Как да скрия тръбите на парното в апартамента

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
didor
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб авг 30, 2008 11:35 pm

Как да скрия тръбите на парното в апартамента

Мнение от didor » съб авг 30, 2008 11:40 pm

Моля Ви за идея по какъв начин да скрия тръбите на парното, които преминават през апартамента без да се губи излъчваната от тях топлина. Питах във всички големи магазини, но ми отговориха, че не предлагат нищо с което могат да ми решат проблема.

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » съб сеп 27, 2008 7:28 pm

Аз гледах в един магазин пластмасови широки лайсни, за които ми казаха, че точно това им е предназначението - да скриват тръби на парно! Не знам обаче, дали ще се запази излъчването на топлина по този начин!
Nedelina

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » съб сеп 27, 2008 9:58 pm

Според мен няма начин как да ги скриеш :roll:
Няма две добри хем да скриеш тръбите хем да се излъчват топлина :[-X:
Каквото и да сложиш все ще спира топлообменът.
Освен ако не сложиш някой добър топлопроводник, но това ще се счита че все едно си сложил радиатор :lol:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » нед сеп 28, 2008 12:50 am

Здравейте ! Незнам дали ще ти допадне идеята но аз съм виждал при мой приятел скриването на тръбите е направено с дървени решетки захванати за стената и лакирани ! В едната стая са скрити поотделно а в другата двете заедно ако разбира се говорим за хоризонтални тръби ! Дори използуват скарите за сушене на дрехи !

Потребителски аватар
ivomarinov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед окт 05, 2008 8:31 am

Мнение от ivomarinov » нед окт 05, 2008 8:51 am

meybul е прав има пластмасови лайсни да се продават същите са като кабелните канали и предполагам че няма да имаш кой много топлинни загубил

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » вт окт 07, 2008 10:33 am

Аз мисля да реша този проблем като затворя тръбите с гипс картон и сложа 2 решетчици една от долу и една от горе и мисля че няма да имам много топлинни загуби :) Пък даже мога да сложа вата от задната им страна да не топля стената може и да не е най- отдачния варянт но мен лично ми допада.

Потребителски аватар
olo
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт ное 04, 2008 8:43 pm

Мнение от olo » вт ное 04, 2008 9:02 pm

Аз съм на същото мнение като това на paveto и според мен това е най-удачния вариант.
Бързо лесно и евтино ...
Давати възможност да вложиш и творчество така че да стане доста
красиво.
Успех в начинанието.

Отговори