котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » вт фев 02, 2010 3:23 pm

не разбрах двата котела са с едно управление нали?
вземи изключи тоя стаен датчик като начало регулираи хистерезиса
на 10 градуса и изчакай да направи 2-3 цикъла и след това виж котела когато включи в началото почва да качва по бързо градуси а след това забавя качването !!!!!
като видиш колко градуса качва бързо това е твоя хистерезис.
нагласи го след това може да пуснеш и стайния датчик ,но имай предвид че за добра работа на системата трябва да имаш 3-4 цикъла на т.на водата и след това по 1цикъл на стаен датчик ако ти изкл.сайния преди тия цикли свали т. на водата"електролита" за да постигнеш цикличност!
пробване му е майката!
vervaite mi

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » вт фев 02, 2010 5:06 pm

Ради добре че си тук. Единствен спец по галанчетата в този форум.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » вт фев 02, 2010 6:08 pm

Това са написали професионалистите
http://www.ikonomia-tok.com/page.php?22

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » вт фев 02, 2010 6:59 pm

За КРАСИМИР 01,помпата се поставя на ''студената вода'', както и разширителния съд. :mhihi: разстоянието на помпата от котела , няма значение.Практиката ми с парно за 10 години , така сочи.....При мен е преди да влезе водата в котела,т.е. няма и 20см.Няма значение ,важното е да върти водата!!!!!!

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт фев 02, 2010 8:03 pm

Е точно тези професионалисти са написали- цитирам:
"за 10 кW отопление, ... за 1 час работа в поддържащ режим е 1,6842 кW/h"
А в неподдържащ как е разхода? Мижи да те лажим...
Как стана това- с повечко сол? :mhihi:
Евала му правя на колегата Ради-и - не хвърля прах в очите.

Петермар, алтермата въпреки рекламите не е най-доброто на пазара. Има много по-добри и бая по-евтоини машини (добри в смисъла на функционални). Алтермата не грее бойлера с прегятите пари на високото налягане. В режим охлаждане не топли БГВ. Що се метате все на най-прехваленото ?
Шум и дайкин са несъвместими по принцип.
Колко пъти за последните 5 години прави поддръжка на хладилника си и каква?
При правилно оразмерена инсталация няма нужда от допълнителни подгреватели дори и при минус 20. КОП-а е 2.
Бойлера спокойно се загрява до 65-70гр че и повече. Реотана сигурно ти е за пролет-есен- да топлиш с нещо водата, когато машината не работи. :mhihi:
Колко ти харчи галана при -20
::-k: :mhihi:
Как се охлаждаш?
Понеже спора върви към кое е по-по-най ( а мисля, че на нормалните хора това им е ясно), предлагам да спрем до тук.:!:

Краси, баце, нали за това са тия форуми- да бистрим споровете тук. Не ми беше ясно (и още не е) как галана от 1прави 2.Има някви подмятания за бързо нагяване, за бавно изстиване и нищо повече .Явно ти си сложил най-капризния електически котел преди да се замислиш по тоя въпрос ...

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » ср фев 03, 2010 1:00 pm

За колегата Зейфод Бийблброкс
малко за галана да обясня!
принципа на греене е Йонизация не електролиза
tok-v-elektroliti.hit.bg/index_bg.html
а йонизация е http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F
или накратко загряването се получава от триенето на анионите и катионита на водата и за това става много бързо!
Икономията идва единствено бързото нагряване и от това ,че отначало котела тръгва на по малка мощност/с увеличаване на температурата се увеличава проводимостта на водата и от там се увеличава тока/ сумарно тази икономия около 40% спрямо обикновен нагревател.Друга икономия може да се направи от кадърно управление и добра ИЗОЛАЦИЯ!!!!
Най-доброто у-ние за момента е
http://www.bisersystems.com/bs-hc3/indexbg.htm
според мен скъпичко е но си заслужава цената!
vervaite mi

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » ср фев 03, 2010 6:44 pm

И на финала, никой неможа да каже ( пише ) ,колко ОТДАВАТ тези котли.Това е цаката колко ще отдаде,аре пишете......РАДИ & ПЕТЕРМАР , вие сте !!!!!!! :help: :?:

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » ср фев 03, 2010 10:44 pm

значи котлите загряват ,а не отдават
/отдават ; радиатори,конвектори,подово и др.
А отдаването е дъла тема зависи от мноооогггооо работи!!!
За загряаването както по горе казах.....
1.Какъвто и да е котел ако ти трябват 5кВ за отопление не можеш да се стоплиш с 2кВ!!!!!!!!!
или както колегата
Зейфод Бийблброкс каза .......може ама......само някой знаят как :#-o: :mhihi:
Има си дебели книги и учебици.........ако си кажем всичко в сайта ще
останат "майсторите" без работа :D
vervaite mi

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » ср фев 03, 2010 10:55 pm

Бе аз ше си кажа с риск да остана без работа... :mhihi:
Термопомпа вода-вода харчи 1, а отдава 5,90 при 35 градуса в инсталацията без значение от външната температура!!! Мерим с топломер и ампер-клещи...и обяснявам и снимки давам и ....

Кажи и ти... :mhihi:

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » чет фев 04, 2010 10:08 am

Давай евтин вариант за къща на село.

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » чет фев 04, 2010 3:44 pm

аааа......ама я кажи каква е Т. на външната вода от каква дълбочина я вадиш и което е най-интересно ценатааааааа...........
щото имаш сондаж Хм.*Хлв.=? термо двоика ,термопомпа и куп други неща.Да не забравяме ,че трябва да си на подово (което за мен е най-добре )или конвектори :mhihi:
Докато електродното котелче го слагаш дето ти дойде и на каквато инсталация имаш за никви пари и край с печките :\:D/:
vervaite mi

Потребителски аватар
koce
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: чет фев 04, 2010 4:19 pm

Мнение от koce » чет фев 04, 2010 4:50 pm

Прочетох внимателно всички коментари във форума и аз искам да си монтирам парно,на двуетажна къща и сабирам информации за практично отопление. Мисля,че Галан ще ми сварши работа.Само искам да попитам дали електронното му управление е съвместимо със соларни системи за топла вода.Относно дебатите във форума колко харчи и т.н. мисля,че всеки знае,че безплатен обяд няма.При -20градуса с 150лв.разход няма как да стане е освен дърва или въглища,но хамалогиата си остава.Както казват руснаците които няма глава има крака.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » чет фев 04, 2010 5:14 pm

Radi_i написа:аааа......ама я кажи каква е Т. на външната вода от каква дълбочина я вадиш и което е най-интересно ценатааааааа...........
щото имаш сондаж Хм.*Хлв.=? термо двоика ,термопомпа и куп други неща.Да не забравяме ,че трябва да си на подово (което за мен е най-добре )или конвектори :mhihi:
Докато електродното котелче го слагаш дето ти дойде и на каквато инсталация имаш за никви пари и край с печките :\:D/:
Ради там не става за електродно котле много е слаб тока.

Потребителски аватар
koce
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: чет фев 04, 2010 4:19 pm

Мнение от koce » чет фев 04, 2010 5:58 pm

Петермар извинявай,че се намесвам защо не направиш комбинирано парно соларна система за топла вода и газово котле,ако тока на село е слаб

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » чет фев 04, 2010 6:43 pm

коце който те лъже ,че ще се топлиш на слънчеви колектори да си гледа работата ,те могат само да помагат и то мнооогггоооо рядко!!
има много видове управления.За соларите ще ти трябва и буфер за дрша събираш и остатъчната топлина не ти знам идеята иначе има наи различни схеми иначе електродния котел ти е най-малкия проблем!
Тия дни завършвам едни проби и ако са ок ще имам електроден котел
на супер цена !!!стискаите палци11 :\:D/:
vervaite mi

Заключена