ИНФРАЧЕРВЕНИ ЕЛ.РАДИАТОРИ

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
nancy
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб яну 24, 2009 2:54 am

ИНФРАЧЕРВЕНИ ЕЛ.РАДИАТОРИ

Мнение от nancy » съб яну 24, 2009 3:21 am

ИНФРАЧЕРВЕНИ ЕЛ.РАДИАТОРИ

Моля!! споделете си мнението за това отопление, че се намираме в задънена улица!!! Климатика се прецака 24 LG И сега съм се ориентирала към инфрачервено отопление! 40 кв. с какво да отоплявам? за CAMPA имате ли мнение??? ориентирала съм се към вертикален модел със стъкло и ако има някай който го е ползвал ЩЕ му бъда благодарна ако сподели!!!!! Цената е висока но си мисля , че си заслужава!!!!:?:

Потребителски аватар
Елито
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 19, 2009 1:03 pm

опитай инфрасуис

Мнение от Елито » чет фев 26, 2009 9:33 am

Здравей,
Обзаведох си апартамента с отоплителни уреди на инфрасуис (инфрачервено отопление ) и мога да ти кажа че съм много доволна, макар че за 100 квадрата ми струваше 12хил. лв., а консумацията на ток е много ниска. Намерих ги в интернет, а имат офис и в Бургас (виждам, че си от Б-с).
Според мен си заслужава !
Поздрави : Ели

Потребителски аватар
BloodyEagle
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 04, 2009 10:28 am

Здравейте

Мнение от BloodyEagle » пон май 04, 2009 10:37 am

Здравейте! Предстой ми взимане на решение за отопление на апартамент който е с квадратура около 130 квадрата. Мисля си за монтирането на отоплителни уреди на инфрасуис (инфрачервено отопление) но незнам каква е ефективността на тези уреди и бих искал да попитам "Елито" какви са месечните сметки за ток с тези електроуреди? Благодаря предварително за отговорите и мненията ви.

Потребителски аватар
elirost
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юни 21, 2009 5:54 pm

Мнение от elirost » нед юни 21, 2009 6:15 pm

Здравейте,
аз също се интересувам от инфрачервеното отопление, но общо взето май споделената информация/ на ползватели/ не е много. BloodyEagle -взе ли решение? Сложи ли от тези панели? Моето жилище е 100кв.м. и от фирмата ми калкулираха до 165лв. сметки на ток за цялостното отопление при сегашни цени на ел.енергията. Все още обаче се колебая...Ще следя темата и се надявам някой да сподели практически опит по принцип за този вид отопление!

Потребителски аватар
angeol
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юни 22, 2009 6:42 pm

Мнение от angeol » пон юни 22, 2009 7:11 pm

От една година имам конвекторен "инфрачервен " радиатор APPLIMO 1kw в детска стая 12 кв.м. югоизточно изложение,pvc дограма и външна изолация,ново строителство.Взех го за проба ,но за тази зима мисля да оборудвам всички стаи с такива радиатори .Цената беше около 320 лв за радиатор 1000w.С такава мощност спокойно се отоплява стаята -никога не съм включвал уреда на max. и поддържаше без проблем 22 градуса.Най-важното е ,че никога по стъклата нямаше конденз за разлика от спалнята ни,която се отопляваше с обикновен електрически радиатор.Това се дължи на принципа на действие -инфрачервеното излъчване загрява обектите,а не въздуха в помещението.Няма го и неприятното подухване и бръмчене на климатика.Сметката за консумираната ел енергия не е по-висока от отоплението с инверторен климатик. Радиатора не е горещ-може спокойно да се пипа с ръка-перфектно за детска стая.Въздуха не се изсушава и кислорода не "изгаря" като при обикновените конвектори.Малко влезнах в ролята на рекламен агент ,но това са моите практически наблюдения.

Потребителски аватар
novak_2
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт сеп 22, 2009 7:43 pm

инфрачервени радиатори - картини

Мнение от novak_2 » вт сеп 22, 2009 7:44 pm

Леле, мн интересна е тази тема. Аз намерих още едни инфрачервени радиатори. И са като картини! Някой има ли такъв? Италиански са: http://www.utilitiesbulgaria.com/solea.htm

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » пет сеп 25, 2009 10:00 pm

Да, и на мен ми се вижда много интересна - 6 мнения за 9 месеца! И то само реклами :lol:

Потребителски аватар
novak_2
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт сеп 22, 2009 7:43 pm

Инфрачервено отопление

Мнение от novak_2 » съб сеп 26, 2009 8:51 pm

Това, което ми харесва в инфрачервеното отопление е, че има оздравително действие:

Лъчите му са равномерни, здравословни и екологично чисти


Отоплението на третото хилядолетие – така наричат специалистите инфрачервеното отопление. Съвременните лъчисти системи греят досущ като слънцето - равномерно и във всички посоки, като използват инфрачервения спектър, в чийто диапазон свети и огромният естествен енергиен източник.

Why InfraRed?

Far-Infrared health devices were first developed in China and Japan in the 1970's. Products such as Far-Infrared lamps, saunas and body wraps have a long history of safe and beneficial use. Far-Infrared is a segment of the sun's light spectrum and is an energy which humans naturally absorb. This energy stimulates many of our biological systems and is truly essential to our well-being. Far-Infrared energy has been shown to enhance circulation, provide anti-inflammatory effects, boost our immune systems and induce a deeply detoxifying sweat. Far-Infrared emitters are even used in hospitals to warm premature babies.

Потребителски аватар
vin_kel
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб дек 05, 2009 1:50 am

италиански радиатори

Мнение от vin_kel » съб дек 05, 2009 1:55 am

аз имам от италианските радиатори и съм много доволен ето им сайта http://www.soleaitalia.it/ имат и чисто бели и картини имат и представители за България за мен е нещо ново и качествено това е сайта на предствителите за България http://www.imperobulgaria.com

Потребителски аватар
barona75
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: нед фев 22, 2009 6:52 pm

Мнение от barona75 » пон дек 07, 2009 6:03 pm

дай малко повече инфо.като цена,разход и т.н.

Потребителски аватар
vin_kel
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб дек 05, 2009 1:50 am

отговор

Мнение от vin_kel » съб дек 12, 2009 6:30 pm

ами топля една стая от 20 квадрата с големия който е 800 вата и една 14 квадрата с 600 ватовия и съм много доволен за такава малка мощност си топлят перфектно идеално е и е мека топлината! най-важното е че изсущава стените и няма повече мухъл но не изсушява въздуха много е добре ! за цени вижте на момчето телефона което ги предлага е 0896640959 0892000056 Иван Илиев Иперо ООД! Иначе ви дадох сайтовете http://www.soleaitalia.it това е сайта на производителя

Потребителски аватар
plamenski
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон дек 28, 2009 9:42 pm

Мнение от plamenski » пон дек 28, 2009 9:55 pm

Здравейте, аз съм нов във форума.
От няколко месеца се чудя , с какво да сменя конвекторните радиатори в детската и спалнята - с цел по -ниска консумация на ток. Спалнята е 13кв.м а детската е 15 кв.м
Мислех с климатици, но заради децата определено се отказах. Сега чета за тези с инфрачервените лъчи и стигнах до едно друго "животно" - нано радиатор - в сайта на Техополис ги видях : https://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-1_1_70_81_83_73_6_9_82_91_80&uiarea=3&carea=DEBA71309A239AF1A90A002481B479E9&cpgnum=1&citem=DEBA71309A239AF1A90A002481B479E90304828C69CB63458F7FD8291EEDECB5%29/.do?rf=y

Сториха ми се сравнително евтини, да не кажа подозрително, в сравнение с тези на Аплимо, Еърлек.
Моля ако някой знае нещо за това животно да пише, че за Ноември платих 200 лв ток :( а тепърва идва баба Зима.

Потребителски аватар
novak_2
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт сеп 22, 2009 7:43 pm

инфрачервени френски радиатори Sensual

Мнение от novak_2 » съб яну 09, 2010 11:58 pm

Аз в крайна сметка реших да си купя от този вид инфрачервени радиатори (френски): http://www.pestimenergia.bg/shop/product/391/izlachvasht-radiator-sensual-sas-s-elektronen-termostat.html

Засега съм много доволен. При тях хубавото е, че освен излъчващи, са и конвективни. Т.е. освен телата и предметите, затоплят и въздуха. Не че тази зима е било много студено, но засега си е топло вкъщи, а пък си имат термостат и не работят постоянно.

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » съб яну 16, 2010 1:35 pm

Купих си Аplimo2000 и съм много доволен.Отоплявам 15кв.м северно изложение.На 4 степен от 9 възможни поддържам 22-23 градуса.Преди това бях с климатик.Разхода на ел. е с 40лв.по-малко в сравнение с климатика.Най-хубавото е че,никога не замръзва ,когато най-много ти трябва.
Изображение
Последна промяна от volkan1 на съб яну 16, 2010 2:22 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » съб яну 16, 2010 1:47 pm

Хит сред отоплителните уреди са инфрачервените и конвекторни радиатори. Безшумната им работа и способността им да не изсушават въздуха, а не на последно място и икономичноста ги прави една добра инвестиция за зимата.Отопление на бъдещето, чисто, модерно и лесно за употреба. Качествата са безспорни на модерните френски радиатори Campa и Applimo. Уредите отговарят на директивите на Европейския съюз за сигурност СЄ.

Отговори