котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » вт яну 26, 2010 6:34 pm

Не е съвсем така, в този апартамент живея от 20 г. никога не ми е било по топло а за сметки няма да ти говоря че съм стигал и до 700 лв. месечно. За първи път тази зима ходя бос и по къс ръкав а на вън е -20. Смятахме отоплението и с котел на Vailant - много хубава фирма момчетата дойдоха оглеждаха изчисляваха и за 12,5 квт мощност ми казаха 5000 лв. Смятахме и с Daikin Алтерна термопомпа въздух/вода 6800 лв. за 7 kw ми пасваше по сметките им. Сам виждаш че това са меко казано сериозни суми. Поръчах си Галан-а малко предубеден, защото от година опитвах някой да подаде инфо - никой нищо не написа във форума. От три - четири фирми които се споменаваха във форума избрах една с най ниска офертна цена и го поръчах и не съжалявам.

Потребителски аватар
kg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт яну 26, 2010 4:38 pm

Мнение от kg » ср яну 27, 2010 3:01 pm

на Зейфод Бийблброкс
в лично му написах а сега за всички
очаг 6 /галана/ топли 2ри сезон 3 спални 3 бани 2 хола 2 кухни самия той е на отделна фаза но на общ електромер с месечен разход 2500 -2800 kw към посочените по-горе има бойлер 200l телевизори 5 хладилници 3 печки 2 20крушки и др дребни консуматори температурата е между 20-25 С извън сезона разхода на ток е около 700-800kw месечно
който не вярва да дойде да види показвам всичко къща изолирана на 2 етажа извод машинката е ок да се ненадяваш на руската мисъл лично аз имам обяснение но това на маса

Потребителски аватар
batslav
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: вт яну 12, 2010 2:42 pm

Мнение от batslav » чет яну 28, 2010 10:20 pm

kg написа:на Зейфод Бийблброкс
в лично му написах а сега за всички
очаг 6 /галана/ топли 2ри сезон 3 спални 3 бани 2 хола 2 кухни самия той е на отделна фаза но на общ електромер с месечен разход 2500 -2800 kw към посочените по-горе има бойлер 200l телевизори 5 хладилници 3 печки 2 20крушки и др дребни консуматори температурата е между 20-25 С извън сезона разхода на ток е около 700-800kw месечно
който не вярва да дойде да види показвам всичко къща изолирана на 2 етажа извод машинката е ок да се ненадяваш на руската мисъл лично аз имам обяснение но това на маса
Ако за тебе 450лв са нищо,за мен това са парите за "топло" за цяла зима.Едва ли в тая къща живее само твоето семейство(жена,деца)?!Поне 3 домакинства сте?Така съм съгласен.

Пп:Сложи поне една запетая или точка,да не се тормози човек,като чете... :chesane: :donknow: :wink:

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » чет яну 28, 2010 10:56 pm

Да ви ОбЯсним.
Не ми рекламирайте неща, чийто принцип не можете да обясните. Не съм бунак, предполагам и повечето тук.
Поне една снимка да бяхте дали...
Как работи това чудо????
От къде идва неговата ефективност????

За протокола- занимавам се с термопомпи. Топля се с такава вода-вода доста време. Зимата я карам с малки сметки,лятото охлаждам.
Всички отоплителни системи са ми ясни с изключение на това 'чудо' на техниката.
Отворен съм към общуване и нови идеи. Нямам нищо против да монтирам и такива котли.
Има ли някой, който да ми даде отговори на двата въпроса.
Писна ми да слушам глупости от сорта- 'харчи 1кв грее за 6кв' и 'работи по 3 часа на ден. Как прави от 1-6 и от къде идва топлината останалите 21часа в денонощието. Не ща да ходя на гости за да видя- всеки клиент при предишния ли трябва да водя, щото няма логично обяснение?????
Как па има само две снимки на такава система по интернет и те в тоя форум
Защо в една от фирмите ми искаха капаро и да подпиша договор за да ми покажат такава система на живо? Толкова ли е секретна технологията на двете лъжички????

Имаше тука хоре дето монтират такива работи. Моля обяснете ми. Може да мина на ваша страна.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » пет яну 29, 2010 10:44 am

Цитат от сайта на производителя
--------------------------------------
" ? ВОПРОС :
Как можно 1 киловаттом отопить 200 метров?
! ОТВЕТ :
Поводом для такого и подобных вопросов, как правило, бывает невнимательность. О мощности, потреблении электродных котлов и их способности отапливать помещения можно узнать из различных источников. Это рекламные материалы или информация, размещенная на этом сайте (http://www.mirtepla.ru). Важно отличать номинальную мощность котла (кВт) от среднего потребления электроэнергии в отопительный сезон (кВт час за 1 час). Важно отличать квадратные метры отапливаемого помещения (м2) от кубических метров (м3).
Для примера можно рассмотреть распространенный случай отопления помещения объемом 200 м3 (площадь 80 м2 при высоте потолков 2,5 м) электродным котлом Очаг-5 номинальной мощностью 5 кВт. Если это помещение жилое, хорошо утеплено, то среднее потребление электроэнергии в отопительный сезон (с сентября по март) составит примерно 1 кВт час в 1 час, что соответствует примерно 25 кВт час в 1 сутки (750 кВт час в 1 месяц).

Если помещение нежилое:
производственное помещение с сильной вентиляцией;
магазин с хорошей проходимостью (сотни покупателей в сутки);
автомойка.
При той же площади 80 м2 (объеме 200 м3) среднее потребление в отопительный сезон может превышать 1 кВт час в несколько раз, так как эти помещения имеют большие теплопотери."

НА АНГЛИЙСКИ ОПИСАНИЕ НА ПРОДУКТА

An endorsement with the boiler inspection authorities is not required for installation of these boilers ("Design and operating instructions of the electrode boilers").
The process of heating of the heat-transfer agent in the "GALAN" electric water heater is carried out at the expense of ionization of the heat-transfer agent, i.e. at the expense of splitting of molecules of the heat-transfer agent into positively and negatively charged ions which move, accordingly, to negative and positive electrodes giving off the energy as they do so, i.e. the process of heating of the heat-transfer agent proceeds directly, without the assistance of any mediator, such as tubular electric heater.
The ionization chamber in which this process is going on is of small size; therefore the sharp heating of the heat-transfer agent occurs resulting in the increasing of pressure of the heat-transfer agent (up to 1 atm. at the maximum power of the device). Thus the electric heater produced by the "GALAN" company is at once a heating device and a circulation pump. This results in considerable savings of customer expenses.
The electric water heater produced by the "GALAN" company is the precision-made device which is self-adaptive to the required power consumption. On heating of the heat-transfer agent the decreasing of its electric resistance occurs. The electric current passed through the electrodes increases resulting in the growing of the power consumption. The electric water heater starts "to gain" the electric power gradually giving it in the form of the heat to the heat-transfer agent. The total power consumption depends on the volume and the temperature of the heat-transfer agent specified by the consumer.
At will of the customer the electric water heater produced by the "GALAN" company comes complete with the automatics allowing the consumer not only to set the necessary temperature of radiators or the air temperature indoors but also to maintain the specified temperature automatically on a 24-hour basis by switching on and off the electric water heater

Цитат от сайта на един от вносителите - частичен превод на горното

"Процеса на нагряване на топлоносителя се осъществява за сметка на неговата йонизация т.е. разделянето на молекулите на топлоносителя на положителни и отрицателно заредени йони, които се придвижват съоответно към отрицателно и положително заредените частици, отделяйки при това енергия т.е. процеса на нагряване се осъществява пряко без т.н. посредник. Йонизационната камера, където се осъществява този процес има малък обем, в следстваие на което се осъществява бързо нагряване на топлоносителя и като следствие се повишава налягането /при максимална мощност на прибора до 1 атмосфера/. По такъв начин електронагревателя Галан се явява едновременно нагревателен прибор и помпа, което икономисва на потребителя средства. Котелът Галан представлява точно разчетен, самонастройващ се на необходимата използ вана от прибора мощност. При нагряване на топлоносителя се намалява ел.съпротивлението му. Електрическият ток минаващ през електродите се увеличава и съответно се увеличава използваната мощност. Електронагревателя постепенно “набира” ел.мощност и отдава топлина на ностиеля. Крайната използвана мощност зависи от зададената от потребителя температура на течността и нейното количество. По желание на купувача електроводонагревателя Галан може да се комплектова с блок за управление, чрез който може да се задава нужната температура на радиаторите или на температурата на въздуха в помещението, да я поддържа целодневно, включвайки и изключвайки нагревателя."

Потребителски аватар
kg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт яну 26, 2010 4:38 pm

Мнение от kg » пет яну 29, 2010 4:41 pm

обяснение
не сме 3 а 2 семейства ако 450 лв. са много здраве /посочих консуматори/ понеже плащаме на 3 мес засега последната сметка сборно е за 1025 лв. както и да го смятам е по-малка от 450 но нищо да не говорим че минах един сезон на твърдо гориво котел 29 KW егати мъкненето егати мръсотията вярно сигурно 2 пъти по-евтино ама .... на всичко отгоре не беше по топло
Та за машинката
това е бързонагряващ бързовар след 2 сезона го твърдя от опит
понеже сте майстори и вадите някви KW и др да ви кажа всичко това е "шменти капели" няма отопляема площ в кв м няма в куб м има друго колко отдава радиатора и за колко време тая вода изтива в системата до зададената температура /т.нар. гистерзис/ а машинката загрява водата и трябва да включи отново
по данни на производителя и на вносителите дето продават на цени умножени по много /моето е взето с пулта за управление от русия 325 евра общо/ е абсурд 6 KW да ми стигнат ама не стигат и още как разликата сигурно е във времето за което първоначална загрява системата след това е ясно при сегашните студове настройката е горна /излизаща вода 45-47С връщаща 39 С/ автоматиката го следи като изключи помпата работи 1 мин изключва като връщащата стане 37С / и това е относително защото няма движение на водата но там е датчика/ включва първо помпата след това нагревателя и отново и отново
какво да снимам да видите една цолова пръчка около 35 см отстрани влиза вода отгоре излиза останалото у нас е парна инсталация само дето имам възможност да работи като отворена или затворена система /сам се прецаках/ руснаците не казаха че може и като затворена система да работи та като правих байпаса сложих и 2ри разширителен съд
ако нещо не е ясно питайте ще ви кажа за мен супер измишльотина

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пет яну 29, 2010 7:09 pm

Петермар- Нищо не разбрах.Може би защото не съм ел инженер.
Тия цитати не дават отговор на въпросите ми. Да разбитам ли, че медната ламаринка върху кантала влошава работата на обикновения нагревател?




Кг- Искаш да кажеш, че такава инсталация изстива по-бавно, така ли?:mhihi: :mhihi:
Защо?

Тури некоя запетайка, бе човек.

Понеже предишните 2 въпроса бяха трудни, обяснете ми от къде идва ефективността на тоя вид нагреватели?

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » нед яну 31, 2010 9:51 pm

само спорите, дайте да решиме най накрая , това чудо става или не ? и аз мисля лятото да монтирам галан 5 за 80м2, па ще видиме за кво става дума.вярвам на ПЕТЕРМАР, човека вика доволен е,дано да е прав.............давайте още мнения,това ще е бъдещето май,щото за 3 месеца излязоха още 3 фирми за доставка и монтаж. браво!!!!! :applause: ::-k: aaaaaaaaaa, най важното някой да обясни колко киловата ОТДАВАТ тия котли, колко харчат вече горе долу се знае. дайте пример за 5 - та....... :help:

Потребителски аватар
kg
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт яну 26, 2010 4:38 pm

галан

Мнение от kg » пон фев 01, 2010 12:03 pm

пак съм аз
незнам колко отдават ама на моя са закачени:
56 глидера алуминиеви на 600 мм
16 на 800 мм
3 лири за баня
разхода вече посочих

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » пон фев 01, 2010 1:29 pm

Зейфод Бийблброкс написа: Кг- Искаш да кажеш, че такава инсталация изстива по-бавно, така ли?:mhihi: :mhihi: Защо?
Нагряването става по-бързо, докато течността си изстива нормално в процеса на топлоотдаване. В управлението на котела е заложено да поддържа 10 градуса толеранс в температурата на водата. Пример, когато е настроен на 55 градуса, котлето достига тази температура за 2 минути и изключва, като помпата продължава да работи. След 7 минути температурата на водата достига 45 градуса и управлението отново включва котела, отново за 2 минути достига 55 градуса на течността и изключва. Явно в бързото нагряване е "зайчето" - в малката камера и директното загряване на течността се постига по - ефективната работа. Когато температурата на вън е минус 15 градуса изключва след 2 минути но включва след 3. Това е нормално според мен. До сега за 3 месеца експлоатация не съм имал проблем с отоплянето, което е най-важното за мен. Когато ми стане хладно увеличавам градусите - естествено това покачва и разхода на ток.
Зейфод Бийблброкс в предишен пост написа че, когато станело въпрос за "Галан" всички сме се оправдавали с топлоизолацията.
Така е качеството на топлоизолацията е проблем за ефективността на всяко едно отопление не само на "Галан", има го и при термопомпите и при конвекторите и при твърдото гориво и т.н. Има специална тема в този форум от където и аз почерпих инфо при направата на моята. Защо отново повдигам темата - за да ви покажа разликата между сметките на две почти идентични отоплителни площи - едината е с качествена топлоизолация, а другата е без топлоизолация и двете сгради са стари зидани с двойни тухли единички с ПВЦ дограма.

Котлето е "Галан" Очаг 6 Декември: Януари :
Изолирания апартамент - 1081 KW 1584 KW
Неизолиран апартамент - 1482 KW 2147 KW
Като сметки за ток
Изолирания апартамент - 168 лв. 247 лв.
Неизолиран апартамент - 231 лв. 335 лв.
30 % си е голяма разлика

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пон фев 01, 2010 3:44 pm

Явно Галаните не ги ловят законите на Физиката :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Или има нови ?

Петермар, знаеш ли колко енергия е необходима за загряването на 1литър вода с 1 гр C ?????? :?: :?: :?: :?: :?: :?:

ТОВА Е ФИЗИЧНА ВЕЛИЧИНА и не подлежи на корекции.
Стойността е една и съща, без значение източника на топлина, скоростта на топлообмен и т.н. ...
Кви зайчета, кви лисички.


За мен тава са много високи сметки за отопление на апартамент. В друг форум има човек, който твърди, че плаща 200- 240лв отопление за 90м2 гола панелка с маслени радиатори и ел лира.
Обикновен чилър, ще свали разхода НАЙ-малко на половина.
Пак казвам,само се оправдавате с изолацията. Не казвам че не е важна, ама тва вашто е абсурдно. И кво, ако нямам изолация ще плащам като поп?
Е кво му е ефективното на тва чудо тогава?
И без да има такива, които продават галани знам, че изолацията е ефективна :applause: :applause: :applause:

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

uuu aman

Мнение от Radi_i » пон фев 01, 2010 3:52 pm

Слушаите/четете/сега!!!!!!!
1.Какъвто и да е котел ако ти трябват 5кВ за отопление не можеш да се стоплиш с 2кВ!!!!!!!!!
2.Ако имаш 15кВ радиатори не можеш да ги стоплиш с по малко!!!!
3.Всяка система е уникална сама по себе си!!!!
От многото монтирани до сега съм установил ,че за електродния котел най-важна е концентрацията на електролита и грамотното управление на процеса на работа/читав блок за управление!!!!!/оригиналния руски е скъп и е гола вода!
За икономията на топлина най-важна е изолацията!!!!!!
Ако загубите ти надхвърлят мощността необходима за отопление с каквото и да се опитваш да се стоплиш си на загуба.
До сега от всички монтирани котли най- добре работят тези които са на нова добре оразмерена инсталация!
Правя разни опити като имам читав разултат ще споделя!
vervaite mi

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Re: uuu aman

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пон фев 01, 2010 8:33 pm

Radi_i написа: 1.Какъвто и да е котел ако ти трябват 5кВ за отопление не можеш да се стоплиш с 2кВ!!!!!!!!!
Точка.




За протокола- все пак може. Но не с електроден котел... :mhihi:

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Re: uuu aman

Мнение от petermar » вт фев 02, 2010 11:39 am

Зейфод Бийблброкс написа:
Radi_i написа: 1.Какъвто и да е котел ако ти трябват 5кВ за отопление не можеш да се стоплиш с 2кВ!!!!!!!!!
Точка.
За протокола- все пак може. Но не с електроден котел... :mhihi:
Спорът беше друг но няма значение. Естествено че, щом ти трябват за отопление 5 KW не можеш да инсталираш 2 KW и да се стоплиш.
За протокола - също съм фен на любимите ти термопомпи, но съм и реалист че за момента ме мога да си я позволя. Ако ти е удобно разбира се моля да споделиш, колко ще струва доставката и монтажа на една въздух-вода с бойлер /от типа на Alterna на Дайкин/ 6, 7, 8 kw. Интересуват ме също - макс. t на затопляне на водата при -20 градуса, шума в децибели, бойлера има ли реотан и колко KW е той, кога се включва и защо е необходим.Какви са годишните разходи за поддръжка на една такава термопомпа и тогава да посмятаме отново.

Потребителски аватар
krasimir_01
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет окт 30, 2009 12:23 pm

Re: Galan

Мнение от krasimir_01 » вт фев 02, 2010 12:50 pm

Radi_i написа:Така галан5 5кВ ОРИЕНТИРОВЪЧЕН разход 1,25 на час от производителя!
смятаме 2х1,25=2,5 на час ако всичко е ОК!
24часа Х 2,5кВ/ч = 60кв/24ч ~12лв.
150кВ /24ч =6,25 /ч
разхода е като за 15-25кВ котле помисли нещо не е в ред!
а тоя разход дето е бил преди е прекалено смешен сигурно вън е било топло!
7/24=0,3кВ/ч направо е смешно ако мислиш че ще се стоплиш с 300вата !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
и теца дето уж е най-евтин ти излиза 10-12 лв на ден за 100м2 ако искаш да си на топло ~22градуса !!!!!!!
Не си ме разбрал разхода ми беше между 65 и 67киловата на денонощие а не 7 кв
в топло време около 15-17градуса външна темепература, след като падна външната температура разхода ми скочи на 150кв/24ч започвам да се замислям дали тия които ми монтираха котлите не са объркали тотално всичко с инсталацията, помпата ми беше на изхода сега е на входа, таблото което ми монтираха е оригиналното руско и наистина е доста сбъркано температурния регулатор в стаята отначало ушашкваше регулатора на течността . Другото което ме притеснява е че няма колектор който да събира течността, която вече е преминала през радиаторите а се събират в една тръбичка 1 цол като и останалите тръби са 1цол. Друго което ме притеснява е че бяха сложили разширитилен съд за 3 бара налягане а помпата на 2-ра скорост прави 1,6 бара. И последно разширителния съд къде трябва да е монтиран на входа или на изхода? Помпата на какво разстояние е
добре да се сложи от котлите?
Колега Зейфод Бийблброкс с нищо не помагаш като се заяждаш и пълниш темата с глупости няма да сменям засега галана с още по скъпите помпи.

Заключена