Парно отопление

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
borislav_87
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср апр 04, 2012 11:06 pm

Парно отопление

Мнение от borislav_87 » пон яну 07, 2013 8:41 pm

zdraveite,iskam da vi pitam po temata za parnoto otoplenie.stava na vapros za selska ka6ta.koi vid otoplenie 6te e nai-prakti4en spored vas?az smqtam da postroq otdelno pome6tenie za kotel na tvardo gorivo.blagodarq vi predvaritelno!!



Модератор: Пишете на кирилица!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Парно отопление

Мнение от tmilanov » вт яну 15, 2013 7:09 pm

borislav_87 написа:zdraveite,iskam da vi pitam po temata za parnoto otoplenie.stava na vapros za selska ka6ta.koi vid otoplenie 6te e nai-prakti4en spored vas?az smqtam da postroq otdelno pome6tenie za kotel na tvardo gorivo.blagodarq vi predvaritelno!!



Модератор: Пишете на кирилица!
Според мен, най-доброто решение е точно това, което си намислил. И все пак не забравяй, че трябва да знаеш някои "малки" подробности - колко време ще я ползваш къщата през студения сезон (късна есен, зима и ранна пролет), колко души ще пребивават, с цел да си наясно колко стаи ще бъдат използвани. Един вид трябва да си направиш калкулация за самия себе си до колко ще е рентабилно парното отопление в къщата - вила. Лично аз съм категорично "за" решението ти, но когато си монтирах парно отопление у нашата къща на селото на съпругата ми, прецених, че ще ми е малко по-евтино с камина с водна риза (която има и фурна за печене на ястия - мечтата на жена ми), отколкото парно котле. Стигнах до това решение защото къщата не е много голяма - две стаи и фоайе на първия етаж и две стаи на втория етаж. Разказвам ти всичко това защото когато теглих чертата на сметките се оказа че "удоволствието" от парното е доста скъпо: камина, колекторна кутия и колектори за самите радиатори, тръби различни по вид и цолаж - поцинковани, полипропиленови с алуминиева вложка, алуминиеви тръби. Освен гореизброените части има още много други "дребни нещица", които са задължителни и задължително вдигат цената на парното. Не е тук мястото да ти описвам всичко с най-малките подробности защото няма да ни стигне времето и мястото за писане на всичките пояснителни записки. Искам като последно да ти напомня, че си има доста къртене, след което - "кърпене". Ако имаш нужда от помощ, заповядай на тел. 0898370236 или 0878370236. Желая ти успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
petar232
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет мар 15, 2013 12:11 pm

Мнение от petar232 » пет мар 15, 2013 12:23 pm

Зависи колко е стаи ще отовляваш. Извикай си някои компетентен майстори и той ще ти изчисли какво е най- добро за теб! Аз поне така направих. Успех!
Последна промяна от petar232 на ср мар 20, 2013 5:03 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон мар 18, 2013 9:53 am

petar232 написа:Зависи колко е стаи ще отовляваш. Извикай си някои компетентен майстори и той ще ти изчисли какво е най- добро за теб! Аз поне така направих. Успех!
Да беше прочел мнението ми, щеше да си наясно, че вече е казано това, което го казваш, т.е. перифразирал си моите думи ама от името на полу компетентен полу клиент - полу майстор.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори