Баня.Ключ за осветление и вентилаторче

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
turist
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юни 03, 2010 10:19 pm

Баня.Ключ за осветление и вентилаторче

Мнение от turist » чет юни 03, 2010 10:23 pm

Здравейте!

Имам проблем с ключ за осветление или връзките в разклонителната кутия, незнам кое точно.
Старата инсталация на банята включваше обикновенен прекъсвач, разклонителна кутия и лампа. Замених прекъсвача със сериен, добавих аспираторче в банята и Опънах още един проводник ПВА от разклонителната кутия до Серийния прекъсвач.
Смятам че съм свързал Нулата на вентилаторчето, където трябва в разклонителната кутия, а фазата му свързах към ПВА проводника дето ми идва от прекъсвача.
Какъв е странния резултат:
1. Включвам копчето за лампата - свети. Включвам вентилатора - не тръгва.
2. Включвам само вентилатора - тръгва. Включвам лампата - светва, но вентилатора спира. Изключвам лампата - вентилатора тръгва.

Захранващата фаза идва на правилното място в прекъсвача. Меря с фазомера и я виждам че е там. Прекъсвача ми се вижда читав.
Опитах с два проводника да направя директен мост от захранващата фаза към краищата на Вентилатора и Лампата, т.е. шунтирах ключа. Резултата беше същия, както го описах в точки 1 и 2.
Чудно ми е какво съм направил, та като се включи лампата се шунтира вентилаторчето...?! :)

Потребителски аватар
gh0st
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юни 08, 2010 11:50 am

Мнение от gh0st » вт юни 08, 2010 11:54 am

Здравей можеш ли да начертаеш една схема на това което си съртворил, че така ... :)

Потребителски аватар
bill47
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 09, 2010 4:45 pm

Мнение от bill47 » ср юни 09, 2010 4:51 pm

Струва ми се ключът който използваш е някакъв модел девиаторен ключ . Провери дали наистина е сериен , както казваш !

Отговори