Панелни слънчеви колектори

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон юни 17, 2013 8:31 am

Благодаря за препоръката Лазаре, то ако разчитах на чужди хора да ги гледат... само ще дават съвети без да се интересуват от резултата. И накрая всеки път ще говорят: "Нали ти казах!" Благодаря за такива съвети, но не ми трябват!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон юни 17, 2013 8:34 am

Драги Tony06, а ефективни ли са и през зимата тези панели с бойлер на тях?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Tony06
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб яну 28, 2012 8:12 am

Мнение от Tony06 » ср юни 19, 2013 1:35 am

Пак казвам НЕ ПЛОСКИ ПАНЕЛИ! а вакумно тръбни соларни системи!
За зимата са доста ефективни също! водата в тях нощем губи 5-8 градуса /ГОВОРЯ ЗА СИСТЕМИ С БОЙЛЕРА НАД ТЯХ КОЙТО Е МОНТИРАН/
пример вечер имам 45 градуса вода сутрин е 38 ГРАДУСА това при ТЕМПЕРАТУРА НА ОКОЛНИЯТ ВЪЗДУХ - 10 -15 ГРАДУСА!!!
Монтира съм над 15- 20 слънчеви системи и моето наблюдение е че по простите системи са по надеждни!
НЯМА КЛИЕНТ КОЙТО ДА Е НЕДОВОЛЕН ОТ СЛЪНЧЕВАТА СИ СИСТЕМА!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср юни 19, 2013 4:41 pm

Благодаря Tony06!!! Ще се постарая да се снабдя с този модел!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » ср юни 19, 2013 8:31 pm

Ама Tony06, ти с викане ли смяташ да ни убеждаваш в предимството на китайчетата? :D

Потребителски аватар
Tony06
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб яну 28, 2012 8:12 am

Мнение от Tony06 » чет юни 20, 2013 2:00 am

А ти май само се заяждаш! Много неща не са ти ясни!
едва ли си монтирал и една слънчева система
Извинявам се за грубия тон но аз казвам нещата както съм ги видял от личен опит а не само от брошури и проспекти!

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » чет юни 20, 2013 10:10 pm

:mhihi: Много боб имаш да ядеш докато разбереш, че нищо не знаеш. Личния ти опит не струва пукната пара, защото ти липсва теорията моето момче. Без теория си за никъде. Тоя занаят не е само навиване на резби, това не ти е ВиК. Доколкото мога да съдя за възрастта ти по начина на писане и на изразяване - още не ти е късно за учене, ама трябва да си инат. Желая ти успех!

Потребителски аватар
Tony06
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб яну 28, 2012 8:12 am

Мнение от Tony06 » пет юни 21, 2013 1:15 am

Като си толкова отворен дай една схема от твоите недей само да приказваш празни приказки
Да научим и ние нещо

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » пет юни 21, 2013 10:06 pm

Две схеми ще дам, не една. Мога дам още 10, стига да има кой да ги финансира :D . Схемите са истински, работещи - на Бош и Овентроп, а не измислени от Tony06, който е монтирал цели 15 китайски термосифонки.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » съб юни 22, 2013 2:10 pm

Драги Tony06,
Сам го казваш, че ЛазарГ търси с кого да се заяде. Дали с теб, дали с мен, за господина е важно да си наложи мнението пък дали е компетентно или не него малко го интересува. Сега ще видиш дали въобще ще ти покаже схема и ако все пак се излъже да публикува някоя, едва ли ще е негова идея, но ще публикува нещо, което никой да не разбере, но "човека" ще живее с мисълта че е велик както Волен Сидеров. Нищо, че ти говори за водопровод и навиване на резби. Ако му кажеш той да нареже резба, сигурно ще хване винторезката наопаки но няма да се засрами а ще започне да обяснява колко глупаво е направен този инструмент. Това е личност, която отрича всичко. Неговия принцип е тип "а ла Вуте": " И я не знам как е ама не е така!"
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » съб юни 22, 2013 9:54 pm

Тодоре, ти 5 часа ли го мисли това мъдро мнение, че не си забелязал моето? Що се излагате да пишете глупости бе, нямате ли си работа? :D

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юни 23, 2013 4:56 am

Дали съм го "мъдрил" 5 часа или 500, не съм на разпит пред следовател за да ти давам отговор. Ако не си разбрал, форума е за помагане със съвети! Ако ще помагаш - помагай, но не всички са компетентни като теб на всякакви теми. И не е необходимо да казваш кой да си гледа внуците, кой да яде боб, кой как да живее. Или помагай или не си давай житейското мнение. Не всички са гении като теб. Казах го веднъж, че пръстите на едната ръка не са еднакви, така че за хората да са еднакви е още по-невъзможно. Обясни на хората кое става и кое не става със спокоен и ясен тон. Не е нужно да демонстрираш грандоманията си! Ти разбираш от слънчеви колектори, друг разбира от автомобили, трети - от готварство, и какво? Всеки трябва да бие тъпана, че е незаменим?! Не всички са технически грамотни и такива като теб и мен, които са наясно в своята област трябва да им помагаме доколкото можем! Мисля, че ти давам другарски съвет, пък ти го тълкувай както желаеш. Но аз не съм единствения на който му прави впечатление, че се държиш надменно ( да не кажа арогантно). В този форум много рядко ще прочетеш някоя благодарност, но ако се надяваш, че някой ще ти благодари лично... ще има да чакаш! Не е важно кой на колко години е Лазаре, по-важното е да се уважаваме взаимно както самите нас, така и професиите ни! Имаш мнение по дадена тема - добре сподели я! Но нека да бъде с добро сърце!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » нед юни 23, 2013 7:29 am

tmilanov написа:Ако не си разбрал, форума е за помагане със съвети! Ако ще помагаш - помагай, но не всички са компетентни като теб на всякакви теми.
Виж сега Тодоре - на колко хора съм помогнал по форумите ще разбереш по-нататък, още ти е рано да обхванеш и прочетеш всичко преди твоята поява, която аз помня, чел съм ти и всичките мнения в трите форума :D . Не знам кой се прави на компетентен по всичко, ама аз за 4 години имам 64 мнения, пък ти за 6 месеца - 120. Няма как да отговоря на всеки задал някакъв въпрос, нямам такива амбиции, но като видя грешни съвети и подвеждащи мнения от самозвани "майстори" и рекламни агенти - предпочитам да стана арогантен, както казваш. Нямам предвид тебе, не знам защо се пениш толкова. Така че - ша ма извиняваш, ама ще продължавам да бъда арогантен и надменен с фалша :mhihi:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юни 23, 2013 3:45 pm

"Въпрос на вкус, казало кучето и продължило да си ближе ..." Щом си мислиш, че съм самозванец, така да бъде! Нямам намерението да ти се моля да ме одобряваш точно ти. Понеже ми препоръчваш да си гледам внуците значи в твоите очи съм изнемощял старец. Ами има още една приказка: Не питай старило, а питай патило! Колко съм компетентен и колко не, има кой да го оцени. Съжалявам, че не намерихме общ език, а до това, че от 6 месеца съм във форума, не значи, че от същото време съм в строителството. Бъди жив и здрав! Явно от пожеланията ми и от приказките ми освен, че си решил да си останеш арогантен, друго нищо не си разбрал.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юни 23, 2013 3:51 pm

Питах съвсем човешки дали може или не да си направя отоплителна система за парно. Можеше да кажеш "не" и да обясниш защо не може. А ти Лазаре, реши, че аз трябва да гледам внуци, на друг от форума му препоръчваш да яде боб ... и т.н. Все ще се намери някой, който да обясни кое как може или не може. Като си ми чел форумите, да си видял да се заяждам с някой(я)? Опитвам се да дам аргуметиран и разбран отговор. И не се надявам на грамота или орден.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори