комин от тухли 4 неизмазан

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
prolet
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср фев 11, 2009 12:48 pm

комин от тухли 4 неизмазан

Мнение от prolet » ср фев 11, 2009 12:57 pm

Добър ден на форума Моят дом,

имам проблем с комина и моля за съвет: колкото и странно може да изглежда, отскоро открих, че коминът на нашата къща е построен от тухли 4 и неизмазан отвътре. Къщата все още не е довършена и принадлежи на двама собственика. Ние държим втория етаж. При първото палене на печката с дърва, докато поставих кюнеца, забелязах с ужас, че отвътре зеят дупките на тухлите! Макар и да нямам пониятие от изграждане на комини, веднага разбрах, че нещо не е наред и даже ме грози опасност от пожар. Въпросът ми е дали трябва да се събарят комините - три на брои - и да се изграждат отново. Възможно ли е това? Има ли и друг вариант: тръба в настоящия комин или...
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » ср фев 11, 2009 2:24 pm

какво ще се включи освен тази печка в комина?
какви са размерите на комина : височина, площ, височина от мястото на подсъединяване на печката до горния край на комина.

Потребителски аватар
prolet
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср фев 11, 2009 12:48 pm

Мнение от prolet » ср фев 11, 2009 3:37 pm

Добър ден, господин Нейчев, и благодаря за отговора.
Става дума за къща около Банкя, която се строи от десетина години на час по лъжичка. В комините ще се пали само печка с дърва от време на врене, при положение, че ще се живее там(евентуално наематали). Съпругът ми притежава втория етаж, които е висок 2.40 или нещо такова. Комин има в голямата стая, в кухнята и на тавана в малката стая(там коминът е по-къс). В комина намерихме и парче греда и летви, хвърлени отгоре. Разбихме го и ги извадихме... и тогава видяхме, че дупките на тухлите са пълни със сажди(само след едно палене на печката), та какво ще стане ако ще се живее там...

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » чет фев 12, 2009 10:51 am

Здравейте, в прекрасен ден, през стените около комина ще избият саждите. Би трябвало да няма проблеми с тягата ако комина е с достатъчно сечение, но... когато атмосферното налягане се повиши, тогава ще започне да връща и е възможно да преминават изгорели газове през фугите

Отговори