките около занаята си заради свършената от него работа за около два месеца и половина и около 11 000 лева. Снимах https://www.facebook.com/musha.busha/media_set?set=a.10155219803651686.1073741834.741311685&type=3 като "препоръка" за услугите му, за да няма изненадани клиенти, чиито ремонтиран от него покрив случайно НЕ тече, или пък всички стени са измазани и не е оставил дори една дупка между тухлите, за да си подавате кисело мляко със съседа, или пък ако по някаква причина като щракнете ключа на лампата, тя действително светва, а не се включва пералнята на съседката.
Ето снимка на този "майстор". Изображение

Вижте какво остави след себе си, плюс това, че замръзнаха новите тръби (тъй като една от тях не се оказа вкопана в земята, а върви успоредно на стената навън), стените плувнаха във вода и се излющиха, напука се мазилката на външните стени и една колона започна да се накланя: https://etmiro2003.wordpress.com/

Потребителски аватар
reprazent
начинаещ
Регистриран: чет окт 26, 2017 12:05 pm

Некоректна фирма за мебели- Fabros Design Велинград

Мнение от reprazent » чет окт 26, 2017 12:12 pm

Здравейте, искам да предупредя за една некоректна фирма за мебели- ФАБРОС ДИЗАЙН ООД ВЕЛИНГРАД / Fabros Design ( http://mebelifabros.com/2_fabros-dizajn-ood-velingrad ) и собственика и Ангел Въргов.
Накратко- фирмата свърши половината работа, и след това спряха да си вдигат телефоните. А работата, която свършиха трябваше да се коригира в последствие.
А по-подробно: наехме ги да изработят интериорни врати от чам. Първо комуникацията по време на работния процес беше доста хаотична, като в крайна сметка вратите не бяха точно както се разбрахме. Предложиха да ги направят отново, но нямахме толкова време да ги чакаме. След като монтираха касите и някои от первазите, оставиха останалите первази за следващото посещение.
Междувременно им дадохме задание да направят и кухненско като уточнихме всички подробности- материали, размери. След което спряха да отговарят на обаждания, съобщения, изобщо се покриха. Оставиха най-пипкавата работа по вратите недовършена, а кухня не видяхме. Отделно майстора, който дойде след тях ми показа колко зле са монтирани вратите- пантите са на криво и се движат при всяко затваряне и касите са посукани. Неща, на които аз като лаик не обърнах първоначално внимание.
През това време Ангел публикува във фейсбук следващите си проекти и пдч творения, т.е. работата кипи, но така и не отговори на телефона.
Съветвам ви да не се занимавате с тях, и се надявам това да достигне до възможно повече хора, за да разберат тези господа, че така не се прави бизнес.

Потребителски аватар
разочарован
начинаещ
Регистриран: чет ное 02, 2017 3:25 pm

Бяхме измамени от така наречения „майстор“ - Ивайло Йорданов

Мнение от разочарован » чет ное 02, 2017 3:34 pm

Бяхме измамени от така наречения „майстор“ - Ивайло Йорданов Шопов с тел.: 088 686 8719

Трябваше да ни достави и постави дограма, да положи плочки и да направи шпакловка и замазка на стените. Дойде 4 пъти от които е стоял по половин час и си тръгваше под претекст, че има лични причини. Затова време „залепи“ половината плочки , които започнаха да падат и да се чупят. Дали сме му за дограма 1200 лв. която все още не е поставил. Започна да не ни вдига телефона, с една дума се скри.

Изображение

Потребителски аватар
dzver77
начинаещ
Регистриран: нед ное 12, 2017 10:32 pm

Мнение от dzver77 » нед ное 12, 2017 10:45 pm

Здравейте!Искам да Ви предпазя от измамника Даниел Бързашки!фирма ИНСТАЛ КОРЕКТ ЕООД.Този сладкодумен мошеник буквално се подигра с мен,както и с момчетата,които наема да работят за него...завлече ме с 900лв,работата,която свърши е под всякаква критика.Материалите си ги смята на някакви космически цени,всяка негова дума е лъжа,уверявам ви.Няма нищо общо с преприемач,хваща циганета от улицата и се учат по обектите!

Потребителски аватар
dzver77
начинаещ
Регистриран: нед ное 12, 2017 10:32 pm

изпеченият измамник Даниел Бързашки

Мнение от dzver77 » чет ное 16, 2017 1:13 pm

lpalazova написа:Измамник !!!! Това е ВиК специалиста който се изживява и като предприемач Даниел Бързашки. Запомнете го добре защото който има работа с него ще изгори жестоко както мен и както момчетата на които не плати. Когато го наех подписах договор с фирмата му ИНСТАЛ КОРЕКТ ЕООД и всичко стартира добре, точно както се бяхме разбрали. Доведе момчета които работят за него, донесе част от необходимите материали, взе ми парите и ИЗЧЕЗНА. Майсторите работиха каквото работиха и в един прекрасен момент спряха защото човека който трябва да им плати го няма. Започна едно издирване едно чудо оказа се, че тези момчета за първи път работят с него както и аз. С две думи аз съм платила доста пари и съм на средата на ремонта, а момчета които разбраха това доста късно без пари , защото аз съм платила цялата сума за ремонта на него, а той на тях не е дал и лев. Бъдете внимателни всички и никога не се захващайте с този мошенник. Телефона му е +359 87 9444588
Изображение

Отговори