подово отопление

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

подово отопление

Мнение от m_chobanov » пон фев 04, 2008 8:07 pm

може ли да се сложи ламинат върху подово отопление

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон фев 04, 2008 11:32 pm

Гледах по едно американско предаване, че самия ламинат имаше улеи за подовото отопление. Но май имаше и нещо като ламарина от едната страна :roll:

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » съб фев 09, 2008 6:14 pm

имали някакъв вариант да се открие къде е изгоряло подовото и ако е какъв е той.навремето като си купувах подовото през 1995 г.фирмата от която го купих ми казаха че с точност до 20-30 см можели да ми кажат къде е прекъснато.Миналата зима ми изгоря подовото в едната стая и не мога да открия как да го намеря, а въпросната фирма вече несъществува.Ако знаете нещо моля помогнете.Преди като ми работеше подовото нямах никъде конденз и мухъл, сега в нея стая се топля с една печка -конвектомат и стана страшно.Тече вода по стените и прозорците а да не ви казвам какво значи мухъл зад гардероба и коридора черно е навсякъде и мирише на неотваряна маза.Видял съм се в чудо.Дрехите в гардероба миришат на мухал. :(

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » нед фев 10, 2008 2:00 pm

Щом ти е електрическо, предполагам с уред, който мери електричното поле. Така би трябвало да се откриват такива повреди според мен. Вървиш по пода и там където започне да намалява отчитането, там трябва да е проблемът. 8)
Някой по-вещ от мен да се изкаже.

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » нед фев 10, 2008 8:03 pm

благодаря все пак но никой не казва с какъв уред и как

Потребителски аватар
Bencho
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср фев 27, 2008 8:46 pm

Мнение от Bencho » ср фев 27, 2008 8:52 pm

Здравеите аз сам нов. Но сега ви открих и много се радвам че ви има .
Има едни като писалки сьс зумерче,теса сьс три степени и стигат точност до 10см. ::-s:

Потребителски аватар
m_chobanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед яну 27, 2008 2:17 pm

Мнение от m_chobanov » съб мар 01, 2008 11:27 am

благодаря но как да го намеря и как се казва.

Потребителски аватар
Predator
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон мар 17, 2008 2:04 pm

за уреда

Мнение от Predator » пон мар 17, 2008 2:09 pm

Незная точното му название но сам го виждал при фазомерите. Той си е фазомер но мери магнитното поле и не му е нужно да се докосва до проводника

Потребителски аватар
Kaktus
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср авг 27, 2008 1:18 pm

подово под ламинат

Мнение от Kaktus » ср авг 27, 2008 1:25 pm

Може да се постави подово под ламинат. Наскоро една приятелка си постави. Това е web-site-a на фирмата при която си го направи

http://www.ecofloor-bg.com/pages/bg/

А това е специална статия за поставянето на подово под ламинат:

http://www.ecofloor-bg.com/userfiles/Rezultati%20ot%20izmervania%281%29.pdf

Потребителски аватар
olinka
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб сеп 11, 2010 7:26 pm

Здравейте

Мнение от olinka » съб сеп 11, 2010 7:30 pm

Аз съм нова във форума,налага ми се на правя пода на един апартамент.Той има парно на пода...имам предвид,че вместо парно ,както обикновено радиаторите са изкарани на стените,тръбите на парното са сложени на пода под плочките.Парното си е нормалното към Топлофикация.Мога ли да сложа ламинат върху плочките ..не знам как ще се отрази парното на ламината..голяма е дилемата ми,защото ако не може се налага да сменям всички плочки,тъй като голяма част от тях са счупени :( а са доста стари и не мога да намеря същият цвят

Отговори