котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
svetli-67
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон яну 05, 2009 10:07 pm

Мнение от svetli-67 » вт фев 24, 2009 6:59 am

котел берил12-908лв,управление ертц-916лв,стаен термостат-149лв,помпа вило-140лв група за безопасност-90лв,разш. съд-50лв,фитинги и др.мат.-372лв,топлоносител80л х 4,60лв-368лв, труд и транспортот от софия до бяла слатина-480лв гаранция на котела10 год.,на останалото 2 год. Съжалявам ради,но много късно ми ги казваш тези неща :( .Ако си беше написал цените към бележката от 27януари сега щеше да бъде друго :cry:

Потребителски аватар
zwan
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 27, 2009 9:10 pm

Мнение от zwan » ср фев 25, 2009 11:39 am

Искам да задам един въпрос: Тази система явно е под налягане, тъй като виждам подобен разширителен съд. Какво е налягането в системата с котле ГАЛАН 6 ? Дали е възможно да е с разширителен съд без налягане? Също така да питам задължително ли е при това котле да се купува отделен топлоносител или може с вода? И ако може като последно , ако има представа Ради да каже горе-долу колко струва котел ГАЛАН 6 от тази фирма Атлас-Р? Мерси предварително!

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

галан очаг 6кВ

Мнение от Radi_i » ср фев 25, 2009 7:56 pm

галаните могат да работят на отворена система даже ако инсталацията е стария тип техелман могат да работят и без помпа :\:D/: .Също така може да работят и с вода но съпротивлението и трябва да е над 1300ома но антифриз не може да се сипва всякакъв а трябва да е на пропилен гликолова основа и то не концентрат :!: а се разрежда до необходимото съпротивление.а 6кВ е към 500лв и управление към 200лв(електронно) може и механично но така или иначе трябва да има контактор и предпазител така че цената е горе долу все тая.виж по подробно на руснаците в сайта ако разбираш руски де :D
vervaite mi

Потребителски аватар
rumennige
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон мар 16, 2009 8:18 pm

Мнение от rumennige » пон мар 16, 2009 8:45 pm

Колеги,не се хващайте на въдицата за това "руско чудо".Не може две
кръстосани тръби с един електрод вътре,да се нарече котел.Има толкова подводни камъни в това устройство,че свят ще ви се завие.А цената от 3500 която колегата е платил е убийствена.Аз заложих на немски котел "Вайлант",който е със всичко вътре в него-помпа,разш.съд,предп.клапан ,управление и забележете:1400лв крайна цена.На 9 кВ и обърнете внимание-двуфазен ток и си работи с най-обикновена вода в системата,без ограничение за количеството вода и вида на радиаторите.Има 2г.гаранция и сервиз.Влезте в някой сайт и прочетете какво качество е е "Вайлант".

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » вт мар 17, 2009 10:47 am

Колег Ваиланд е добра фирма няма спор :D но тази твоя 9 ка ще изхарчи 20-30% повече ток от галана не че го защитавам ,но това си е просто физика.При галана 9ка отопляемият обем на помещението е 340м3 докато при теб е не повече от 250м3.Това се получава защото при ТЕНовия котел като твоя използва тока за да загрява нагревателя и след това той загрява водата.При галана загряването е йонизация т.е. загряването е директно от триенето на молекулите на водата.А проблемите идват не от самата техника а предимно от некадърни майстори,проектанти и неправилно управление. :lol:Но всеки сам си прави избора ::-k:
vervaite mi

Потребителски аватар
et_fori
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет мар 26, 2009 5:20 pm

akva galant kotleta

Мнение от et_fori » чет мар 26, 2009 5:35 pm

всичко при мен е изпробвано, икономията е 10%, котлето при мен е 150ле. :mhihi:
За контакти : 0887698371 :!:

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

до форката

Мнение от Radi_i » съб мар 28, 2009 12:25 am

каде може да се види тва "менте" щото и аз пробвах да го направа ма като го сравних с галана и се оказа да да ама не :mhihi: а и икономия 10% си е смешна помисли нещо не е така как го мислиш :[-X: иначе самоделката дето аз я направих излезе 50-60 лева а е точно копие на 6кВ галан очаг така че ако някои иска да си прави да пита ама не нас а руснаците /ако му кажат :mhihi: / иначе :](*,): ето рецептата за правене тръба 1" пробвах черна и поцинкована/черната е по добре/тройник 1" пласмасова тапа1" с отвор ф 8 желязо за електрод /най-добре е/ ф12 струговано с резба 8мм/..см. зависи от дебелината на тапата+3см за гайките и дължина на желязото 3см по къса от котела в сглобено състояние фиксатор за арматура ф12 /слага се в горния край на електрода за равномерна дистанция капваш болт 6мм за тръбата с електрожена за О и ментака е готов ама не грее как требва който не вярва да пробва а, ако иска за 50лв и едно кафе му давам мойто творение :\:D/: ама да не ме псува после :mhihi:
vervaite mi

Потребителски аватар
et_fori
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет мар 26, 2009 5:20 pm

аква галан

Мнение от et_fori » съб мар 28, 2009 12:26 pm

Котлето не е менте, ако искате да се оверите най-добре е на място да дойдете да говорим лично. Който не вярва може да се увери, работя и с куриер. Приемам рекламаций и връщам парите :!:

Потребителски аватар
Bechev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср мар 11, 2009 11:14 am

Re: аква галан

Мнение от Bechev » чет апр 09, 2009 10:25 am

et_fori написа:Котлето не е менте, ако искате да се оверите най-добре е на място да дойдете да говорим лично. Който не вярва може да се увери, работя и с куриер. Приемам рекламаций и връщам парите :!:
"Човека,взе парите и каза ще видиме." Качи снимков материал да видиме за какво става въпрос.Аз се навивам на ОЧАГ-6 от есента и съм решил следващия отоплителен сезон да съм с него,но още събирам информация и май започвам да се разубеждавам.НАВИТЕ МЕ!!!

Потребителски аватар
troyaneca
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб апр 18, 2009 10:24 am

Мнение от troyaneca » съб апр 18, 2009 10:56 am

Прочетох внимателно тази тема и мисля че е време да взема участие и аз.
1. Колегата производител за 50 лева помислил ли е какво става ако ти се срине нулата?
2. Как реши проблема с налепа
3. Как си монтирал котела без заземление " виж 1"
4. Този метод е известен от поне 40 години на времето с две лъжички и малко кабел си правихме бързовари.

Чисто технически топлата вода е измислена и то от хора аз лично си направих електромобил преди доста години но той нямаше нищо общо с автомобила на ТЕСЛА.

Ппоблема не е в цената и във фирмата производител на котела била тя БЪЛГАРСКА РУСКА УКРАИНСКА и тн. Проблема е че повечето системи за отопление се изграждат от не професионалисти.
Ако ви интересно мога да продължа по темата и да ви обесня като професионалист основните въпроси на които трябва да си отговорите преди да иберете какъв е точно типа отопление който е подходящ за вас:
1. Отплението на един обект се дели на две части
а. Иточник на топлина
б. Топлоодаваща система която се дели на две части: нискотемператуно и високо температурно

2. Сътавяне на енргийна характеристика "топлинните загуби на дадения обект"

3. Икономическа обосновка на разходите при определени климатични условия "възможност за хибридни системи"

4. Степен на ангажираност на ползватела на съоражението

5. Степен на безопасност на системата

Като обобщение искам да ви кажа че всеки може да си направи котел от пощенска кутия но едвали би искал да се топли с него :mhihi:
Лично аз приветствам всеки които иска да се занимава с рационализации или нови разработки но преди всичко са необходими и малко опити и знания .

Ако искатете мога да ви изпратя и презентация на Галан както и на съвсем нов и подобрен вариянт на българските котли
За по подробна информация моля пишете ми на termoingenering_bg@abv.bg>

Потребителски аватар
radkooman
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср апр 22, 2009 10:38 am

Re: за котлетата Галан

Мнение от radkooman » ср апр 22, 2009 11:43 am

Radi_i написа:Котлетата Галан са икономични :applause: при доста условия :!: Монтирал съм всякакви мощности от 3 до25kW Много важно е управлението и проводимостта на водата и тогава ефекта е :applause:
Разхода на ток е м/у 25-35% от мощността на котела т.е. при котел
3kW e м/у 0.75-1кВ/ч *24часа*30дни=720кВ/ч месечно~*0.14лв=100лв това е за ~60-70 кв апартамент :D
Прегледах темата с голям интерес, но никъде не видях тези котлета Галан каква мощност отдават, а не консумират / та нали от там идва икономията /!!
Моля Radi_i ако има повече информация да я сподели с нас !

Потребителски аватар
troyaneca
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб апр 18, 2009 10:24 am

Мнение от troyaneca » ср апр 22, 2009 11:15 pm

При точна настройка на флуйда електродните котли дават от 94 до 98 % КПД икономичноста се явява от скороста на постигане на желаната температура . Приправилно изградена система и 24 часов работен цикъл, лабораторно " в България" е установено 8 часов режим на консомация на ел. ток

Естествено има значение какъв тип е отоплителната система нискотемпературно " подово , стенно, конвекторно " или високо температурно " радиатори" . "" не че с радиатори неможе да е нискотемпературно""
:applause: :idea:

Потребителски аватар
krasimir_01
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет окт 30, 2009 12:23 pm

Мнение от krasimir_01 » пет окт 30, 2009 1:10 pm

Здравейте, имам монтирани от тези котли галан само че 2х5кW защото
ел.захранването е монофазно или 220в и не може да се монтира галан 9, който изисква трифазно напрежение, със стара отоплителна инсталация
съм и по точно с железни радиатори на ребра и железни тръби и
имам няколко въпроса които ме вълнуват:
1. защо винаги говорите за кубиатура а в таблиците на котлите пише ЛИТРИ НА ТЕЧНОСТТА.
2.За да има работа от 8ч на денонощие говорим за за съотношение работа
почивка 1към 2 при какви градуси може би 40градуса :wink: на течността
досега го докарваме защото и на вън е топло но когато стане студено и ще трябва да се повиши температурата 60-65 градуса колко ще харчи?
3. Ако сменя радиаторите с алуминиеви ще се подобри ли ефективността или няма смисъл?
4. Останах с впечатление че съпротивлението на течността колкото повече долижава до идеала 1300 ома толкова системата е по- ефективана така ли е и как влияят вариациите надолу нагоре?


п.п. Страницата на гореспомената фирма берил илиза на маймуница
което е доста несериозно за един търговец :[-X:

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пет окт 30, 2009 5:24 pm

Абе,на тва може ли да му се тури една от онези щуротии, дето намаляват разхода на ток?

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Галан 6 Квт

Мнение от petermar » пет окт 30, 2009 7:00 pm

В сряда ми монтираха Галан 6 квт. за сега се държи доста прилично но и времето е все още топло. оставил съм го на 38 градуса на течността температурата в стаите в момента е между 23-25 градуса, дори намалих един от радиаторите. Външната температура е 7 градуса все още. Очаквам големите студове за да го засиля. Според мен ще топли добре. За разхода е още рано да се каже но при положение че няма да го изключвам през целия сезон ще имам точни резултати на пролет.

Заключена