Моля да дадете мнение и отзиви за котел на твърдо гориво

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
koni_89
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт окт 07, 2014 8:14 pm

Моля да дадете мнение и отзиви за котел на твърдо гориво

Мнение от koni_89 » вт окт 07, 2014 8:33 pm

Котела е BURNiT WBS 40 на sunsystem .
Ето линк: http://www.sunsystem.bg/bg/otoplenie/details.php?id=36
Ще се използва за триетажна къща: 2 етажа по 100 квадрата и един 80 .
Ще гориме предимно въглища с евентуалната възможност след време да се възползваме от предоставената опция на котела да се сложи и горелка и да минем на пелети.

Благодаря предварително , на тези които ще си направят труда да отворят линка и да погледнат за какво иде реч и споделят мнение, тъй като ще ми е сложно да копирам спецификациите му тук ....

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет окт 09, 2014 9:53 pm

Според описанието в линка, мисля, че е добър. Но не е важно каква квадратура ще отоплявате от триетажната къща, а колко броя радиатори, лири, бойлери ще ползвате и каква е мощността им. Ако на първите 100 кв. м. имате 5 радиатора всеки с мощност от 2000 W = 10 000 W, на следващия етаж още 10 000, на третия - 8 000, това осначава, че ще трябва да си вземете котле с мощност 30 000 W = 30 KW, но в никакъв случай по-малко от общата консумирана мощност. Ако котлето е по-малко от общата консумативна мощност, радиаторите няма да греят достатъчно и даже може някои от тях да са студени.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
evgeni_
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет сеп 24, 2015 11:44 am

Мнение от evgeni_ » чет сеп 24, 2015 11:51 am

Здравейте, изправен съм пред дилема за котел на твърдо гориво Виадрус или Бърнит. Моля за съвет кое е по добре да избера, тъй като вече от толкова мнения се обърках.
Казват че виадруса вече не същото качество като преди. Котлето ще сложим в мазата тъй като сме на първия етаж и е удобно там. Евентуално някой ден може и на пелети да минем, но за сега ще са въглища.

Отговори