котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Електролит

Мнение от petermar » нед яну 10, 2010 10:46 pm

Сол и вода

Потребителски аватар
pepkata
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 05, 2010 11:22 pm

Мнение от pepkata » пон яну 11, 2010 4:28 pm

Въпрос към Ради-Може ли да се направи котел с мощност около 5Кв но да работи на три фази? Мислиш ли че ще бъде малко по-икономичен.Ако си опитвал или поне си мислил за това-моля да споделиш

Потребителски аватар
pepkata
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 05, 2010 11:22 pm

Мнение от pepkata » пон яну 11, 2010 9:07 pm

Моля да ме извините. Въпроса ми към всеки който е експериментирал илизнае нещо по въпроса.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Три фазно котле

Мнение от petermar » вт яну 12, 2010 10:05 am

Доколкото знам има трифазни 6 KW. Разликата между 5 и 6 не е много голяма и така ще имаш резервна мощност за бойлер или друго.

Потребителски аватар
batslav
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: вт яну 12, 2010 2:42 pm

Мнение от batslav » вт яну 12, 2010 5:20 pm

От В.Търново съм.Към коя фирма да се обърна за монтаж на котле "галан".Благодаря.

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

Re: галан

Мнение от ivofordivo » вт яну 12, 2010 6:02 pm

Монтирайте го сам не е много сложно! има упътване на http://www.galan.ru само си вземи от някаде автоматика и не използвайте никакви поцинковани тръби.

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Re: галан очаг 6кВ

Мнение от PETROFF » ср яну 13, 2010 2:43 pm

Radi_i написа:галаните могат да работят на отворена система даже ако инсталацията е стария тип техелман могат да работят и без помпа :\:D/: .Също така може да работят и с вода но съпротивлението и трябва да е над 1300ома но антифриз не може да се сипва всякакъв а трябва да е на пропилен гликолова основа и то не концентрат :!: а се разрежда до необходимото съпротивление.а 6кВ е към 500лв и управление към 200лв(електронно) може и механично но така или иначе трябва да има контактор и предпазител така че цената е горе долу все тая.виж по подробно на руснаците в сайта ако разбираш руски де :D
пратих ти и- мейл с въпроси, разкажи ми повече ,мерси

Потребителски аватар
m.konsulov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб яну 16, 2010 7:10 pm

Мнение от m.konsulov » съб яну 16, 2010 7:16 pm

Може ли да дадете пример/съотношение за течноста/електролита? :roll: :help: А как се мери съпротивлението на течноста?

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

galan

Мнение от ivofordivo » нед яну 17, 2010 12:44 am

течноста е вода с сол.т.е солена вода.слагаш сол в водата докато постигнеш нужните параметри-при точно определени градуси ,точна сила на тока в ампери.мери се на кабела по Фаза с Ампер клещи или монитиран амперметър.последователно на кабела по фаза на консуматора.

Потребителски аватар
batslav
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: вт яну 12, 2010 2:42 pm

Мнение от batslav » нед яну 17, 2010 4:50 pm

banov написа:V momenta za edin apartament 80 kvadrata polzvam 12 litra elektrolit s konvektori ,a s radiatorite minalata godina 50 litra elektrolit.
Интересува ме какви са тия конвектори с вода(електролит).Къде ги има,какво представляват,мощност,размери,цени,колко течност събират и.т.н.Стигнах до заключението,че течността в с-мата трябва да е колкото може по-малко.Така ли е?
krasimir_01 написа: 2.За да има работа от 8ч на денонощие говорим за за съотношение работа
почивка 1към 2 при какви градуси може би 40градуса :wink: на течността
досега го докарваме защото и на вън е топло но когато стане студено и ще трябва да се повиши температурата 60-65 градуса колко ще харчи?
Колегата Krasimir_01 e прав.Сега на тия температури(-4-+2),не може да стопли с 40градуса на водата,а като се нагласи на 60 градуса,вече не работи 1към 2,а10часа почива,14ч. работи!...Ами на 70градуса?..
:shock: :help:

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » нед яну 17, 2010 8:03 pm

Когато на вън беше - 18 повиших t до 57 после 58 градуса а в апартамента беше 23,5. Разбира се че ще харчи повече но си е нормално - как да постигнеш тази t от къде да дойде топлината. Ако погледнеш при графиката дадена от производителя сравнена с тенов котел над 60 градуса t на течността икономията започва да намалява. От няколкото месеца експлоатация и от описаните проблеми тук във форума разбрах едно че е много важно когато си изчислявате KW на радиаторите да ги изчислявате за t 50-55 градуса на течността. Това което ви грее е радиатора а не котела. Котела работейки на тази t е икономичен, когато повишите температурата започва да харчи повече. А за количеството на течността не мога за коментирам, защото нямам опит. При мен е около 28-30 литра.

Потребителски аватар
m.konsulov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб яну 16, 2010 7:10 pm

Мнение от m.konsulov » пон яну 18, 2010 10:40 am

В Галан има някакъв протектор за водата той замества ли солта или се смесва със солената вода?
Въпроса по горе ми беше как се мери съпротивлението на водата а не ампеража! :roll:

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » пон яну 18, 2010 3:05 pm

batslav написа:От В.Търново съм.Към коя фирма да се обърна за монтаж на котле "галан".Благодаря.
ПРОБВАЙ ТУК, ХОРАТА СА МНОГО ЛюБЕЗНИ. http://www.atlas-r.com/page.php?n=10058&SiteID=387&view_id=10058 :wink:

Потребителски аватар
batslav
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: вт яну 12, 2010 2:42 pm

Галан

Мнение от batslav » вт яну 19, 2010 5:09 pm

Petermar,как промиваш "основно" системата?Може би,си мисля,че ръждата(от старите радиатори) оказва влияние на гъстотата на течността? Сега при минусовите т-ри как ти "гори"?Или по-скоро - колко?И какви са ти радиаторите(като тип и като мощност)?Аз го докарах на27А при60градуса,в стаите по-вече от 20гр.не става,но разхода не пада под 3,5-4кв.при температура под нулата навън.Мисля,че си просто късметлия :D :donknow: :thumbup:

Потребителски аватар
jasen penev
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет яну 21, 2010 1:41 pm

Мнение от jasen penev » чет яну 21, 2010 3:43 pm

Специфичното съпротивление на електролита трябва да е около 3000 ом.см според производителите.Тогава при пускане на котлето и температура на водата 15 гр. има таблица,в която е описано какъв ток трябва да тече по фазите при различните котлета.Тоест,чрез измерване на тока разбираш кога е правилна пропорцията в електролита и спец.съпр. е около 3000 ом.см. Процедурата и таблицата можеш да намериш на http://www.aldimagroup.com в ръководството на котлите.Има и вариянт да се купи готов електролит или някой,които го е правил да ти помогне,ако ти е сложно така.

Заключена