Камина пропушва при зареждане

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » вт май 26, 2009 5:52 pm

За нищо успех :D
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » вт май 26, 2009 9:43 pm

Пробвай и нещо друго. Аз, понеже съм с камина с въздушна риза и вентилатор, забелязах, че когато затворя вратата в помещението, където ми е камината, огъня бързо отслабва след около минута. Просто свежия кислород бързо свършва и няма какво да поддържа горенето. Пробвай да отвориш вратата и виж дали има ефект. Не знам дали ще помогне, но поне пробата няма да ти струва нищо.

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » ср май 27, 2009 4:21 pm

Според мен дори и да помогне това не е практичен вариант за през зимата,камината е проектирана да гори при всякакви условия,проблема не е в нея ::-k:
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » ср май 27, 2009 5:24 pm

Пробвал съм и този вариант няма ефект,вратата в помещението където е камината изобщо нея затварям,защото като я затворя камината започва да пуши от все възможни дупки що има даже и когато си гори добре.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » ср май 27, 2009 5:24 pm

Пробвал съм и този вариант няма ефект,вратата в помещението където е камината изобщо нея затварям,защото като я затворя камината започва да пуши от все възможни дупки що има даже и когато си гори добре.

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » ср май 27, 2009 5:34 pm

Приятел направо работата си отива на нов кумин,или както писах по-горе на котел(за по-голямо удобство) :wink:
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » ср май 27, 2009 6:40 pm

За котел нямам възможност но другия месец съм в отпуск и трябва да се действа за нов комин.

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » ср май 27, 2009 7:56 pm

ОК,тогава успех и пиши как върви :wink:
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » чет май 28, 2009 12:42 pm

OK няма проблем.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » чет юни 04, 2009 12:50 pm

Ком.тела ги купих с размер 20на20,още докато не съм ги изидал реших и ги шпакловах от вътре 2ръце с термофлекс,дали ще има ефект от запечатване на телата отвътре.А също искам да попитам за тази каменна вата за изолация на телата отвънка как става,лепиле се или какво,или да мисля друг вариант за изолациял

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » чет ное 12, 2009 2:28 pm

ilki41 написа:Ком.тела ги купих с размер 20на20,още докато не съм ги изидал реших и ги шпакловах от вътре 2ръце с термофлекс,дали ще има ефект от запечатване на телата отвътре.А също искам да попитам за тази каменна вата за изолация на телата отвънка как става,лепиле се или какво,или да мисля друг вариант за изолациял
Комина е иззидан с ком.тела с които съм писал по-горе и съм го изолирал с кам.вата,от тази пресованата 5см.и после шпакловка 3 ръце с мрежа и най-отгоре шапка от ламарина.Изпробван е и в момента е в действие и ефекта за сега е отличен.

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » пет ное 13, 2009 10:28 am

ilki41 написа:
ilki41 написа:Ком.тела ги купих с размер 20на20,още докато не съм ги изидал реших и ги шпакловах от вътре 2ръце с термофлекс,дали ще има ефект от запечатване на телата отвътре.А също искам да попитам за тази каменна вата за изолация на телата отвънка как става,лепиле се или какво,или да мисля друг вариант за изолациял
Комина е иззидан с ком.тела с които съм писал по-горе и съм го изолирал с кам.вата,от тази пресованата 5см.и после шпакловка 3 ръце с мрежа и най-отгоре шапка от ламарина.Изпробван е и в момента е в действие и ефекта за сега е отличен.
Изображение

Изображение
Ето и снимки на комина.

Потребителски аватар
mrm_1
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: пет мар 05, 2010 7:31 pm

Мнение от mrm_1 » съб мар 06, 2010 3:40 pm

щом работи браво , жалко че се га се включвам но ако си беше сложил ел. вентилатор на върха на кумина щеше да си решиш проблемаи щеше да спестиш много усилия и средства.
Нищо при теб се е получило по трудния начин :)
успех
Топ Камини
http://www.topkamini.com/

Потребителски аватар
vava_va
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон дек 31, 2012 5:01 pm

Мнение от vava_va » пон дек 31, 2012 5:56 pm

Eи пич нямаш проблем с комина нито с кюнците и проблем с тягата също нямаш ами да ти кажа че имаш проблем с избора на модела не марката на печката!!! Имам предвид че и аз и двама мои познати имат камина и на всички ни пуши и редовно си чистим и ние! Майка ми има Прити друг модел и гори като луда- кюнците ги чисти от есен на есен гори с мокри дърва- едногодишни и отоплява същата квадратура като мен- има същите кюнци и комин- разликата е само в модела!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Също като теб живеем в къща и камината е като твоята!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет май 24, 2013 8:03 am

В зависимост от това къде се намира комина на къщата, комина трябва да е над билото на къщата за да има достатъчно тяга. Пропушването е благодарение на малката тяга от комина, но пропушването е само когато е отворена вратичката за зареждане с гориво (дърва, въглища). В момента на отваряне на вратичката се получава завихряне на въздуха и се получава "обратна тяга", т.е. въздуха се връща от комина към вратичката на камината. Ще дам пример с отворените врати и прозорци в жилището - от ефекта на течението, някоя врата или прозорец се тряска, в зависимост от силата на вятъра или една или друга, но трясъкът е неизбежен. Същото се получава и при печката, но с много по-малък ефект. Като последно изречение, мога да кажа, че това не е проблем защото вярвам, че вратичката на камината не е постоянно отворена, а само докато се зареди камината с дърва или въглища -за съвсем кратко време.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори