водно отопление

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
nin4eto
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 08, 2008 7:13 pm

водно отопление

Мнение от nin4eto » пон май 26, 2008 9:15 pm

Искам съвет как да си изградя водно отопление със котле VIADRUS U2217.7kw.Спрял съм се на полипропиленови тръби но с какъв диаметър да бъдат?Отопляемата площ е 50кв.м.Котлето и радиаторите са на едно ниво,нямам друга възможност.Трябва ли да правя два кръга да разпределя налягането и системата каква да бъде отворена или затворена.Ще се радвам да ми помогнете понеже не съм много компетентна по тези неща.БЛАГОДАРЯ предварително

Потребителски аватар
pegere
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср апр 09, 2008 8:44 pm

ВОДНО ОТОПЛЕНИЕ

Мнение от pegere » пет юни 06, 2008 9:22 am

С-та отворена с разшерителен съд.Тръбите PVC-с алуминиева вложка.За топлата вода/изхода на камината/ Ф-18.за охладената/входа на камината/ Ф-16.Задължително помпа.моннтира се преди входа.

Потребителски аватар
nin4eto
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 08, 2008 7:13 pm

Re: ВОДНО ОТОПЛЕНИЕ

Мнение от nin4eto » съб юни 07, 2008 11:57 am

pegere написа:С-та отворена с разшерителен съд.Тръбите PVC-с алуминиева вложка.За топлата вода/изхода на камината/ Ф-18.за охладената/входа на камината/ Ф-16.Задължително помпа.моннтира се преди входа.
благодря за ин формацията

Потребителски аватар
pecata79
начинаещ
Мнения: 18
Регистриран: пон май 05, 2008 10:10 pm

Re: водно отопление

Мнение от pecata79 » съб юни 07, 2008 10:47 pm

nin4eto написа:Искам съвет как да си изградя водно отопление със котле VIADRUS U2217.7kw.Спрял съм се на полипропиленови тръби но с какъв диаметър да бъдат?Отопляемата площ е 50кв.м.Котлето и радиаторите са на едно ниво,нямам друга възможност.Трябва ли да правя два кръга да разпределя налягането и системата каква да бъде отворена или затворена.Ще се радвам да ми помогнете понеже не съм много компетентна по тези неща.БЛАГОДАРЯ предварително


за всичко по горе написано съм съгласен, и аз си направих парното със такива тръби, но да знаете че температурата на водата нетрябва да надвишава 90 градуса. това дали да са 1 или два кръга зависи от разположението на стайте. моето котле е на газ и съм със 1 кръг на водата която обикаля 4 радиатора. на всеки радиатор съм със термоглава да ми поддържа равномерна температура във стайте.

Потребителски аватар
Петков
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед сеп 05, 2010 3:25 pm

Мнение от Петков » нед сеп 05, 2010 11:11 pm

Имайте предвид че падовото отопление е на отделен кръг със самостоателна помпа и система за регулиране на температурата на водата. Водата не трябва да превишава 50-55 градуса. Може да се използува трипътен смесителен вентил с мотор задвижка и управлиние (Както е при истинските системи) или вентил с изнесен осезател за подово в комбинация с управление и свръхпоточен вентил. схемите са много

Отговори