Отопление за апартамент

Отоплителни уреди, инсталации, камини

коѝ начин на отопление предпочитате

Анкетата завърши на чет авг 19, 2010 5:23 pm

на твърдо гориво
1
17%
ел.котле
1
17%
климатик
3
50%
ако знаеш друг подходящ вариант предложи го
1
17%
 
Общо гласове: 6

Потребителски аватар
Зидаря
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед юни 20, 2010 2:22 pm

Отопление за апартамент

Мнение от Зидаря » нед юни 20, 2010 5:23 pm

Здравеите.На скоро си закупих жилище(95м2,външна изулация) и незнам какво отопление да му сложа тъѝ като вариантите са много(на твърдо гориво,ел.котли,климатици и т.н.) и незнам кое ще бъде по евтино и качествено моля за кмпетентен съвет.
:help: п.с. Моля тези които у4стват в анкетата да се аргументират за6то,благодаря.

Потребителски аватар
жичка
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед май 10, 2009 9:22 pm

Мнение от жичка » пон авг 09, 2010 7:19 pm

Тока има голямо предимство- 100% КПД+ това, че можеш да си програмираш отоплителните уреди. а дали клима или радиатори.... сам си прецени.

Потребителски аватар
Зидаря
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед юни 20, 2010 2:22 pm

Мнение от Зидаря » вт авг 10, 2010 10:24 pm

Благодаря за одговора но ще мога ли с климатик да отопля целия апартамент(както с радиаторите на водната риза)а освен това какъв ще им бъде разхода за 100 квадратово жилище :roll: .Ти на какво отопление си?Ако си на ток(климатик или ел котле)значи ще можеш да ми кажеш колко ти излиза месечния разход за жилището(колокото там квадрата е).Благодаря ти още веднъж.

Потребителски аватар
Петков
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед сеп 05, 2010 3:25 pm

Мнение от Петков » нед сеп 05, 2010 4:10 pm

Аз се отоплявам с ел.котле от около 15 години. Събирав сили и въздух за да сменя котлето с въздухоохлаждаема термопомпа. Разликата е в тъй наречения КОП - коефициент на преобразуване. При сегашното положение при консумация от 1 килонат ток имам приблизително 1 киловат отопление. А при термопомпата съотношението достига до около 4 киловата отопление за 1 киловат ток. Това което съм си харесал е свързано с минимални преработваня на съществуващата отоплителна система в апартамента ми- демонтаж на ел.котлето и монтаж на вътрешно и външно тяло на термопомпата. Неудобство ще ми педставлява само тръбните връзки между двете тела на термопомпата - те са като на климатик с фреон- но не е болка за умиране. Големият проблем е в цената - термопомпа от Дайкин или Де Дедитрих от най-малките започват с цени от 6-7 хиляди лева. Все още са много скъпи за мен и ще изчакам да им падне цената. Друг вариант е решението с климатици. Вече има модели с КОП около 6. Но тук идва проблемът, че моето семейство не понася циркулацията на въздуха създадена принудително.

Потребителски аватар
dimoni69
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет сеп 09, 2010 5:19 pm

Мнение от dimoni69 » чет сеп 09, 2010 5:32 pm

Въпроса ти е формулиран много мъгляво :shock:
Какво значи кое е по - добре ?
Нов апартамент - добре , но на кой етаж ? Има ли място за съхранение на дърва ? Има ли кой да пали и поддържа тая печка ?
Иначе - дървата създават невероятен топлинен комфорт , стига да има кой да се занимава с всичко свързано с използването им.

Потребителски аватар
shu
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед сеп 12, 2010 1:42 pm

Re: Отопление за апартамент

Мнение от shu » нед сеп 12, 2010 1:49 pm

Зидаря написа:Здравеите.На скоро си закупих жилище(95м2,външна изулация) и незнам какво отопление да му сложа тъѝ като вариантите са много(на твърдо гориво,ел.котли,климатици и т.н.) и незнам кое ще бъде по евтино и качествено моля за кмпетентен съвет.
:help: п.с. Моля тези които у4стват в анкетата да се аргументират за6то,благодаря.
какво ще кажеш за термо помпа:
ниама на4ин да ниама на4ин.

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » нед сеп 12, 2010 1:50 pm

Дай малко повече информация имаш ли някаква инсталация?
аз ти препоръчвам виж в форума котле галан ток!
vervaite mi

Потребителски аватар
shu
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед сеп 12, 2010 1:42 pm

Re: Отопление за апартамент

Мнение от shu » нед сеп 12, 2010 1:53 pm

Зидаря написа:Здравеитме.На скоро си закупих жилище(95м2,външна изулация) и незнам какво отопление да му сложа тъѝ като вариантите са много(на твърдо гориво,ел.котли,климатици и т.н.) и незнам кое ще бъде по евтино и качествено моля за кмпетентен съвет.
термо помпа е наи евтино
ниама на4ин да ниама на4ин.

Потребителски аватар
shu
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед сеп 12, 2010 1:42 pm

Re: Отопление за апартамент

Мнение от shu » нед сеп 12, 2010 1:57 pm

shu написа:
Зидаря написа:Здравеитме.На скоро си закупих жилище(95м2,външна изулация) и незнам какво отопление да му сложа тъѝ като вариантите са много(на твърдо гориво,ел.котли,климатици и т.н.) и незнам кое ще бъде по евтино и качествено моля за кмпетентен съвет.
термо помпа е наи евтино
ако се интерасуваш тел 0899 139 408 Иван
ниама на4ин да ниама на4ин.

Потребителски аватар
smalllll
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 22, 2010 11:24 pm

Мнение от smalllll » пон сеп 27, 2010 12:47 pm

моля да ми кажете добро ли е това климатиче че цената спрямо другите марки е доста ниска

http://www.daricclima.com/PROMOCII-do-15-avgust-2010g/Klimatik-DAIKIN-FTX50GV-Comfort/flypage.tpl.html

благодаря предварително

Потребителски аватар
v_antonova1986
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет ное 19, 2010 9:05 pm

Мнение от v_antonova1986 » пет ное 19, 2010 9:23 pm

smalllll написа:моля да ми кажете добро ли е това климатиче че цената спрямо другите марки е доста ниска

http://www.daricclima.com/PROMOCII-do-15-avgust-2010g/Klimatik-DAIKIN-FTX50GV-Comfort/flypage.tpl.html

благодаря предварително
Зависи за какво помещение ти трябва, но ако се ориентираш по марката, това е най-добрата марка на пазара.

Потребителски аватар
omarto
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт дек 14, 2010 7:17 pm

Как

Мнение от omarto » пет дек 17, 2010 11:46 am

Аз бях с киматици и в трите стаи, но след като спорихме дълго решихме че духането на климатика колкото и топло да духа създава чувство че ти е студено.Взехме си конвектори минал е един месец откакто се отопляваме така , така че не мога да ти дам разход.Знам че няма да е малко но поне топлината не моге да се сравнява с климатичната.Има и по-добри вариянти ,но за тях друг ще пише

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » съб дек 25, 2010 10:23 am

Здравейте и от мен.Аз бях една зима с климатици 70кв.м отоплявах и след всичко.което бях слушал за климатиците останах разочарован.Сега се отоплявам втора зима с инфрачервени радиатори и съм много доволен.разхода ми на ток е около 160-200лв. средно на месец. ::-k:

Потребителски аватар
sdeath
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт окт 23, 2012 11:47 am

Мнение от sdeath » вт окт 23, 2012 11:55 am

Здравейте , доскоро и аз бях на котел на твърдо гориво в мазето , но си е заробия , непрекъснатото зареждане като въглищар . Пък и все повече работа взе да ми изниква последните години и взе да ми писва и в къщи да "работя" :). Та отскоро взех едно котле на пелети миналата есен от панаира (мисля ,че фирмата се казваше Джейтерм) и се родих , малко по-скъпо излиза , но всяко удоволствие се заплаща . Зареждаш веднъж и може и цяла седмица да те кара , по-лесно се чисти и много по-малко мръсотия и пепел се отделя от изгарянето. Само трябва да се внимава с пелетите , има някой евтини които не изгарят добре и задръстват горивната камера.

ето това е модела : http://www.jterm.bg/kotli-na-peleti/poluavtomatichni-kotli-na-peleti-slimpel
Последна промяна от sdeath на ср сеп 11, 2013 10:49 am, променено общо 1 път.


Отговори