Може ли котела да е отвън!

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
cucovata
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон сеп 22, 2008 2:53 pm

Може ли котела да е отвън!

Мнение от cucovata » пон сеп 22, 2008 2:54 pm

Здравейте на всички!Смятам да си слагам "умен"котел(пиролизен или нещо такова) на мястото на камина с водна риза която досега беше в едно от помещенията вътре в къщата!Единственото място където може да стане обаче е отвън до комина,тъй като помещението не е мазе и се ползва за живеене!!!Така че за да ползвам комина трябва да стане отвън!Възможно ли е според вас да е отвън като го изолирам понякакъв начин и му направя навесче или нещо такова!!!

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » съб сеп 27, 2008 11:23 pm

Имам приятел, който ще прави същото! Само че ще си направи нещо като барачке за котела! Така, че според мен няма какво да те спре, освен това, че доста ще мръзнеш зимана докато заредиш котела ::-s: !
Nedelina

Потребителски аватар
cucovata
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон сеп 22, 2008 2:53 pm

Re

Мнение от cucovata » нед сеп 28, 2008 8:59 am

Въпроса е дали няма да е кофти за самия котел!Да му пада КПД-то или пък нещо да му става!?!

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » пон сеп 29, 2008 1:40 pm

Не вярвам да му стане нещо ако е добре скрито от външните фактори, а относто КПД-то то другите се слагат котрете в мазата, може бе малко ще е намалее ::-k: , но пък няма да си цапаш къщата :wink: !
Не знам според мен е добър вариант да е навън, защото в къще ще ти е честчко! По-малко работа за жена ти да чисти ( аз да съм солидарна) :\:D/: !
Изчакай и други коментари, но според мен става!
Nedelina

Потребителски аватар
drobsa
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб ное 08, 2008 11:24 pm

zdrawej

Мнение от drobsa » вт ное 11, 2008 7:37 pm

по принцип мисля че е възможно да поставиш котела отвън мисля че ако имаш възможноста да му направиш някакво помешение където да бъде напълно изолиран от външните атмосверни условия ще стане Не забравя че помещението трябва да бъде добре изолирано защото все пак котела работи с водна риза а в нея има вода и ако не си го изолирал добре ако пропуснеш да го запалиш или не ти се налага по някога да го палиш ако не е изолиран добре може да замръзне водата и тогава започват проблемите Що се отнася до коефицента на полезно действие ако е добре изолиран котела мисля че няма да падне

Отговори