Отопление - локално парно

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
mbpol
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 10, 2011 1:59 pm

Отопление - локално парно

Мнение от mbpol » съб окт 15, 2011 1:06 pm

Здравейте. От февруари живеем в нов дом, апартамент в нова жилищна кооперация. Отоплението е решено - локално парно на нафта. Жилището е с 3 стаи - с чиста площ 93 кв.м. От опит вече знаем, че ако радиаторите са пуснати по цял ден и в трите стаи - за февруари платихме 580.00. Това разбира се е ужасно много. Моля ако има специалисти да ме посъветват как да постъпя като се има предвид, че бих искала да си запазя радиаторите. Искам да ми е топло навсякъде и да не плащам такива суми. Не искам и нищо да се кърти по апартамента. Има ли опция да се отделим от общата инсталация и да си направим собствено парно.
Ама само как го обясних..... Дано някой ме е разбрал.

Модератор: Оправено е заглавието.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон окт 17, 2011 1:22 pm

Здравей.

Можеш да сложиш ел. котле в апартамента, като ползваш съществуващата инсталация на парното. Зависи дали имаш къде да го сложиш и да е близо до тръбите.

Аз лично съм фен на климатиците. С по-хубав климатик сметките са много по-малки, пък кеф ти топло кеф ти студено. Ако сметнеш инвестицията за климатици няма да е много по-голяма от тази за котле.

Потребителски аватар
mbpol
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 10, 2011 1:59 pm

.

Мнение от mbpol » ср окт 19, 2011 9:32 am

Здравейте.
Благодаря за съвета. За съжаление не съм фен на климатика. В къщата на село сме с климатици и от опит знам - на главата горещо, а на краката студено. Още повече, че нямаме нужда от охлаждане през лятото. Т.е. на нас ни е необходимо само отопление. От няколко дни гледам пелетните камини и освен че има доста добри отзиви, имат и визия. Вероятно ще сложим такава. Сега сме в играта "Открий всички разлики - n брой". Първо открихме най-важната, че има пелетни камини по 10000 лв и такива по 2000 лв. Продължаваме да приемаме съвети.
:)

Потребителски аватар
sashko
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб окт 10, 2009 7:29 pm

Мнение от sashko » пон яну 30, 2012 10:25 pm

Здравейте,
решението за целият апартамент може да с инверторна термопомпа въздуж-вода. Запознайте се с принципа на действие и цени на различни марки, като посетите сайта на фирма която изгражда отоплителни инсталации:
http://www.termopompa.ovo.bg
http://termopompa.ovo.bg/index/termopompi_vzdukh_voda/0-38
Последна промяна от sashko на нед фев 05, 2012 9:57 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
zgi
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон яну 30, 2012 11:53 pm

Мнение от zgi » вт яну 31, 2012 9:03 am

Здравейте! Аз съм нова тук и се надявам да намеря отговори на въпросите си. Предстои ни да вземем много важно решение...... отоплени на нова къща. Спрели сме се на отопление с пелети или комбинирано /дърва и въглища/ Четох тук, че някой ползва котел Тангра CL35. Ще каже ли дали е доволен. Отворени сме за всякакви предложения.
PS - термопомпа не става нямаме достатъчно вода, а за въздух вода нещо мисля, че е много ефикасно. При всички случаи трябва и алтернатива и вече става много скъпо, а за варианта земя - вода въобще не го коментирам.........страшно скъпо - инвестиция която не се оправдава.


Потребителски аватар
izobg
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 16, 2013 10:47 pm

Мнение от izobg » ср яну 16, 2013 11:07 pm

+1 за локалното парно. Голям рахатлък е.
Занимавам се с монтаж на външна топлоизолация и саниране. Ако мога да помогна на някой, ще се радвам да се свърже с мен - http://www.izo.bg

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб мар 02, 2013 11:47 pm

Решението да минете на отопление с пелети е възможно най-доброто, като се има в предвид, че не искате да си усложнявате живота с излишно къртене в жилището. Мисля, че имаше още един вариант, но смътно си спомням, че имаше някакъв допълнителен монтаж на термодатчик (или нещо подобно), благодарение на който се поддържа зададената температура. В случая спестявате от закупуването на нова камина (котле), която се различава от нафтовата горелка. И все пак, помнете, че каквато и корекция да направите, без къртене "тук-там" няма да се отървете. Лично аз си монтирах камина с водна риза на вилата, която е на твърдо гориво, най-вече на дърва и поради невъзможност в едно от помещенията да монтирам радиатор, си инсталирах подово парно отопление. Резултата е повече от добър защото винаги ни е топло на краката а внука ни както обича да е бос, не се страхуваме, че ще настине.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед мар 03, 2013 12:48 am

zgi написа:Здравейте! Аз съм нова тук и се надявам да намеря отговори на въпросите си. Предстои ни да вземем много важно решение...... отоплени на нова къща. Спрели сме се на отопление с пелети или комбинирано /дърва и въглища/ Четох тук, че някой ползва котел Тангра CL35. Ще каже ли дали е доволен. Отворени сме за всякакви предложения.
PS - термопомпа не става нямаме достатъчно вода, а за въздух вода нещо мисля, че е много ефикасно. При всички случаи трябва и алтернатива и вече става много скъпо, а за варианта земя - вода въобще не го коментирам.........страшно скъпо - инвестиция която не се оправдава.
Сега виждам, че съобщението Ви е много отдавна. Ако все още въпроса Ви е актуален ми се обадете на скайп: todor-milanov1 или на телефони: 0898370236, 0878370236
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
itan
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт мар 29, 2011 10:03 am

Мнение от itan » пон юли 15, 2013 10:58 pm

Ако търсите ниските цени за отопление радиатори камини котли всичко скоро и всякакви бойлери вижте тук....или ни се обадете на посочените телефони.Поздрави

Отговори