мощност камина

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
минц
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср фев 02, 2011 1:24 pm

мощност камина

Мнение от минц » ср фев 02, 2011 2:47 pm

Имам проблем-мощността на водната риза на камината ми често прегрява.Принуден съм да поддържам огъня слаб,а това води до натрупване в комина на сажди и вече два пъти се запалва.Повярвайте, че е доста страшничко.Мисля ,че трябва да включа буферен съд.
Моля всички ,които имат идея ,да споделят.Системата е под налягане и трябва непрекъснато да я следя.
1 Изработка на съда.
2 Схема на свързване.
Благодаря!!!

Потребителски аватар
vidsmyspace
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 10, 2011 7:00 pm

re

Мнение от vidsmyspace » нед апр 10, 2011 7:02 pm

ако имаш малко радиатори , ако е силна камината а радяторите са малко бързо ще ти нагрява ... Ако накой радиатор е запушен също

Потребителски аватар
vidsmyspace
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед апр 10, 2011 7:00 pm

Мнение от vidsmyspace » ср апр 27, 2011 11:12 pm

Мисля че щом имаш камина на дърва е много важно да имаш разширителен съд, защото ако спре тока може да избухне камината

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт май 07, 2013 8:30 pm

След двугодишен период на "мълчание", мисля, че мога да дам още една идея. След като пишете, че имате камина, която прегрява, предполагам, че имате бойлер на ток. Част от ИЗЛИШНАТА топлинна енергия, която излъчва камината, можете да я подавате към бойлера, но за целта ще трябва да го подмените с бойлер със серпентина, т.е. през зимата няма да го включвате в електрическата мрежа, а ще ползвате топлата вода от камината за подгряването му. По този начин самият бойлер изпълнява ролята на "буфер", който поема част от силата на камината. Относно схемата на свързване, от долу са тръбите за водопровода и се свързват по стандартния начин - синята тръба е студената вода, а червената е за топлата вода. Свързването на серпентината става като извода на горната тръба е подаващата, а долния извод е връщащата вода. Принципа на действие е че подаващата вода (горещата вода от камината) влиза в бойлера и подгрява водата за миене. Докато подгрява водата в бойлера, самата тя се охлажда и излизайки от долния край се връща в камината за да се загрее отново и отново да отиде в радиаторите и новия бойлер, и този цикъл се повтаря непрекъснато, докато угасне камината. Дано да съм Ви помогнал! Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори