Два контакта и лампа на таванска стая !

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
thesurvivor
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет ное 11, 2010 11:27 am

Два контакта и лампа на таванска стая !

Мнение от thesurvivor » чет ное 11, 2010 11:37 am

Здравейте, понеже не съм много компетентен имам няколко въпроса.
Искам да си направя една проста ел. инсталация на таванската стая.Идеята ми се състои в 2 контакта и 1 лампа.Единственото което имам като наличност е 2 кабела на стената L и N. Кооперацията е на около 40 години ако ви говори нещо за модела им. Та въпроса ми е дали схемата която съм направил е вярна, и ако не е , да ми покажете снимка с правилната такава, и какви кабели да ползвам за това нещо, ако има значение. Благодаря ви предварително !
Изображение
:applause: :applause: :applause:

Потребителски аватар
molar
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет ное 12, 2010 2:06 am

Мнение от molar » пет ное 12, 2010 3:12 am

след втория контакт нищо не продължава. сечението на проводника за контакти-2.5 , за осветление-0.75

Потребителски аватар
jorfii
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет апр 14, 2011 7:53 pm

Мнение от jorfii » чет апр 14, 2011 8:05 pm

molar написа:след втория контакт нищо не продължава. сечението на проводника за контакти-2.5 , за осветление-0.75
Присъединявам се към колегата.За осветление обикновенно се използва 1,5мм. кабел.
Едно е да искаш, друго да можеш
http://jorfii.freehosting.bg/
http://electroexpert.alle.bg/

Потребителски аватар
venci_kn
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 10, 2008 6:47 pm

Мнение от venci_kn » съб апр 16, 2011 1:03 am

jorfii написа:
molar написа:след втория контакт нищо не продължава. сечението на проводника за контакти-2.5 , за осветление-0.75
Присъединявам се към колегата.За осветление обикновенно се използва 1,5мм. кабел.
съгласен съм с колегите само ти трябва да решиш с какъв вид кабел ще изпълниш схемата /дали с мостови,ШПВС,СВТ/ ,но това зависи дали ще е скрита или не инсталацията дано съм помогнал :D

Отговори